Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pt sie 18, 2017 5:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 06, 2009 7:51 am 

ogólnie rzecz biorąc Niemiec woli przyklepac w Niemczech i mieć pare % z cła. Czy towar zostanie oclony w PL i sprzedany w DE, czuy oclony w DE, dostarczony do PL i dalej sprzedany w DE to żadna różnica, docelowo DE i tak zbierze pare % cła. A 80% towarów zostaje jednak w PL...

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 22, 2009 9:15 pm 

Bracia Germanie po odprawieniu kilkunastu kontenerów naszego towaru budowlanego w Hamburgu "przypomnieli" sobie po 15 miesiacach, ze stawka celna (czyt. kod taryfy) była niewlasciwa (za niska). Skutek? Wyrownanie plus karne odsetki. Pomijam fakt, ze ten sam towar 2 lata wczesniej rowniez bez zadnych zastrzezen odprawiali. "Ordung muss sein" nabiera w tym kontekscie nowego znaczenia ;) Nie pozostaje nic innego jak wystapic o Wiazaca Informacje Taryfowa i spac spokojnie...

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 12:15 pm 

to, że WIT jest ważny to wiadomo, ale z drugiej strony w Polsce taka procedura, tj sprawdzenie stawek przy kontroli i ich zmiana to standard... ale dziwią mnie odsetki, bo niby z jakiej racji, jeśli to nie z Twojej winy? Zakładam, że w specyfikacji podałeś jakieś materiały budowlane, np cegła a nie cement... w takim wypadku odsetki nie mogą być naliczone.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 12:59 am 

To jest ciekawy problem, poniewaz mam dziwne przeczucie ze bracia Germanie chca naszym kosztem zarobic. Moritz chcialem cie zapytac czy dostales ten monit w sprawie zlych stawek od agencji celnej, ktora cie odprawiala w Hamburgu czy bezposrednio z niemieckiego UC???

Mialem podobny przypadek, agencja ktora mnie odprawiala w Hamburgu wyslala info, ze zle naliczyli stawki i teraz jestem im winny 50 Euro. Nie mialem czasu blizej sie nad tym zastanawiac i nie byla to wielka kwota wiec zaplacilem. Teraz po twoim wpisie, jeszcze raz sprawdzam ta sprawe i cos mi tutaj zaczyna brzydko pachniec. Po pierwsze wydaje mi sie, ze to oni nie maja racji i stawka wczesniejsza jest ok. Po drugie informacje wyslala mi agencja celna i kase wyslalem na ich konto, a nie konto UC. Na razie nie chce robic rabanu, ale przy drugim takim przypadku, sprawdze wszystko jeszcze raz za nim wysle kaske plus zazadam przeslania wszystkich dokumentow zwiazanych z ta sprawa.

Rozumiem, ze moze ktos sie pomylic raz lub dwa razy, ale dochodza do mnie podobne sygnaly z roznych zrodel i to juz powoli jest plaga. Moj znajomy ktory odprawial maszyny przed ostatnie cztery lata wedlug stawki powiedzmy x, dostal monit z Hamburga, ze stawka za ostatni transport powinna wynosci y. Wynika z tego ze ostatnie cztery lata odprawial maszyny z zanizona stawka celna ??? Kto w takim razie bedzie placil kare i karne odsetki? Agencja twierdzi, ze ureguluje platnosc za ostatni transport i wszystko bedzie ok. W ostatnich kilku miesiacach nie zmienilo sie prawo celne UE jesli chodzi o te maszyny, co sugeruje, ze goscie z Hamburga cos kreca.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 8:32 pm 

Tak jak napisał navara zgłoś się po WIT i możesz spać spokojnie, Agencja Celna występuje do Urzędu Celnego w Twoim imieniu i nie bierze na siebie odpowiedzialności za źle użyte kody celne, odpowiedzialność tą Ty ponosisz, w Polsce to normalne - kontrole + odstetki - choć mozna się podobno od odsetek próbować odwołać.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 11:39 pm 

