Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest So wrz 22, 2018 4:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 01, 2017 9:52 pm 

Witam , jestem początkujacym importerem i musiałem ostatnio ściągnąć mała partię towaru drogą lotniczą . Wszystko niby jest ok jednak w paczce znalazłem dokument z adresem na górnej połowie dostawcy a poniżej adresem mojego spedytora . I to na górnej połowie kartki.

Na dolnej jest "INVOICE" aczkolwiek wyglada to jak proforma . Na maila dostałem wcześniej niby dobrą fakturę "Comercial invoice" ale też jakby naciąganą gdyż np numer faktury to skrót mojej firmy i data ?? Troche mnie teraz niepokoi że musiałem z nimi nawet o taki druk walczyć serią maili gdyz pierwotnie chcieli dać sam dokument skrócony "SHIPING" .

Natomiast najgorsze jest że na środku kartki jest podkreślony napis :

SAID TO CONTAIN SAMPLES NOT FOR SALE

Czy ktokolwiek się orientuje o co tu chodzi . Bo niby mam comercial invoice ( choc troche naciągany ) oraz zapałaciłem cło , vat , przez UC przeszło więc sam juz nie wiem ...

dodam jeszcze ze miałem problem gdyz nie chcieli mi podać numeru swojej licencji biznesowej - i wiem ze to powinno ich skreslic z roli mojego dostawcy ale z drugiej strony alibaba.com ubezpieczała transakcję oraz wiem ze inna ( większą od mojej ) firma w Polsce od nich bierze lub brała i to niemało towaru . Czy zatem chiński dostawca ma jakieś problemy i cos hahmęci oraz przede wszystkim czy ja mogę to sprzedawać ??

link do wygladu dołu i srodka dokumentu w paczce : https://zapodaj.net/750c696d1d2ef.jpg.html
wrażliwe dane wymazałem

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt gru 12, 2017 10:07 pm 

oznaczył Ci jako sample, pewnie by uniknąc odprawy i płacenia vatu, z takim zapiskiem to troche lipa bo to mówi o tym, że na własny uzytek kupiłeś tylko

PostNapisane: Wt gru 19, 2017 11:06 am 

no właśnie sam już nie wiem bo towar przeszedł odprawe celną i musiałem zapłacić vat i cło więc wobec naszego UC i US jestem niby w porządku a że dostawca robi kanty ze swoim US i UC to niby jego problem ( ja podlegam pod nasz UC i US ) - co o ty sądzisz i co w takiej sytuacji robić ?

ps: dostawca po zapytaniu o dopisek odpowiedział żebym na to nie zwracał uwagi i że to pomyłka ;)

PostNapisane: Śr lut 14, 2018 9:05 am 

ale to jest tak naprawdę możliwe czy nie bo ja nie wiem

Strefa czasowa: UTC + 1