Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn sty 22, 2018 11:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oszustwo
PostNapisane: So gru 13, 2008 1:23 pm 

Właśnie zostałam oszukana przez chinskiego exportera i chciałam przeztrzec innych imoprterów przed ta firmą. Jest to Mandyhailian z Shenzen(No.4 Shop, Office Integrated Building, Shapu 2nd Village, Songgang Street). Prowadziłam z nimi korespondencje z dwa tygodnie. Przesłali mi wszyteki potzrebne papiery czyli fakture, list przewozowy, deklaracje zgodnosci. Zamówilam 64 gb pendrive'y Kingstona.Chinska konsultantka caly czas byla ze mna w kontakcie. Wszytsko wydawalo sie przebiegac poprawnie. Kiedy w koncu paczka dotarla do Polski okazalo sie że owszem dostalam pendrivy ale w jakis plastikowych dlugopisach o pojemnosci 8 gb, bez zadnej firmy.Jak spojrzalam na strone ich firmy okazuje sie ze sa to prezenty swaiteczne warte jakies 3 dolary u nich. Ja za te moje oczywscie zaplacilam znacznie wiecej, Tearz bede musiala zaplacic clo zeby odebrac ten szajs. Zastanawiam sie czy w ogole to odbierac, tylko pewnie nie ma szans zeby odzykac pieniadze. Juz nikt nie odbiera ode nie tam telefonu ani nie odpisuje na mejle. Czy jest jakas mozliwosc zeby chociaz troche zaszkodzic tej firmie za to?

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 18, 2008 5:28 pm 

A nie zastanowiło Cię dlaczego ich adres e-mail to yahoo a nie żaden firmowy??? Że jest tylko jeden nr tel i to nie wiadomo do kogo, że mają towar Sony , Samsunga - niby skąd maja takie formowe rzeczy??
Nie wspominając już o formach płatności

Podejżewam że jak byś przed złożeniem zamówienia poczytała to forum to naewno byś od nich nic nie kupiła

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 30, 2008 3:42 pm 

i jeszcze pewnie 64GB pojemności firmy kingston po atrakcyjnie niskich kwotach :-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 22, 2009 9:19 pm 

wiecej wyrozumialosci, Koledzy! Pani z dobrego serca podzielila sie swoim "sukcesem"...

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 6:05 am 

Jesli naprawde maja pendrive'y 8GB po 3usd to biore 1000 od reki :))
Pozatym nie oszukali Cie w zupelnosci bo wyslali Ci towar zgodnie z chinskim powiedzeniem "You get what You pay for" jesli komus sie wydaje ze moze kupic cos co u dystrybutora kosztuje ok 100euro za 10 euro to zycze powodzenia, chec szybkiego zysku latwym kosztem zazwyczaj przynosi straty ,ale tylko finansowe bo zyskalas lekcje na przyszlosc (to tez kosztuje:) . Nie pozostaje nic jak sprzedac to co masz i liczyc ze wyjdziesz na 0 i okaze sie to darmowa lekcja :)

Ps. Zaszkodzić ? co masz na mysli ? podpalić fabryke?? :twisted:

Tytuł: Kingston z Chin
PostNapisane: Pn lis 16, 2009 8:50 pm 
Jak mzoesz liczyc zekupisz orginal w China???
Zrobilas mase bledow a kluczowy to jak koledzy mowia chesz cos z darmo
Jest jedna firma co ma usb 64 GB za 90$ taniej nie kupisz
a kingston to raczej kolo 150$ tylko nie z chin , musiz kupic w autoryzownym centrum lub ze sklepu
Peter

Tytuł:
PostNapisane: So sty 02, 2010 4:04 am 

Grzesiek napisał(a):
A nie zastanowiło Cię dlaczego ich adres e-mail to yahoo a nie żaden firmowy???

No właśnie, nie ma to jak zaczynać interesy z ludźmi, których maile kończą się na yahoo, albo gmail (oczywiście nie wszystkimi, ale to już też może o czymś świadczyć). Czasami trochę ostrożności nie zaszkodzi, a może pomóc.

