Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N maja 26, 2019 8:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 10:06 pm 

chciałabym podziękować pewnemu chińczykowi za współpracę i nie ukrywając przed wami intencji ;) podarować mu coś, dzięki czemu choć trochę poczuje się zobowiązany do dalszych bezproblemowych interesów. tylko nie mam pojęcia co mu wysłać? dopiero się uczę, nie znam dobrze ich zwyczajów itd. nie chciałabym go urazić. mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc. jak myślicie z czego może się ucieszyć? czy to prawda, że oni lubią nasze polskie kryształy?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 20, 2009 11:13 pm 

czy naprawdę nikt nie wysyłał prezentu?

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 22, 2009 9:59 pm 

widzę, że jest tutaj dużo osób chętnych do pomocy. czasami się zastanawiam, po co to forum? wszyscy tylko oczekują pomocy, mając w d....e pomoc innym. :( a czytając wcześniej rózne posty odniosłam wrażenie, że można znaleźć tutaj dużo ''znawców'', a wręcz ekspertów, no ale co robi dobry PR ;)
znalazłam trochę info, może komuś się przyda.
- Zawsze należy dać zapakowany upominek (opakowanie najlepiej w kolorze czerwonym lub złotym) kolor biały to dla nich symbol śmierci
- Do zakazanych prezentów należą zegarki, zielone czapki, kapelusze , chryzantemy i białe kwiaty, ostre przedmioty, chusteczki do nosa, parasole, gruszki i wszytsko co pakowane jest po cztery
- wskazane: przedmioty związane z naszą firmą, krajem, miastem czy regionem z którego pochodzimy, drogie markowe produkty, rzeczy kojarzące się z cyfrą 8
- Wartość prezentu powinna odzwierciedlać wartość związku

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 9:53 pm 

rika napisał(a):
widzę, że jest tutaj dużo osób chętnych do pomocy. czasami się zastanawiam, po co to forum? wszyscy tylko oczekują pomocy, mając w d....e pomoc innym. :( a czytając wcześniej rózne posty odniosłam wrażenie, że można znaleźć tutaj dużo ''znawców'', a wręcz ekspertów, no ale co robi dobry PR ;)
znalazłam trochę info, może komuś się przyda.
- Zawsze należy dać zapakowany upominek (opakowanie najlepiej w kolorze czerwonym lub złotym) kolor biały to dla nich symbol śmierci
- Do zakazanych prezentów należą zegarki, zielone czapki, kapelusze , chryzantemy i białe kwiaty, ostre przedmioty, chusteczki do nosa, parasole, gruszki i wszytsko co pakowane jest po cztery
- wskazane: przedmioty związane z naszą firmą, krajem, miastem czy regionem z którego pochodzimy, drogie markowe produkty, rzeczy kojarzące się z cyfrą 8
- Wartość prezentu powinna odzwierciedlać wartość związku

No widzisz, sama sobie odpowiedzałaś :)

Ja kiedyś dalem moim znajomym Chinczykom kubek z widokiem na bieszczady, cieszyli się jak dzieci ! na MSN kilka razy przypominali, że prezent stoi na honorowym miejscu, więc to raczej dobry pomysł :)

PostNapisane: Pt mar 15, 2019 9:28 am 

Tak naprawdę to ja do końca nie rozumiem tego wątku.Może ktoś mi powie o co chodzi do końca.

Strefa czasowa: UTC + 1