Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest So lis 18, 2017 9:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 08, 2007 9:43 pm 

Sprowadzenie uszkodzonych odtwarzaczy za 40 tysięcy złotych? Zarekwirowanie przez Urząd Celny lampek o wartości 300 tysięcy złotych? Imperium importowe zniszczone w jeden tydzień przez nieuczciwego kontrahenta w Chinach? A może sukcesy Aptela, Elektrolandu i innych znanych z Allegro importerów? No właśnie, jakie znacie ciekawe historie o imporcie? Te zakończone pozytywnie (ku pokrzepieniu serc) i negatywnie (ku przestrodze). Piszcie, może być ciekawie...

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 09, 2007 12:14 pm 

fajnie, ze jest takie forum, choc troche tu pustawo, no ale jak ot poczatek to sie nie dziwie:)

a co sie stalo z Rider_Wawa? ktos cos wie? sprawdzalem sobie ostatnio na biskupi.pl i okazalo sie, ze mu konto zawiesli. z tego co pamietam, to koles importowal rozne odjechane rzeczy i sprzedawal tego na allegro w tysiacach, niech sie tu moze allegrowicze wypowiadaja, pewnie bedzie duzo ciekawych historyjek

Tytuł:
PostNapisane: So mar 10, 2007 1:48 pm 

Ja myślę, że to jest tak jak na giełdzie. Lepiej nie inwestować w jedne akcje tylko w kilka - lepiej nie handlować tylko z jedną a z kilkoma. Może wtedy nie dostanę takich dobrych cen jak przy większych zamówieniach ale jak mi się poga powinie to przynajmniej nie stracę wszystkiego.
Ale to w przyszłości (mam nadzieję). Na razie też zaczynam z 5 tys zł.
Best regards :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2007 1:17 pm 

slawek_e napisał(a):
Ja myślę, że to jest tak jak na giełdzie. Lepiej nie inwestować w jedne akcje tylko w kilka - lepiej nie handlować tylko z jedną a z kilkoma. Może wtedy nie dostanę takich dobrych cen jak przy większych zamówieniach ale jak mi się poga powinie to przynajmniej nie stracę wszystkiego.
Ale to w przyszłości (mam nadzieję). Na razie też zaczynam z 5 tys zł.
Best regards :)

... to juz kilka miesięcy. I jak koledze poszło??

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 15, 2007 1:17 pm 

Co się wydarzyło? Sporo. I musze przyznać, że mam trochę pod górkę.
A więc po kolei.
Pierwsza partia towaru została zatrzymana przez UC. Okazało się, że nie ma etykiet z nazwą importera i instrukcją użytkowania. UC zwrócił się do PIH o opinię. PIH pobrał próbki towaru i przebadał je. Przy okazji zażądali ode mnie wykazu norm zharmonizowanych zastosowanych przy produkcji. Ani ja ani Chińczycy niezbyt wiedzieliśmy o co w ogóle chodzi. Na szczęście próbki przeszły badania pozytywnie. PIH wydał opinie, że towar może być dopuszczony do obrotu po oklejeniu etykietami. Łatwo powiedzieć oklejony. Można to zrobić jedynie w odpowiednim składzie celnym. Musiałem podpisać umowę z takowym w Pruszkowie. (I tu podziękowania dla firmy Terramar)
Trzeba było przewieźć towar do Pruszkowa oczywiście w specjalnym zaplombowanym samochodzie. (mowa tu o 10kartonach wartych ok. 6000zł.)
Właśnie drukuję etykiety. Najlepsze jest to, że PIH odmawia wydania opinii o etykietach przed oklejeniem. A więc jest możliwość, że wydrukuję, zapłacę za oklejanie i okaże się, że etykiety są nieprawidłowe i trzeba wszystko zrobić jeszcze raz.

To tyle.

