Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest So lis 18, 2017 9:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Potrzeban pomoc
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 7:01 pm 

Potrzebuję informacje w sprawie pewnej firmy czy istnieje możliwość oszustwa z ich strony HONGKONG YUDA TRADING CO.,LTD SELLER:Hongkong Yuda Trading Co.,ltd
ADD: Flat/Rm 709, Workingberg Comm Bldg, 41-47 Marble Rd Hong Kong.
TEL:86-0755-13480649327 FAX: 86-0755-13480649327. Mam zamir kupic od nich prawdopodobnie oryginalną elektronikę bleckberry i laptopy HP . Proszę o jakąś pomoc w sprawie sprawdzenia tej firmy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 7:05 pm 

DEL

Ostatnio edytowano Pn mar 23, 2015 2:53 pm przez K.Sinco, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 19, 2010 3:05 pm 

ten kontrahent przeszedł Trustpass na Alibabie, więc firma jest legalna, jednak rzeczywiście prawdopodobieństwo że sprzedają legalny towar jest bardzo niskie. A urząd celny, jak zobaczy na fakturze "Samsung", to prawdopodobnie wyśle towar do sprawdzenia producentowi w celu poświadczenia autentycznosci. Więc najlepiej zapytać takiego dostawcę, czy ma jakieś poświadczenie oryginalności. Z doświadczenia wiem, że jesli już kupować elektronikę w Chinach, to lepiej OEMową, bo ceny oryginalnej elektroniki w Azji wcale nie są znacznie niższe niż w Europie. Nie ma cudów.

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 5:37 pm 

oryginał i chiny te dwa słowa rzadko chodzą w patrze. niestety.

Tytuł:
PostNapisane: So paź 02, 2010 7:52 pm 

Laptopy HP w Chinach wcale nie są bardzo tanie, nawet refubrishe.

PostNapisane: Pt maja 30, 2014 11:03 am 

hehe rozwaliło mnie to sformułowanie... "prawdopodobnie oryginalną elektronikę". Niestety tak jak ktoś wyżej napisał, w takich transakcjach na odległość bardzo łatwo się przejechać, a Chiny słyną przede wszystkim z dobrych ( ale i gorszych) podróbek.

PostNapisane: Wt cze 03, 2014 2:33 pm 

Hehe "prawdopodobnie oryginalną elektronikę" dobre :D Szukanie naiwnych :lol:

PostNapisane: Wt cze 03, 2014 5:34 pm 

mnie bardziej rozśmieszył Twój podpis :lol:

PostNapisane: Wt cze 03, 2014 6:46 pm 

Podpis bardzo na miejscu... tutaj coraz więcej takich przedwczesnych... :mrgreen:
Może warto się zainteresować...?

PostNapisane: Śr cze 04, 2014 8:48 am 

no niech zainteresują się CI młodzi gniewni tym zamiast ciągle pisac jak wprowadzić "legalnie" nielegalny towar i się z nami kłócić :D

PostNapisane: Śr cze 04, 2014 8:58 am 

Dokładnie o to mi chodziło. Coraz więcej takich, co jeszcze nie zaczęli, a już liczą kasę.
Zwłaszcza jak zobaczą chińskie "oryginały". :)

PostNapisane: Cz cze 12, 2014 4:08 pm 

ojtus napisał(a):
Dokładnie o to mi chodziło. Coraz więcej takich, co jeszcze nie zaczęli, a już liczą kasę.

jest masa dobrych chinskich oryginalow i co w zwiazku z tym?

