Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt kwi 24, 2018 4:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 06, 2008 10:41 pm 

Mąż sprowadził z Chin - i tu uwaga na firmę Three Sixty Hong Kong Limited - pendrivy, w przeważającej większości o pojemności 8GB. Eksporter w Chinach zgodził się na minimalne zamówienie - 500 szt., w grę nie wchodziły żadne próbki, więc niejako już na wstępie podjęliśmy się sporego ryzyka. Cała procedura trwała sporo czasu, najpierw problemy z uzyskaniem kontaktu, w końcu wynajęliśmy tłumaczkę chińskiego, która w zasadzie działała w naszym imieniu. Pendrivy w rzeczywistości mają pojemność 1GB, choć we właściwościach pokazują:8GB, przy próbie wrzucenia kilku filmów, sprzęt wariuje. Mąż wtopił ok. 13 tys. PLN i nie wiemy co teraz będzie, tłumaczka ma jutro dzwonić do chińczyków, ale straciliśmy nadzieję na odzyskanie pieniędzy. Dodać tylko mogę, ze ta fabryka z chin była na czołowych miejscach w serwisie made-in-china.com, status gold member, ale jak widać, to o niczym nie świadczy. Zastanawiamy się tylko, co zrobić teraz z towarem, nie chcemy oszukiwać ludzi. Czy ktoś ma jakiś pomysł lub był w podobnej sytuacji?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 07, 2008 4:17 pm 

China Economic Trade Arbitration Commission stronę podaję z pamięci ale to chyba ta http://www.cietac.org.cn/index_english.asp

powinni pomóc

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 09, 2008 12:44 am 

ten numer to juz ma dobrych kilka lat. Sprzedawania sprzetu ktory pokazuje mase Giga, a w rzeczywistosci ma niecale 1 lub mniej.
W 2005 lub 2006 zglosila sie do mnie firma ktora kupila 1G MP3 a w rzeczywistosci mialy one 256MB oczywiscie z prosba ratuj bo wtopili w towar 15.000 USD. Oczywiscie probki ktore dostali przed zakupem byly bez zarzutu.

Moze przed zakupem lepiej bylo wynajac jakas firme na miejscu ktora sprawdzilaby towar, nawet kosztem 10% wartosci kontraktu, a nie tlumaczke ktora teraz Chinczycy co najwyzej spuszcza ze schodow.

Umowy - kontrakty z Chinczykami lepiej podpisywac po angielsku, jest to jezyk trzeci zarowno dla nich, jak i dla nas. Pozwala to uniknac blednej interpretacji i bardzo konkretnie sprecyzowac postanowienia, nasze wymagania itp.

Co do komisji arbitrazowej, w kontrakcie powinna byc o tym wzmianka, ale jak znam zycie w Panstwa przypadku wszystko zalatwiala tlumaczka, wiec chyba nie ma w tym przypadku kontraktu, tylko wszystko na przyslowiowa buzie i fakturke. Mozna jednak pomimo to skorzystac z pomocy takiej komisji arbitrażowej, ale dla tej firmy bedzie to raczej komisja przy rzadzie obszaru HK.

I najwazniejsza rzecz - zloty, srebrny sprzedawca, czlonek, firma itp na takich portalach jak alibaba czy made in china NIC NIE ZNACZY. Po prostu taki status sie kupuje uiszczajac odpowiednie oplaty wlascicielom portalu, ktory oczywiscie umywa rece po oszustwach i nie odpowiada za uczciwosc firm. Niektorzy szacuja. ze np na Alibabie 60-70% firm to oszusci, moze to troche przesadzone, ale wiecej niz polowa na pewno.

Polecam wiec na przyszlosc zapomniec o sknerstwie i skorzystac z uslug firm lub osob ktore maja doswiadczenie w imporcie w ostatecznym rozrachunku mozna uniknac bowiem duzych strat, ale Polak madry po ...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 09, 2008 8:11 am 

Cytuj:
Mozna jednak pomimo to skorzystac z pomocy takiej komisji arbitrażowej, ale dla tej firmy bedzie to raczej komisja przy rzadzie obszaru HK.

Myślę że i tak powinni pomóc, mi pomagali z firmą w Qingdao a to kawałek na północ od HK. I to jest jeden z powodów dlaczego nie kupuje elektroniki z Chin xD

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 10, 2008 10:21 pm 

Ogólnie CIETAC ma pomagać rozstrzygać spory i ew. dowalić kare stronie która czegoś tam nie dotrzymała, są odpłatni(za ich usługi trzeba płacić).
Przykładowo moja sprawa co 10 podnośnik miałem zawyżoną nośność o 1T chciałem załatwić polubownie ale się po prostu nie dało(chińczyki powymieniali wadliwe wszystko na ich koszt, ale dali takie same...) więc zgodnie z umową

pkt. 14

14.ARBITRATION: All disputes in connection with this S/C or the execution thereof shall be settled amicably by negotiation. In case no settlement can be reached, the case under dispute shall then be submitted to the China Economic Trade Arbitration Commission for Settlement by arbitration accordance with its rules of arbitration. The decision made by the Commission above mentioned shall be accepted as final and binding upon both parties. The fees for arbitration shall be borne by the losing party unless otherwise awarded.

