Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pt sty 19, 2018 6:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 10:44 am 

Mam pytanie czy są jakieś pośrednictwa pracy w Chinach dla europejczyków

Interesuje mnie praca w południowym rejonie Shnezhen i okolica

PostNapisane: Śr mar 13, 2013 10:11 am 

Tak szczerze mówiąc to do tej pory nie widziałem ofert pośredników pomagających w znalezieniu tam pracy,ale jeżeli dasz ogłoszenie na forum- na pewno posypią się odzewu na PW. Jeżeli jesteś zainteresowany to zadziałaj właśnie w ten sposób.

Obrazek

PostNapisane: Śr mar 20, 2013 7:37 am 

Jakiej pracy szukasz? Ja mieszkam i pracuję w Shenzhen, może jakoś pomogę?

PostNapisane: Śr mar 27, 2013 9:58 am 

No w takim razie teraz będzie dużo łatwiej,jeżeli oczywiście wątek jest w dalszym ciągu aktualny. Mając sprawdzoną osobę z forum,raczej nie ma się czego obawiać. Podaj tylko szczegóły dotyczące pracy.

Obrazek

PostNapisane: Pt cze 21, 2013 9:06 am 

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacja na temat pracy w Chinach.

Z zawodu i doświadczenia jestem elektrykiem
http://www.elektryklodz.com

PostNapisane: Pt cze 28, 2013 9:56 am 

Wszystko zależy w jakiej branży, jakiego typu praca?

Chinczycy potrzebuja fachowcow i specjalistow w roznych dziedzinach, inzynierow, managerow itp. Rowniez zachodnie firmy, nawet polskie. Wszystko zalezy od znajomosci jezykow (chinski?) oraz wyksztalcenia (jest wazne z uwagi na procedury wizowe). Lepiej jednak przyjechac od chin jako wyslannik z firmy polskiej, z szukaniem pracy jest jak wszedzie...

PostNapisane: Pn lip 29, 2013 1:13 pm 

http://echiny.pl/gospodarka/praca-w-chinach/

proponuję poszukać w Google, informacji multum, może wybierzesz/dowiesz się czegoś przydatnego. Powodzenia.

PostNapisane: So sie 10, 2013 9:15 pm 

Feliks45 napisał(a):

Z tego co wiem dosc duzo fabryk w Guangdong poszukuje pracownikow. Srednia pensja 1500 zlotych (tyle placimy Chinczykom) + hotel robotniczy + wyzywienie. Niezbedna komunikatywna znajomosc jezyka. Zasadniczo trzeba sobie tez zalatwic wize. Jesli znajdzie sie osoba chetna do pracy spelniajaca powyzsze wymagania bardzo chetnie zatrudnie w fabryce platingu armatury. Po 5 latach gwarantuje 90% ubytek pluc bez zadnych swiadczen. W tym przypadku placimy wyjatkowo dobrze bo 5.000-7.000RMB na miesiac. potencjalny kandydat wytrzymuje maksymalnie 5 lat, a nastepnie nie jest zdolny juz do zadnej pracy. Zainteresowanych zapraszam.

Przylot, wylot na wlasny koszt.

Witamy w kapitalizmie!

Przedszkole platne, szkola najtansza platna okolo 20.000RMB rocznie za miejsce w lawce + dodtaki typu ksiazki wyzywienie etc. Liceum razy 3 lepsze razy 5. Studia to juz gruba kasa.

Szybko Wam sie odechce Chin.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: So sie 10, 2013 9:29 pm 

PaulinaSHPK napisał(a):
Wszystko zależy w jakiej branży, jakiego typu praca?

Chinczycy potrzebuja fachowcow i specjalistow w roznych dziedzinach, inzynierow, managerow itp. Rowniez zachodnie firmy, nawet polskie. Wszystko zalezy od znajomosci jezykow (chinski?) oraz wyksztalcenia (jest wazne z uwagi na procedury wizowe). Lepiej jednak przyjechac od chin jako wyslannik z firmy polskiej, z szukaniem pracy jest jak wszedzie...

Najlepiej. Mam kolege zostal wyslany przrez polska firme. Firma go olala i nawet nie zaplacili mu pensji, ani jednej. Wykorzystali go przez kilka miesiecy i porzucili. Facet nie mial jak wrocic do Polski. Ostatecznie tulal sie troche po poludniu Chin, teraz znalazl swoje miejsce, cos tam zarabia... Ma kilka fakultetow.

