Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt lis 21, 2017 10:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 29, 2015 12:36 pm 

Hasło przewodnie tematu: Jak konkurować z Chińskimi sprzedawcami?

Witam,
od dłuższego czasu prowadzę działalność w Polsce. 80% mojego towaru stanowią dobra ściągnięte z Chińskiej Republiki Ludowej. Zamawiam tam towar w hurcie, jednak ile bym nie inwestował i jak negocjował oraz kombinował nie jestem w stanie cenowo konkurować z Chinami. Dlaczego ? VAT, Cło i transport. Na forach tematycznych, grupach facebookowych oraz nawet przez klientów w sklepie stacjonarnym widzę tendencję (bardzo rosnącą) do zamawiania towaru poza granicami naszego kraju. Towar taki często wysyłany jest darmowo i rzadko kiedy jest opodatkowany. Trzeba niestety tutaj również przyznać, że jakość obsługi chińskiej konkurencji jest dobra - paczki są wysyłane i ostatnimi czasy większość dochodzi.

Kupuje towar 15-30% taniej niż można go kupić na ebay, aliexpres i innych podobnych. Wydawałoby się, że dużo... Gdy doliczę sobie 10-25% kosztów transportu, 23% VATu od towaru i transportu, 3-7cła od towaru i transportu, vat od cła oraz inne poboczne koszta jak np. odprawa celna, to okazuje się, że towar mam ponad 50% drożej, niż kupiłem. A gdzie jeszcze moja marża? I dochodzę do konkluzji, że moim rywalem jest Polska i nie jestem w stanie wygrać w konkurencji cenowej z ww. powodów.
Prawda jest tak, że mimo lepszej obsługi, szybszego czasu doręczenia, odpowiedzialności za towar, polskich opisów ważniejsza jest cena i to ona bardzo często determinuje do zakupu.

Czy da się konkurować cenowo z Chinami? Czy podzieli ktoś się tutaj ze mną swoimi radami lub przemyśleniami na ten temat?

PostNapisane: N lis 29, 2015 9:10 pm 

Oczywiscie ze sie da ale wszystko rozbija sie o towar.
Bo jesli chodzi o cene to chiny wygraja.

Pomysl nad zmiana asortymentu.

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 10:43 am 

no wygląda to dość kiepsko i chyba będzie trzeba się lekko przebranżowić

PostNapisane: Wt gru 29, 2015 11:07 am 

niech zgadnę - elektronika? albo akcesoria do telefonów?

nie ma szans, rynek już nażarty , wygrywają tylko Ci co ciągną to kontenerami i maja bańkę na start i swój branding

Pozostaje się przebranżowić szukać towaru który jeszcze jako tako ma szanse przebicie z marżą

Strefa czasowa: UTC + 1