Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Pn lip 06, 2020 10:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 10, 2012 4:07 pm 

Chciałbym podjąć współpracę z pewną firmą z Szanghaju.
Niby wszystko OK - na made in china mają status Gold member oraz co się rzadko zdarza także audyt. W darmowej wersji audytu czytamy, że firma ma około 400 tys PLN kapitału (nie jest to powalająca suma - ot, wartość średniej nieruchomości) i że działa od 2003 roku.
Chciałem u nich złożyć próbne zamówienie na kilkaset USD przed zamówieniem kontenera. I tu nagle po wnikliwym wyszukiwaniu w Google natknąłem się na coś takiego:
http://www.scambook.com/report/view/883 ... 07-20-2011
http://www.scambook.com/profile/index/7050/Mingcuitea
Jak widzimy dwa wpisy z poprzedniego roku i podobnego czasu, że ktoś wpłacił pieniądze i nie dostał towaru. Oni tłumaczą pod spodem, że mieli włamanie na email i ktoś przejął MCTN. No właśnie co o tym myślicie? Czy ktoś wie co oznacza audyt robiony na made-in-china i czy Gold Member na tym portalu to to samo co Gold Supplier na Alibabie? Czy przymrużyć oko na to, zwłaszcza, że dwa wpisy to nie dużo jak na 9 letnią działalność? Poza tym oczywiście chciałem płacić przez T/T na próbne zamówienie i na miejscu za kontener.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 10, 2012 9:28 pm 

Przede wszystkim podziwiam za odwagę,angażowanie się w herbaciany biznes.Tutaj trzeba mieć dużo kasy i znajomość rynków.Bywając w Chinach kilkadziesiąt razy widziałem herbaty/piłem takie tanie 25zł/0,2kg i drogie 1200zł/0,2 kg.Piszę o cenach detalicznych.Te zielone herbaty które są w polskich sklepach to żaden chińczyk niezależnie od statusu materialnego nie wypije.W Chinach jest chyba parę tysięcy rodzajów herbat,często niby te same gatunki ale uprawiane w innych prowincjach i znacznie różniące się w cenie.
Jak sobie wyobrażasz selekcję?
Tak jak wspomniałem wcześniej przy tak szerokiej ofercie jakościowej nie będziesz w stanie sprawdzić "jakości".
Niemniej życzę powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 10, 2012 10:26 pm 

Szanowny ddd,

Jest to bardzo częsta sytuacja, że hakerzy włamują się na maile chińskich kontrahentów. W ciągu tego tygodnia otrzymaliśmy maile od dwóch polskich przedsiębiorców, które dotyczyły właśnie takiego procederu, zwłaszcza z użyciem komunikatora msn. Z tego też powodu, naprawdę nie ma powodu by całkowice skreślać tę firmę. Natomiast należałoby zachować szczególną ostrożność. Co Pan powinien zrobić w takim wypadku to sprawdzić dokładnie tę firmę, i przed złożeniem jakiegokolwiek zamówienia podpisać z nimi umowę (idealnie by było gdyby to była umowa w języku chińskim), w której to znajdzie się konto bankowe na jakie ma Pan wpłacić pieniądze, a także adres mailowy chińskiego kontahenta. Nie może to być jednak konto prywatne. Do umowy należałoby dołączyć w formie załącznika zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej chińskiego przedsiębiorcy (business license); potwierdzenie rejestracji konta firmowego w SAIC (State Administration of Industry and commerce) i gwarancję autentyczności tychże dokumentów. Oczywiście musi Pan sprawdzić prawdziwość tego business license we właściwym urzędzie przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Nie musimy chyba dodawać, że zawsze należałoby sprawdzić jakość towaru przed wysyłką.

Zespół prawochinskie.pl

www.prawochinskie.pl
prawochinskie@gmail.com

www.prawochinskie.pl

Tytuł:
PostNapisane: So lut 11, 2012 12:19 pm 

Kontaktowałem się z tą osobą z USA co napisała te posty i potwiedział on, że powyższa firma nie oddała mu 600 dolarów tłumacząc, że pobrał je kto inny (ten kto przejął MCTN).
No cóż - chyba wypada się wycofać w tej sytuacji, bo to niby kilkaset dolarów na próbki, ale zawsze lepiej je mieć.

Strefa czasowa: UTC + 1