Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt lis 21, 2017 9:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 25, 2016 9:50 pm 

Cześć wszystkim.
Zacząłem import z Chin i w związku z tym mam takiego pytanie, które budzi moje wątpliwości.
Całośc dotyczy nazwy pod jaką sprzedaję produkt. Dodam, że jest to sprzęt elektroniczny.

Mam 3 produkty, kupuję je pod nazwą (przykładowo)

1. AB-11
2. AC-22
3. AD-33

Na wszystkie posiadam certykiaty CE i takie nazwy widnieją na fakturze od chinskiego dostawcy.

Produkty te chciałbym sprzedawać pod inną nazwą, tak aby potencjalny kupiec nie dotarł do nich przez Internet szukająć ich np. na Aliexpress itp, więc nadałby im inną nazwę np.
odpowienio

1. XY-99
2. XZ-98
3. XU-97

Czy mogę coś takiego zrobić?
Nurtują mnie dwie wątpliwości.
1. Jak, że rozliczam się na ryczałcie 3% od handlu produktów nie przetworzonych i czy w tym momencie wszystko jest OK? Sprzędaję teoretycznie inne produkty, bo mają inną nazwę.
2. Co z certykfikatami CE? Są wystawiane na inne nazwy produktów niż ja sprzedawałbym.

Jak już poprzednio wspominałem chodzi tutaj tylko o to, żeby potencjalny klient nie mógl po kodzie produktu znaleźć tego samego z chin taniej.

Będe wdzięczny za odpowiedzi!

Pozdrawiam,
Krzychuuu

PostNapisane: Pn sty 25, 2016 11:16 pm 

1. Jak, że rozliczam się na ryczałcie 3% od handlu produktów nie przetworzonych i czy w tym momencie wszystko jest OK? Sprzędaję teoretycznie inne produkty, bo mają inną nazwę.
2. Co z certykfikatami CE? Są wystawiane na inne nazwy produktów niż ja sprzedawałbym.

ad1 ??? co ma ryczyłtu 3% i forma rozliczenia? raczej nic...

ad2. mozna, mozesz nazwac towar po swojemu, obrandowac itd,

PostNapisane: Śr sty 27, 2016 9:10 pm 

Dzięki Michael za odpowiedzi

Michael22 napisał(a):

ad1 ??? co ma ryczyłtu 3% i forma rozliczenia? raczej nic...

ad2. mozna, mozesz nazwac towar po swojemu, obrandowac itd,

W sprawie ryczałtu, miałem na myśli, że jest to handel produktami nieprzetworzonymi i ryczałt równy 3% (ryczałt na przetworzone produkty jest wyższy i czytałem przykłady, czasem jedna mala "pierdoła" może zmienić produkt z uczynić go przetworzonym), więc pojawiła się u mnie mała wątpliwośc, że zmieniająć nazwę produktu może on być uważany już za inny produkt i "przetworzony".

PostNapisane: Pn lut 15, 2016 12:54 pm 

Krzychuuu napisał(a):
Cześć wszystkim.
Zacząłem import z Chin i w związku z tym mam takiego pytanie, które budzi moje wątpliwości.
Całośc dotyczy nazwy pod jaką sprzedaję produkt. Dodam, że jest to sprzęt elektroniczny.

Mam 3 produkty, kupuję je pod nazwą (przykładowo)

1. AB-11
2. AC-22
3. AD-33

Na wszystkie posiadam certykiaty CE i takie nazwy widnieją na fakturze od chinskiego dostawcy.

Produkty te chciałbym sprzedawać pod inną nazwą, tak aby potencjalny kupiec nie dotarł do nich przez Internet szukająć ich np. na Aliexpress itp, więc nadałby im inną nazwę np.
odpowienio

1. XY-99
2. XZ-98
3. XU-97

Czy mogę coś takiego zrobić?
Nurtują mnie dwie wątpliwości.

Jak już poprzednio wspominałem chodzi tutaj tylko o to, żeby potencjalny klient nie mógl po kodzie produktu znaleźć tego samego z chin taniej.

Będe wdzięczny za odpowiedzi!

Pozdrawiam,
Krzychuuu

Ja się odniosę tylko do kwestii CE. Myślę , że najlepiej jakby upewnił się Pan w instytucji nadzorującej czyli: Państwowa Inspekcja Handlowa , UKE lub PIP ( nie wiem jaki to asortyment więc trudno wskazać jednoznacznie instytucję, która sprawuje nadzór ), bo wg mojej wiedzy deklaracja zgodności musi mieć powiązanie z produktem , tak aby nie było wątpliwości. Przy odprawie celnej produkt wskazany w fakturze musi być dokładnie tym samym produktem ( nazewnictwo/opis/symbole) .
Jak ta kwestia wygląda przy dalszej odsprzedaży .. powinno być analogicznie , tak na zdrowy rozum .. dlatego warto się upewnić.
Może jak już będzie Pan w 100% pewny - warto podzielić się z pozostałymi zdaniem komentarza .
Powodzenia !

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

Strefa czasowa: UTC + 1