Powiem wam ze te wszytskie historie nie napawaja mnie optymizmem ,a wiadomo ze na imporcie w polsce mozna ladnie zarobic , mieszkam i dzialam aktualnie na wyspach i zastanawiam sie czy nie lepiej byloby dla mnie po prostu wyslac towar do siebie oclic ,a pozniej wyslac i sprzedac w polsce(wieksze koszta) wowczas chyba nie musze miec sterty dokumentow i zyc w strachu ze za 2lata wpadnie celny i bede w plecy grubsza kase i odsetki.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 9:16 am 

my w firmie korzystamy z Hellmanna (srry za kryptoreklame) i oni odprawiaja za nas wszystko i biora cala odpowiedzialnosc :) moze i kosztuje, ale nie martwimy sie o nic.

a co do sporu Polska - Niemcy - to tak jak w pilce noznej. Mimo wszystko wole odprawiac i gadac z Niemcami, duzo mniej problemow oprocz jednego:

Niemcy maja problemy z odprawianiem firm zarejestrowanych na osobe (cywilnych itd).

Nie moga skumac jak firma moze byc zarejstrowana gdzie indziej (np. dom jak to domyslnie jest) a siedzibe miec gdzie indziej. Ostatnio placilismy spore postojowe i w koncu trzeba bylo zrobic cesje na blizniacza firme ;/

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 02, 2010 10:51 pm 

Ja mam własną historię ku przestrodze.

Znalazłem ciekawy produkt. Postanowiłem zalegalizować jego sprzedaż - certyfikacja CE. Dogadałem sprawę z producentem. Opłaciłem koszt badań 3000USD w zamian za wyłączność na rynek Polski...

W miedzy czasie (jeszcze w trakcie badań) pojawił się na allegro. Zgłosiłem sprawę odpowiednim instytucja - w skrócie ZERO reakcji.

Chińczyk twierdził że do Polski nie sprzedaje, wszyscy kupują od pośredników! I to po części okazało się prawdą. Towar był docelowo produkowany na rynek USA. Kupując towar od pośrednika/tej firmy była tańszy niż cena którą zaoferował mi producent! (kwestia ilości).

Rynek na produkt szybko się popsuł i zainwestowane pieniądze przepadły.

Miało być pięknie a została tylko historia..

To może jeszcze jedna, któraś z historii tego działu trafi pewnie do 2 wydania "Chińskiego Smoka.." ;)

Zapłaciłem za towar przelewem na konto "prywatne" w celu uniknięcia kosztów dla sprzedawcy. Płatność z konta firmowego, przelew zagraniczny wiec z listy trzeba było wybrać czego dotyczy - "Opłaty związane z Importem Eksportem Towarów".

Niby nic nadzwyczajnego ale...

Chinka uparcie twierdziła że pieniądze nie wpłynęły!

Zacząłem wyjaśniać sprawę w banku. Okazało się że przez miesiąc wisiały na jakimś subkoncie w banku Chinki - ta nie chciała/nie mogła ich przyjąć bo konto było prywatne nie firmowe a w opisie przelewu była informacja że dotyczy "eksportu".

Przelew po miesiącu został zwrócony... Ale do mnie NIE dotarł!

Bank mój nie miał możliwości zrobienia bezpośredniego przelewu do Chin. Przelew szedł przez zewnętrzny bank pośredniczący, w którym to "zwrot" utknął bez wieści.

Minął kolejny miesiąc, kolejne reklamacje i w końcu odzyskałem wpłaconą kwotę.

Z ciekawostek dodam że kwota była przewalutowywana (na moje konto wpłynęła w zł), kurs zmienił się przez 2 miesiące o 20 gr na moją korzyść i otrzymałem 600zł więcej niż wysłałem xD

Niestety straconych nerwów i opóźnienia w dostawie towaru nie rekompensowała ta kwota ale lepszy rydz niż nic :)

PostNapisane: Cz wrz 03, 2015 7:37 am 

Też właśnie zaczynam, więc dobrze się czyta Wasze wypowiedzi, może będę miała więcej szczęścia... Odezwę się za kilka miesięcy jak idzie ;)

PostNapisane: Cz lip 07, 2016 4:23 pm 

Wiele produktów importowanych jest z Azji i to jest dogłębnie opisanę na blogu http://www.spirulina.pl gdzie importowano produkty z Chin.

PostNapisane: Pn lis 14, 2016 10:33 am 

No to fakt, importuje sie teraz bardzo wiele rzeczy i to nie tylko z Azji.

Learn more

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1