Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt lis 21, 2017 10:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 28, 2017 10:26 am 

Witam , próbuję nawiązać współpracę z chińskimi producentami / dystrybutorami na portalu Alibaba.com . Generalnie wszytsko jest ok ale jedno mnie dziwi / niepokoi - chodzi o to że oprócz stron na Alibaba.com nie mają te w końcu nie małe firmy ( po około 50 - 100 pracowników ) w ogóle swoich stron internetowych . Np . https://fmparts.en.alibaba.com/ . A u nas nawet przysłowiowy warzywniak ma często nierzadko swoją stronę internetową - no może ciut sie zagalopowałem ;) .

Dodam jeszcze że te firmy produkcyjne / dystrybucyjne mają najwyższy stopień wiarygodności łącznie z ubezpieczeniem na Alibaba.com .

Pytanie więc do bardziej doświadczonych w temacie czy to jest taka norma w Chinach brak stron www czy też coś jest nie tak ?

Pozdrawiam

shogun

PostNapisane: Pn sie 28, 2017 4:22 pm 

shogun napisał(a):
nie mają te w końcu nie małe firmy w ogóle swoich stron internetowych

to normalne - brak stron firmowych oraz brak mejli firmowych - nie ma sie czym przejmowac.

shogun napisał(a):
Dodam jeszcze że te firmy produkcyjne / dystrybucyjne mają najwyższy stopień wiarygodności łącznie z ubezpieczeniem na Alibaba.com

to są totalne bzdury... za stopnie wiarygodności się płaci... zwykły oszust za 100USD może się stać mega wiarygodny w 5 sekund. nie patrz na takie rzeczy. to są tzw. wodotryski nic nie wnoszące do tematu.

shogun napisał(a):
https://fmparts.en.alibaba.com/

wklep w przeglądarkę: http://gd.gsxt.gov.cn i wprowadź numer licencji biznesowej tej firmy (tj. 440104000426731 - tak numer podają na alibabie - mozesz ich zawsze poprosic o taka licencje rowniez)... to co powinienes zobaczyc - zrzut w załączniku.

jak nie znasz chińskiego to translator albo kasa na tłumacza... dowiesz co to za firma... kto jest właścicielem... jaki jest kapitał firmy... kiedy ją założono... czy te dane pokrywają się z tym co podają na fakturze / alibabie.

jak dalej Ci mało to można tam zawsze podjechać i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda ta firma... mozna również obejrzeć towar przed wysyłką... itd... itd...

Załączniki:
QQ20170828-231123@2x.jpg
QQ20170828-231123@2x.jpg [ 105.71 KiB | Przeglądane 567 razy ]

PostNapisane: Pt wrz 01, 2017 3:31 pm 

Bardzo Ci dziękuję za te informacje , i prosiłbym byś napisał co sądzisz o tym :

https://tradeassurance.alibaba.com/?tra ... card_esite

video 2 minutowe mówi wszystko i wg mnie zabezpiecza to ubezpieczenie mnie niby dobrze ,

Jeśli chodzi o przekręty to chyba przez to wprowadzili to jak sądzę . Duzo czytałem teraz o przekrętach na alibaba.com ( np " metoda 1-2-3 teraz my "itd ) i nawet mój "przyszły dostawca" woli załatwiać sprzedaż poza alibabą ale dał sie namówić by było na portalu bo mnie rozumie ...

Co o tym sądzisz - czy to nie wystarczy ? Jakie mogą być tu zagrożenia ?

Pozdrawiam

shogun

PostNapisane: Pt wrz 01, 2017 4:18 pm 

shogun napisał(a):
prosiłbym byś napisał co sądzisz o tym :

daj sobie spokój z pierdołami pt. Gold Supplier oraz Trade Assurance.
nie ma żadnego sposobu na 100% bezpieczeństwo transakcji...
to ryzyko jest nieodłącznym elementem importu

polecam tylko 2 formy płatności/współpracy...
firma z polski z firmą w chinach... bez pośredników... bez tej całej magii.

a) do 10000 USD / TT (np. 20% depozyt + 80% balans po wysyłce)
b) powyżej 10000 USD / LC

normalnie po ludzku kasa wędruje bezpośrednio z Twojego konta firmowego na konto firmowe w chinach
(nazwa beneficjenta musi się pokrywać z nazwą firmy z licencji biznesowej)

===

ryzyko obniża się poprzez np. weryfikacje licencji biznesowej (co już tutaj "przerobiliśmy")... odwiedzenie dostawcy (niekoniecznie osobiście - i niekoniecznie musi to być drogie)... odpowienie do kwoty formy płatności... inspekcje towaru przed wysyłką... itd...

shogun napisał(a):

uważam, że powinieneś potraktować alibabe tylko i wyłącznie jako katalog potencjalnych dostawców... tylko i az tyle...