Prosze Cie....

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Wt wrz 03, 2013 11:15 am 

Z tego co wiem to nie bezpośrednich przewodników. Jednakż wiele osób ma znajomości co sprawia, że pracę w Chinach można podjąć..jednak czy opłaca sie ich wynagrodzenie>>??

PostNapisane: Śr wrz 04, 2013 10:11 am 

Feliks45 napisał(a):

Nie wiesz w co chcesz sie wpakowac... ale lepiej pomyśl o Taiwanie - wyzsze wynagrodzenie i lepsze warunki... natomiast roznice kulturowe i brak kontaktu z otoczeniem cie pognębiac bedzie kazdego dnia... bylem tam pracowalem - ale do tego trzeba sie mocno przygotowac.. to nie jest spacerek do Irlandii lub RFN

Katowice/Shanghai/Taipei
fax/ +48 32 252 12 44
info@zaqpy.com.pl
+ 48 501 331 900

PostNapisane: Śr wrz 04, 2013 9:05 pm 

Ani chiny ani Taiwan nie jest dobrym miejscem dla szarego eropeja.

Chyba że w jakies wielkiej miedzynarodowej korporacji.

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 2:37 pm 

Prawda jest taka. Z dnia na dzien przybywa obcokrajowcow. Nie mowie o specjalistach i wysoko wyksztalconych managerach. Mowie o ludziach ze srednim czy wyzszym wyksztalceniem, chcacych na przyklad uczyc jezyka angielskiego. Juz nawet przedszkola, szkoly podstawowe zaczynaja wybierac i przebierac.

Najlepszych specjalistow biora firmy z top 500 fortune za bardzo duza kase. Tylko czy Wy sie na to klasyfikujecie?

Jesli chcecie przyjechac do Chin; zasada jest prosta. Albo jestescie super inzynierami w swojej branzy, albo wladacie jezykiem angielskim i chinskim na poziomie komunikatywnym, ale i to nie zagwarantuje wam pracy. Jesli mmyslicie o swoim wlasnym biznesie w Chinach...? Zastanowcie sie nad tym, wiza 30 dni z przedluzeniem na 3 miesiace max. Potem wylot lub wyjazd jak kto woli i gdzie kto jest. Plus inwestycja dosc duza na poczatek.

Wlasny biznes w Chinach powiem tak. zasadniczo firma powstaje i po przetrwaniu pierwszych 3-4 lat ma szanse. Rynek jest tak nasycony, ze mala glowa.

Mozecie przyjechac i probowac. Jak najbardziej do tego zachecam. Tyle, ze niestety nie kazdemu sie udaje.

Chiny to kapitalizm w czystej postaci. Masz kase to po prostu dzialasz, nie masz nikt sie tym nie przejmuje. Tu mnie ma szpitali za free, tu nie ma edukacji za free, za wszystko musisz placic i to slono.

PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 6:43 pm 

slavecky napisał(a):
Feliks45 napisał(a):

Z tego co wiem dosc duzo fabryk w Guangdong poszukuje pracownikow. Srednia pensja 1500 zlotych (tyle placimy Chinczykom) + hotel robotniczy + wyzywienie. Niezbedna komunikatywna znajomosc jezyka. Zasadniczo trzeba sobie tez zalatwic wize. Jesli znajdzie sie osoba chetna do pracy spelniajaca powyzsze wymagania bardzo chetnie zatrudnie w fabryce platingu armatury. Po 5 latach gwarantuje 90% ubytek pluc bez zadnych swiadczen. W tym przypadku placimy wyjatkowo dobrze bo 5.000-7.000RMB na miesiac. potencjalny kandydat wytrzymuje maksymalnie 5 lat, a nastepnie nie jest zdolny juz do zadnej pracy. Zainteresowanych zapraszam.

Przylot, wylot na wlasny koszt.

Witamy w kapitalizmie!

Przedszkole platne, szkola najtansza platna okolo 20.000RMB rocznie za miejsce w lawce + dodtaki typu ksiazki wyzywienie etc. Liceum razy 3 lepsze razy 5. Studia to juz gruba kasa.

Szybko Wam sie odechce Chin.

Ostatnio edytowano So wrz 21, 2013 11:31 am przez Feliks45, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 2:11 pm 

Dokladnie, Chiny to nie miejsce dla Europejczyka. Jedynie wieksze firmy moga pozwolic na zarobienie normalnie czegokolwiek.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1