Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt lis 21, 2017 10:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 30, 2014 6:08 pm 

njusacz napisał(a):
Gdybym był nadwiślańskim piwożłopem, to bym pomyślał, że Lechu to niezły kozak!

Mnie raz kiedyś wzięło na rozmowy w Ningbo w samym środku pory duszno-mokrej...wilgonosc pewnie z 90%+ temperatura tylko koło 30...po godzinie myślałem, że zejdę...gdybym mial bywac u nich codziennie przez 40-50 dni, albo chociaż robic niezapowiedziane kontrole, co drugi tydzień, to bym klientowi powiedział, tutaj są twoje pieniądze, rób sobie sam.

Najważniejsze, jest wyniuchac co sie dzieje na miejscu, czy jest w miarę normalna organizacja, czy szefostwo jest na miejscu, a przynajmniej czy i komu zależy na biznesie. Do tego znac swój biznes i wiedziec czego sie chce, tak aby dawac aby samemu brac...to sie nawet po łacinie ładnie nazywa. Przy naprawdę dużych pieniądzach, polecam p. Sławka:) "wykup" klienta przy 4bankach na stole...not bad!

ps. Panie Sławku, a ma Pan także "dłuższe ręce" w Korei tej niby normalnej?

Dziekuje. Niestety nie mam :). Nigdy tam nic nie robilismy, znam kilku Koreanczykow tu na miejscu w Chinach, ale zero biznesu z Korei.

Ogolnie oragniamy Chiny, trafilo mi sie kilka interesow (nawet 2 czy 3 bardzo intratne) z Tajlandia, ale jako normalny czlowiek odpuscilem. Czasami jest lepiej nie zarobic, niz stracic dobra marke i dobre imie. Tajowie tak jak Hindusi sa mistrzami lenistwa i niestety u nich towar zamowiony w styczniu wiaze sie z dostawa w nawet lipcu czy sierpniu.

Znajomy z Hong Kongu, ktory posiada 2 bardzo dobrze prosperujace fabryki w Guangdong, zainwestowal ponad 15 mln dolarow w fabryke w Tajlandii i niestety zawinal sie tak szybko jak ja wybudowal i rozpoczal produkcje. Facet w sumie skonczyl tak, ze zbankrutowal ta fabryke i zamknal w cholere. W Tajlandii jest bardzo goraco wiec pracownicy przychodzili o 8-9 do pracy wychodzili sobie bez pozwolenia o 10-11 i wracali o 17 na godzine czy 2 roboty. Tak sie skonczyla kariera mojego kolegi i jego fabryki w Tajlandii.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1