Pozdrawiam,
Jakub Szatkowski

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 12:44 pm 

Problemy skończyłyby się po wprowadzeniu ceł zaporowych na wszelkie chińskie śmiecie i zmianie przepisów UE w których towarem krajowym jest kazdy w którym poniesiono ponad połowę kosztów wytworzenia w kraju pochodzenia.
Mówiac krótko, kapitalistyczna pazerność zabija Europę i Polskę. Europa jeszcze może sobie przez jakiś czas poradzi niczego nie produkując, ale nam to się najwyżej buraki zostaną i kosze wiklinowe jako specjalność narodowa.

Dla zawiedzionych, korzystać częściej z płatności akredytywą.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 11, 2010 4:49 pm 

No to ładne cuda... dlatego trzeba bardzo uważać.

Dowiedz się jak importować

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 12, 2010 3:55 pm 

sieciech1 napisał(a):
No to ładne cuda... dlatego trzeba bardzo uważać.

Nie odgrzewajcie kotletow sprzed dwoch lat, nie ma to najmniejszego sensu :)

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 29, 2010 11:29 pm 

Ja mogę dodać, że sprzedawcy mogą mieć na przykład dwa maile firmowy z nazwą firmy i prywatny, yahoo, więc to nie jest tak, że jeśli ma gmail i yahoo to oszust, ale z mojego niewielkiego doświadczenia wynika, że trzeba patrzeć na wszystko maile, ilość telefonów, ceny. Można sprawdzić proponując przyjazd, niektórzy sami mi proponowali przyjazd a raczej, że mają nadzieję, że będę mógł zobaczyć produkcję, piszę, że mogę przylecieć i tyle ich widział. Natomiast jeden nie protestował, i to widać, że nie kłamie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 31, 2011 3:24 pm 

kamoreks napisał(a):
Można sprawdzić proponując przyjazd, niektórzy sami mi proponowali przyjazd a raczej, że mają nadzieję, że będę mógł zobaczyć produkcję, piszę, że mogę przylecieć i tyle ich widział. Natomiast jeden nie protestował, i to widać, że nie kłamie.

Żeby to było takie proste... :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 11, 2011 7:39 pm 

To miło, że piszecie te ostrzeżenia, ale moim zdaniem to niewiele daje. Firmę można "założyć" w parę minut. A jak pokazują przykłady wiele osób w oczekiwaniu znacznego zysku zupełnie traci czujność.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 17, 2011 9:45 am 

mieszanka naiwności, chciwości i braku zdrowego rozsądku wygrywa z rozumem, niestety. można tłumaczyć latami, że cudów nie ma, a i tak znajdą się niedowiarkowie, którzy po łatwej do przewidzenia stracie pieniędzy będą lać łzy publicznie i szukać pomocy, chociażby tu na forum. tylko, że to stanowczo za późno.

pomagamy w imporcie z Chin od 1994 roku!

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 03, 2011 4:33 pm 

Textile House Polska napisał(a):
mieszanka naiwności, chciwości i braku zdrowego rozsądku wygrywa z rozumem, niestety. można tłumaczyć latami, że cudów nie ma, a i tak znajdą się niedowiarkowie, którzy po łatwej do przewidzenia stracie pieniędzy będą lać łzy publicznie i szukać pomocy, chociażby tu na forum. tylko, że to stanowczo za późno.

dokladnie tak jak napisal Leszek, w 100% sie zgadzam, chciwosc gubi i chciwy traci 2 razy, zawsze i bezapelacyjnie nalezy wlaczyc 'zarowke' w glowie i zastanowic sie: czy aby ten deal jest realny...

pisalem juz o tym przykladzie kilka razy, byla firma z Polski, zrobiona na samej zaliczce 85.000USD... przyjezdzali do Chin do dostawcy 4 czy 5 razy... skonczylo sie na oszustwie.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1