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Cz cze 12, 2014 5:35 pm 

jemu zapewne chodziło o podróbki samsung nokia itd , bo ciągle nowy gniewni tu wchodza i uparcie chca wiedzieć jak "legalnie" to sprowadzić do Polski, pod przykrywką, że "tylko dla siebie , dla rodziny , co zrobić aby się wyprzeć w razie kontroli itd". Badają temat jak legalnie wprowadzić podróbki i licza , że im pomożemy

PostNapisane: Cz cze 12, 2014 6:23 pm 

slavecky napisał(a):
ojtus napisał(a):

Szanowny Panie Sławku,

o tym, że jest masa dobrych chińskich oryginałów, mam właśnie okazję się przekonać organoleptycznie :) ponieważ jestem od tygodnia w ShenZhen.
Wcale nie chciałem negować jakości wszystkich towarów produkowanych w Chinach. Chodziło mi właśnie o to, o czym pisał Michael22.
Dlatego celowo użyłem cudzysłowu przy użyciu słowa "oryginał". Coraz więcej osób dokonuje "wiekopomnego" odkrycia jakim jest np. Aliexpress i zanim nawet cokolwiek kupią - już liczą ile zarobią, nie znając (nawet pobieżnie) tematu tzw. fake'ów zwanych również przez niektórych replikami lub po prostu podróbami. Osobiście dziwię się takiej naiwności, czemu dałem wyraz w jednym z postów powyżej. Nie twierdzę również, że znam chińskie realia lepiej od Pana. Ostatecznie to Pan - z tego co widzę - mieszka tutaj na stałe, a ja przyleciałem tu pierwszy raz i to tylko na kilka dni.

PostNapisane: Wt lip 08, 2014 8:14 pm 

ojtus napisał(a):
slavecky napisał(a):
ojtus napisał(a):

Szanowny Panie Sławku,

o tym, że jest masa dobrych chińskich oryginałów, mam właśnie okazję się przekonać organoleptycznie :) ponieważ jestem od tygodnia w ShenZhen.
Wcale nie chciałem negować jakości wszystkich towarów produkowanych w Chinach. Chodziło mi właśnie o to, o czym pisał Michael22.
Dlatego celowo użyłem cudzysłowu przy użyciu słowa "oryginał". Coraz więcej osób dokonuje "wiekopomnego" odkrycia jakim jest np. Aliexpress i zanim nawet cokolwiek kupią - już liczą ile zarobią, nie znając (nawet pobieżnie) tematu tzw. fake'ów zwanych również przez niektórych replikami lub po prostu podróbami. Osobiście dziwię się takiej naiwności, czemu dałem wyraz w jednym z postów powyżej. Nie twierdzę również, że znam chińskie realia lepiej od Pana. Ostatecznie to Pan - z tego co widzę - mieszka tutaj na stałe, a ja przyleciałem tu pierwszy raz i to tylko na kilka dni.

dobre rzeczy kosztuja kase, Chiny sa drogie, taka jest prawda. podroby sa podrobami i nie maja nigdy takiej jakosci jak ma oruginal, pisalem o tym na tym forum w przypadku okularow ray ban. jakas pipa chciala mi sprzedac na taobao za 900rmb podroby, ktore byly w cenie oryginalu.... dochodzi do tego :) niektorzy sie na to lapia.

opowiem ciekawa historie o... mopie. wpada do mnie do domu kiedys klient - kolega, pobawilismy sie troche, wracamy w nocy, obok drzwi stoi mop, patrzy i mowi: slawek ale masz zajebistego mopa, sprzedajemy to w polsce. ile to kosztuje? 360RMB ... k. oszalales, nie da sie tego sprzedac.

pamietaj jedna rzecz... YOU ALWAYS GET, WHAT YOU PAY FOR!

powiem Ci czego chinczycy nie sa w stanie podrobic: aparatow dslr canon, nikon, obiektywow etc. to jest jedna z branz, gdzie nie ma szans zeby trafic na podrobe.

mozesz za to trafic na obiektywy uzywane jako nowe, to samo aparaty etc. (czyli odnawiane)

ale nigdy podrobki - nie maja technologii.

ja mamw Guangzhou tylko jedno stoisko, gdzie kupuje caly sprzet fotograficzny, oni sa prawa reka Canona i tam wiem ze kupie sprzet ok.

Nie jest tanio, ale za to jest dobrze z gwarancja i ze sprzetem.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Strefa czasowa: UTC + 1