W tej chwili płynie do Gdyni towar z dwóch innych firm. I tu jestem spokojny. Skorzystałem z pomocy mojej znajomej Chinki, (z czasów gdy jak większość początkujących sprowadzałem elektronikę – na elektronice nie zarobiłem ale za to pozostał bardzo fajny kontakt). Ona poleciła mi chińską firmę transportową, ktróra połączyła mi towar z dwóch fabryk w jeden ładunek i poza tym za drobną opłatą sprawdziła towar i etykiety na miejscu w fabryce. Dodatkowy plus to niska cena transportu 110USD za cbm. Przy ładunku LCL z Shenzhen do Gdyni.
Dla zainteresowanych – namiar na firmę –
Contact:Mark Chow Tel:86-755-25507526 Cell: 0086-139265844080
Email: bucck168@126.com
MSN::suphighway@hotmail.com
Website: www.fly-eagle.com.cn
Address: Unit 2806, Wen'an center, Wenjin plaza, Tianbei Rd.1, Luohu District, Shenzhen, China

Podsumowując: nauka kosztuje. Ale w tej chwili jestem znacznie bliżej sukcesu niż 4 mies temu. Mam fajne kontakty w Chinach , lepsze rozeznanie w rynku i wstępną umowę z siecią 50 sklepów na dostawę towaru.
Pozdrawiam
Slawek_e

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 13, 2008 12:09 am 

Ładnie opisane.Pochwale sie ze tez teraz zaczynam. Mam nadzieje ze bede sie mogl pochwalic za 4 mies czym takim.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 22, 2008 11:22 pm 

Ja miałem przygodę na okęciu.. I to dość nie miłą, zaczynałem sobie importować, i znalazłem typa na alibabie, oblukałem, poczytałem wydawał sie wiarygodny, na próbę chciałem 1tv ( nie wiedziałem że nie wolno importować podróbek/oryginałów) no i mnie brzydko mówiąc wydymał...
No ale się nie zniechęciłem zbytnio, zapłaciłem mu tylko 30% za towar. I to przez WU w którym nakłamałem że to moja rodzina :P

Następna przygoda krótko po tej, już wiedziałem że nie wolno sprowadzać tego i owego, rozeznałem sie trochę i chciałem zaryzykować sprowadzenie pół*oryginalnego Rolexa, i a dziwo przyszedł do mnie nawet, ale po kilku dniach zjawiła się mała ruda pani, z dwoma panami z nakazem rewizji "pseudo" oryginalnego zegarka. Dostałem małą kare, z której się cieszyłem jak małe dziecko... 4000zł...

Inna sprawa, dostałem list z EMS że muszę sie zgłosić z papierami, albo wysłać papiery do nich po przesyłkę. No to że mam w miarę blisko pojechałem, straciłem z 8h zaprosili mnie do małego pokoju, stało z 5 typków 3 celników 2 po cywilnemu. W tyle osób odprawiali mi paczkę. w ogóle to przez bramki jak do bazy atomowej bym wchodził takie procedury...

Inna sprawa to Gdynia, Cyrki jak h"j się tam dzieją. Przyczepiają się o wszystko... Ile ja walczyłem żeby wprowadzili towar na prawo unijne...
Za to odkąd zacząłem korzystać z DHL GF to zupełnie inna bajka, obsługa elegancka, nie wiem co mi wymyślą tutaj celnicy, ale przy pełnym kontenerze następnym razem wybiorę odprawę w Hamburgu...

Ogólnie co do DHL to miałem zdanie że to najdroższa firma. Ale są bardzo, bardzo konkurencyjni w porównaniu do Hanjin to jest tylko 50usd różnicy, ale obsługa zupełnie inna... DHL to po prostu bajka... Jak wprowadze export na całą europę środkową po dogadaniu sie z innymi krajami...
Wracając do Hanjin mają lepiej skomputeryzowane IT... DHL musi popracować nad komputeryzacją, ale mają dużo szerzej rozwiniętą ofertę,
dużo lepszą ekipę. Są chyba trochę lepiej zorganizowani. Dla mnie to lider.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 1:22 pm 