Zgłosiliśmy naszą sprawę tam(obydwoje myśleliśmy że mamy racje i chińćzyk i ja, więc naszą sprawą zajął sie CIETAC chyba się przeszli z komisją do ich fabryki(to był producent) dowalili karę, wymienili mi podnośniki, ale musiałem pokryć koszty CIETAC w porównaniu z całokształtem i tak wyszedłem na +. To chyba tyle jeżeli nic nie pokręciłem. Sprawdź czy miałeś taki pkt. zawarty w umowie, ale chyba miałeś jeżeli firma nie jest firmą "krzak". :)

Trochę namieszałem ale jestem na urlopie(od środy do środy balety non stop a internet z telefonu komórkowego który służy za modem do laptopa w wynajętej sali weselnej)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 10, 2008 10:29 pm 

A i jak się nie ma takiej wzmianki w kontrakcie od chińczyka to radzę go wynegocjować :) przydaję się przy dużych zamówieniach, nawet i przy małych ale nie za bardzo ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 20, 2008 1:35 am 
witam
otanio mialem klienta ktory doskonale zna sie na jakosci materialow. Ocenil kilka koszul w sklepie i zamowil kilkadziesiat szt. zaplacil wziol towar i w domu odkryl ze jakosc materialu tego co nie sprawdzil jest duzo nizsza niz tego co ogladal.
Dlatego jak mallybialy wspomnail , nasze uslugi tu sa niezastapione.
calkapeter@gmail.com

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 08, 2009 3:25 am 

Temat strary jednak caly czas aktualny, warto go dlatego podtrzymac.

Nie jest tylko "chinski walek" jak sie okazuje trzeba uwarzac na szemranych posrednikow znajacy nasz ojczysty jeszyk i podajacych sie za psedo biznesmenow.

Pozdrawiam

Tytuł: Chello
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 4:00 pm 
jestes bardzo intrygujaca postacia.Z jednej strony expert a z drugiej nie chesz pwoiedziec kim jestes.
Dlaczego sie ukrywasz.
?
Peter

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 6:16 pm 

A co to ma wspolnego?
Jest gdzies napisane ze jamusze podac swoje dane?

Czy ja tym łamie regulamin forum?

Cos chyba nie tak z toba- skoro zadajesz takie pytania.

Tytuł:
PostNapisane: So sty 02, 2010 3:58 am 

Niestety, oszuści są wszędzie, zarówno w Polsce jak i w Chinach, zarówno mówiący po polsku, angielsku, niemiecku czy chińsku.
Przy odrobinie szczęścia można jednak znaleźć uczciwego partnera w interesach i tego wszystkim (i sobie) życzę :)

Pozdrawiam,
Jakub Szatkowski

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 24, 2010 12:14 pm 
To wygląda na to, że wszelkie tego typu transakcje obarczone są bardzo dużym ryzykiem. To chyba ruletka co się dostanie. Przygnębiające.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 25, 2010 12:21 am 

Wszystkie transakcje robione na odległość, wirtualnie, są obarczone ryzykiem. Stąd też prosty wniosek, że warto rozważyć skorzystanie z usług firmy, która takie ryzyko weźmie na siebie i zagwarantuje jakość. Nie w Chinach, ale na przykład tu w Polsce. My często praktykujemy załączanie w kontraktach gwarancji na jakość towarów kupowanych za naszym pośrednictwem w Chinach. Kontrakty zawierane są na bazie prawa polskiego, pomiędzy firmami z Polski.

pomagamy w imporcie z Chin od 1994 roku!

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 25, 2010 12:32 am 

Niestety, nie tylko transakcje zawierane na odległość są obarczane ryzykiem. Kontrakt kontraktem - super. A życie - życiem.

Co z tego, że w kontrakcie, na miejscu w Chinach, podpisując go z chińskim producentem, zamieszczamy odpowiednie klauzule odnośnie terminu wykonania, jakości, itd., itp. gdy w końcu okazuje się, że jest to tylko zapis nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością?
Oczywiście można, a nawet trzeba w takim przypadku wyegzekwować wywiązanie się z ustaleń wynikających z podpisanego kontraktu, ale zabiera to czasami sporo czasu, a nie zawsze takowym dysponujemy w odpowiednich ilościach.

Współpracując na miejscu z wieloma producentami, napotykamy podobne sytuacje prawie każdego dnia.
I powiem szczerze - podziwiam ludzi, którzy zwyczajnie nie boją się współpracować z Chińczykami na odległość, nie z Chin, a na przykład z Polski.

Pozdrawiam,
Jakub Szatkowski

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 25, 2010 12:54 am 

Ja ludzi "współpracujących" z Chińczykami na odległość, bądź bez doświadczenia nie podziwiam. I nie żal mi ich, gdy sami pakują się w kłopoty. To co staram się uświadamiać naszym klientom traktującym nas ciągle jako "zbędne ogniwo" ( no może nie zbędne, ale możliwe do wykluczenia w pewnej perspektywie czasu...), to różnica pomiędzy chińskim dostawcą chińskich towarów, a polskim dostawcą chińskich towarów. My oprócz tych towarów dostarczamy również wiedzę na temat tego co się aktualnie dzieje w Chinach (a wiadomo, że Chiny sprzed 10 lat i Chiny dzisiejsze to 2 odległe światy), ostrzegamy przed nowymi zagrożeniami (jak chociażby opuszczanie przez robotników fabryk na miesiąc przed CNY), itd, itp. Ciągle jednak powtarza się podobny scenariusz realizowany przez osoby prywatne i przez duże firmy - "zredukujmy koszty, zróbmy ten order sami", czyli mailowo...
W Chinach, jak w mało którym zakątku świata, znakomicie sprawdza się teoria naszego niesławnego rodaka Feliksa Dzierżyńskiego: "Ufać znaczy kontrolować". Można kontrolę realizować we własnym zakresie, a można powierzyć ją komuś, kto się zwyczajnie na tym zna.

pomagamy w imporcie z Chin od 1994 roku!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1