Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt kwi 23, 2019 3:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 26, 2008 10:39 pm 

Witam,
Od jakiegoś czasu rozmawiająć z Chińczykami, zacząłem myśleć jak ściągnąć Chińskich inwestorów do Polski. I na jakiej zasadzie miało by to wyglądać.
W taki właśnie sposób wpadłem na pomysł aby napisać ładne pismo co oferuje, jaki mam plan, gdzie mam dojście, że znam rynki, pokazuje kilka przykładów np. że sprzedaż bez pośredników jest dużo bardziej opłacalna niż
przez handlowców, albo jaki mam plan marketingowy w bardzo dużym uogólnieniu.

Wysłałem oferty do znajomych firm, z którymi kiedyś nawiązałem kontakt. Okazało się, że wcale nie tak łatwo ściągnąć do siebie jakiegokolwiek inwestora. Wysłałem kilka ofert do ok. 500 firm.

Postawiłem na sprzęt budowlany i rolniczy w związku z tym że sprzedaż nowych maszyn wzrosła o 25% w stosunku do zeszłego roku.
Okazało się że tylko kilka firm z branży rolniczej, i kilka z branży budowlanej jest zainteresowanych współpracą.

W związku z znalezieniem kilku firm, nie mogę działać dla wszystkich na raz. A więc wpadłem na pomysł aby zrobić dwa centra w Polsce lub w Europie, jedno centrum maszyn budowlanych a drugie rolniczych.

Moim głównym argumentem dla firm zajmujących się produkcją maszyn rolniczych to że pomogę im wejść na rynek Afrykański. Dla firm budowlanych że powiążę ich z Nakheel(duża firma budowlana, odbudowująca Dubaj) gdzie mam malutkie dojście.

Myślę że takie centra będą miały popyt na polskim/europejskim rynku.
W związku z poszukiwaniem firm które spełniają moje wymogi pojawiło się kilka problemów, np. trzem firmom muszę pomóc w załatwianiu formalności związanych z CE i innymi certyfikatami.

Jak myślicie znajdzie się nisza na Polskim, Europejskim rynku kupująca takie wyroby?

--------------------------------------------
Przepraszam za moją stylistykę.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt sty 01, 2019 12:12 pm 

To co pan napisał jest bardzo ciekawie.Będę musiał to przemyśleć i później napiszę opinie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1