Niektóre bajki miewają okropne zakończenia. Na przyklad: bajeczna odprawa w Hamburgu, nikt niczego nie sprawdza, niemieccy celnicy wszystko przyklepują... I nagle w 2.5 pół roku później do firmy przybywa kontrola skarbowa (albo powtórna celna). Okazuje się, że wszystko było źle: firma źle samodzielnie naliczyła vat importowy, towary podlegały ograniczeniom pozataryfowym, których przestrzegania nikt nie dopilnował, w ogóle żle staryfikowano całą dostawę (bo były kłopoty z prawidłowym tłumaczeniem) i źle naliczono opłaty celne. Podłe organy kontrolne karzą firmę mandatami, odsetkami od niezapłaconych należności i w ogóle. Morał z bajki: polskie firmy powinny odprawiać się w Polsce.
Co prawda bywa, że polscy celnicy szczegołnie starannie stosują przepisy przy odprawie, ale dzięki temu można uniknąć kłopotów w przyszłości. W innych krajach unii celnicy pozostawiają niektóre sprawy do sprawdzenia organom kontroli powtórnej (dzięki temu odprawy idą sprawniej, ale czy to naprawdę dobrze?)
Pzdr. beatrix

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 9:48 pm 

Ale wydaje mi się że organy takie jak US działają trochę inaczej w innych krajach, bo każdy chyba wie jak to w Polsce wygląda? ale może się mylę, nie jestem wszechwiedzący, i nie znam się tak dokładnie ...

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 8:39 am 

Witam, niestety polskie firmy są kontrolowane przez polskie urzędy celne i skarbowe i to niezależnie od tego gdzie dokonują zgłoszeń celnych. Nie można więc za bardzo liczyć na odmienność zagranicznych organów kontrolnych.
Pzdr. Beatrix

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 10:57 pm 

A czy organy kontroli powtórnej z innego kraju unijnego mogą działać na terenie Polski? Czy kiedy towar po niechlujnej odprawie celnej załóżmy w Hamburgu, trafi potem do Polski, czy jakiś organ może go ponownie skontrolować?

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 7:21 am 

Witam, tak jak pisalam po odprawie w Hamburgu zgloszenie moze zostac zweryfikowane przez polskie organy kontrolne, ktore moga zechciec sprawdzic np. prawidlowosc naliczenia podatku vat. Przeciez wysokosc vat jest uzalezniona od wysokosci cla, ktorego wysokosc z kolei zalezy od poprawnosci zgloszenia celnego.
Pzdr. Beatrix

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 10:19 pm 

beatrix napisał(a):
Witam, tak jak pisalam po odprawie w Hamburgu zgloszenie moze zostac zweryfikowane przez polskie organy kontrolne, ktore moga zechciec sprawdzic np. prawidlowosc naliczenia podatku vat. Przeciez wysokosc vat jest uzalezniona od wysokosci cla, ktorego wysokosc z kolei zalezy od poprawnosci zgloszenia celnego.
Pzdr. Beatrix

Tak, ale stawka cła mogla być np zaniżona i automatycznie wtedy zapłacilaś mniej vatu

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 03, 2009 10:53 am 

dlatego nie ma się co podniecać, że dali nam cło 0% tylko zweryfikować samemu i zaproponować właściwą stawkę...

Cytuj:
polskie firmy powinny odprawiać się w Polsce.

Jasne, gdyby Polska to był normalny kraj :) a Niemcy wszystko przyklepują bo maja to gdzieś wiedząc, że towar będzie sprzedawany w Polsce a nie w Niemczech. Oni zbiorą sobie parę % cła i się cieszą, że trafiło do kasy DE a nie PL. Ot i tyle. Dlatego trzeba samemu trochę pilnować bo kontrole może mieć równie dobrze nas odbiorca (np jakiś sklep) i tak czy inaczej - trafią do importera.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 8:11 pm 

navara napisał(a):
dlatego nie ma się co podniecać, że dali nam cło 0% tylko zweryfikować samemu i zaproponować właściwą stawkę...

Cytuj:
polskie firmy powinny odprawiać się w Polsce.

Jasne, gdyby Polska to był normalny kraj :) a Niemcy wszystko przyklepują bo maja to gdzieś wiedząc, że towar będzie sprzedawany w Polsce a nie w Niemczech. Oni zbiorą sobie parę % cła i się cieszą, że trafiło do kasy DE a nie PL. Ot i tyle. Dlatego trzeba samemu trochę pilnować bo kontrole może mieć równie dobrze nas odbiorca (np jakiś sklep) i tak czy inaczej - trafią do importera.

Sory ale skąd ta pewność, ze niemcy mają to gdzieś ??
Kontener może być wwieziony i rozładowany w Polsce a towar sprzedany do Niemiec i gdzie by tu była logika ??

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1