PostNapisane: So wrz 02, 2017 6:22 am 

aphekz napisał(a):
shogun napisał(a):
prosiłbym byś napisał co sądzisz o tym :

daj sobie spokój z pierdołami pt. Gold Supplier oraz Trade Assurance.
nie ma żadnego sposobu na 100% bezpieczeństwo transakcji...
to ryzyko jest nieodłącznym elementem importu

polecam tylko 2 formy płatności/współpracy...
firma z polski z firmą w chinach... bez pośredników... bez tej całej magii.

a) do 10000 USD / TT (np. 20% depozyt + 80% balans po wysyłce)
b) powyżej 10000 USD / LC

normalnie po ludzku kasa wędruje bezpośrednio z Twojego konta firmowego na konto firmowe w chinach
(nazwa beneficjenta musi się pokrywać z nazwą firmy z licencji biznesowej)

===

ryzyko obniża się poprzez np. weryfikacje licencji biznesowej (co już tutaj "przerobiliśmy")... odwiedzenie dostawcy (niekoniecznie osobiście - i niekoniecznie musi to być drogie)... odpowienie do kwoty formy płatności... inspekcje towaru przed wysyłką... itd...

shogun napisał(a):

uważam, że powinieneś potraktować alibabe tylko i wyłącznie jako katalog potencjalnych dostawców... tylko i az tyle...

WWOWOWO......LC OD 10K ??????

Jaki bank chce sie w to bawic? I komu oplaca sie koszta?

Ja powiem tak LC jak bardzo sie go pragnie to od 50k USD a tak na prawde to od 100k i stalym kontrakcie a nie jedno razowych zamowieniach..

Nic nie zastapi 2,5k na bilet i dwoch trzech tyg w chian wraz z zabawa w trzaskania z bata w chinczykow.

PostNapisane: So wrz 02, 2017 9:53 am 

andachiel napisał(a):
WWOWOWO......LC OD 10K ?????? Jaki bank chce sie w to bawic?

słyszałem że jest w Polsce kilka banków zaczynających LC od 10 000 USD. nie sprawdzałem jednak tej informacji, więc mogę się mylić.

andachiel napisał(a):
I komu oplaca sie koszta?

koszta mogą się opłacać, albo i nie. rozwiązanie (TT czy LC) się dobiera pod konkretny cel biznesowy. czasami rozwiązanie droższe jest bardziej opłacalne :)

jak masz kontrakt z supermarketem na gwiazdkowe mikołaje, a towar spóźni się o 1 miesiąc? kto Ci kupi te mikołaje? no fakt, dzięki TT bedą tańsze o 0.30pln... tylko po co komu mikołaj w lutym?

andachiel napisał(a):
LC jak bardzo sie go pragnie to od 50k USD a tak na prawde to od 100k i stalym kontrakcie a nie jedno razowych zamowieniach...

LC w prosty sposób załatwia Ci przestrzeganie terminu dostawy.
Jest to szczególnie ważne przy pierwszych zamówieniach, kiedy to nie znasz dostawcy.

Przy pierwszym zakupie (zresztą nie tylko) na TT możesz się jedynie modlić. I zazwyczaj modlitwy nie pomagają...
dostawca poda Ci jeden z 99 standardowych powodów, dla którego Twój towar się opóźni :)
wpłaciłeś depozyt (czyt. wpadłeś)... pozostaje Ci jedynie grzecznie czekać... aż Twój łaskawca zechce się zająć produkcją.

andachiel napisał(a):
Nic nie zastapi 2,5k na bilet i dwoch trzech tyg w chian wraz z zabawa w trzaskania z bata w chinczykow.

fakt, bezpośrednia wizyta w Chinach to najlepszy sposób na zdobycie doświadczenia... ale jak wszytko trzeba to zrobić z głową, bo może z tego wyjść droga wycieczka.

2500 bilet, dawno nie leciałem na trasie Polska-Chiny-Polska... ale ta cena pachnie mi to przesiadką w Moskwie...
4500 hotel, 21 dni * 400rmb (średniej jakości hotel, bez fajerwerków)
2000 jedzenie, 21 dni * 200rmb ("świeżaka" na każdym rogu będą kasować potrójnie... ale powinno wystarczyć)
====
9000 pln to tak na początek

plus przejazdy lokalne po chinach (taksówki/pociągi/samoloty) i inne masaże oczywiście.
może 15000 nie starczyć. LC chyba wychodzi trochę taniej. :mrgreen:

Strefa czasowa: UTC + 1