Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest N wrz 27, 2020 1:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ceny w Chinach
PostNapisane: N wrz 18, 2011 12:56 am 

Watek dla osob bezposrednio zainteresowanych zyciem w Chinach (watek bedzie sukcesywnie uzupelniany o aktualne ceny w momencie kiedy wyjde do sklepu lub kiedy mi sie przypomni ;) - Ceny dotycza miasta Guangzhou, sa porownywalne z wieloma duzymi miastami w Chinach. ):

1. Cukier 900g (opakowanie plastikowe) - 19RMB
2. Banka oleju 5L: 88RMB
3. Jogurt naturalny 1.2kg : 19.80RMB
4. Wolowina (nie wiem jaka czesc z krowy albo wolu, nie znam sie na tym za dobrze, mysle ze to standard taki jak w Polsce - nie robie takich zakupow, nie lubie mozna kupic nawet ogon krowi i kopyta, flaki, jelita, swini etc.): 19RMB za 0.5kg (swinia nie wiem ile kosztuje dowiem sie i zupdaetuje).
5. Piwo Budwiser (nie czeskie): 4.5RMB (piwo warzone w Chinach - amerykanskie szcynowate 'chango')
6. Piwo Guiness: puszka 0.33L - 11RMB, w pubie w granicach 50-70RMB
7. Wodka Wyborowa - 0.7L - 110RMB
8. Ziemniaki: 3.5 RMB - 0.5KG - 7RMB/1KG
9.Ryz: 3.78RMB - 0.5KG, mozna kupic ryz 2RMB za 0.5KG rowniez.
10. Kostka masla, 1/2 kostki w Polsce, okolo 24RMB
11. LLOYD - LODZ - buty meskie: w Chinach 3200RMB (sklep w Guangzhou) na allegro: z przesylka 670PLN (troche zawyzylem)
12. Podstawa: automat do wody, czyli saturator dla banki 19L popularny w Polsce w firmach, w Chinach w kazdym domu, chlodzenie i grzanie, bez zadnej rewelacji 400RMB super maszyna 1500RMB. Mozna kupic tez taki za 100RMB.
13. Woda mineralna w bance 19 litrow w abonamencie 160RMB/11baniek
14. Kieliszek do wina: 23RMB
15. Paczka papierosow: od 5RMB do 600!RMB za sztuke
16. Jajka 5.5 - 5.7RMB za 0.5KG
17. Butelka wina chinskiego: najtansze: 21RMB najdrozsze okolo 5.000RMB
18. Aktowka ze skory krokodyla MADE IN CHINA: 29.000RMB.
19. Meskie buty (biznes) firmy GOLDLION (MADE IN CHINA): 1500RMB
20. Papier do drukarek - i tu was zaskocze - wielu klientow chce kupowac go tanio w Chinach: Ryza bardzo dobrej jakosci papieru 1 klasa na jakiej drukujemy wszystkie dokumenty dla klientow (faktury, certyfikaty, packing listy) Double A - 500 sztuk w arkuszu 80g, 1 klasa 28RMB, 70g okolo 16RMB.
21. Tusz do drukarek Epson: mamy w firmie sprzezone w sieci 3 drukarki Epson ME Office 650FN (jest tego jakis dokladny odpowiednik europejski w modelu) jeden cardridge 5.0RMB niezaleznie od koloru. Ja zamawiam wiec ceny znam. Sa to oczywiscie drukarki atramentowe i tusze niefirmowe. BTW. gleboki uklon w strone fiemy EPSON (podczas przeprowadzki z Shanghaiu do Guangzhou, zginelo nam pudlo z plytami z softwarem do wiekszosci sprzetu, wykonalem osobiscie jeden telefon do EPSON CHINA i na drugi dzien mialem juz wyslana plyte z calym oprogramowaniem). Najlepszy serwis jaki widzialem. Dlaczego o tym napisalem, mianowicie Epson publikuje na swojej stronie www, tylko sterowniki, natomiast nie ma mozliwosci sciagniecia pelnego softwaru do obslugi drukarek, skanerow, faxu ze strony Epsona, spotkalem te problemy googlujac i wbrew innym opiniom na przyklad z australii czy Stanow, Epson wykazal sie zajebista klasa, kazali nam czekac tydzien a na drugi dzien juz mielismy.
22. Standardowy wentylator, rzecz niezbedna w Chinach jesli nie chcesz byc chory tak jak ja: czyli, klimatyzacja i bol gardla, kaszel i przez cale lato kaszlesz i ci sie odrywa z gardla (lekarze beda wiedziec) - nie jest to przyjemne: cena najtansze 90RMB - znosne w granicach 200 do nawet 1500RMB.
23. Nitka dentystyczna ORAL-B - 21-22RMB
24. Pasty Elmex nie uswiadczysz wiec jak sie skonczy ta przywozona z Polski kupujemy ORAL-B - 16RMB za tubke 75g. ELMEX - 100g. (nic nie zastapi tak naprawde najlepszej pasty na rynku jaka jest ELMEX i co najsmieszniejsze jej tu w chinach nie ma?...!)
25. Oooooo chinska wodka - nazywana tu likierem (wykreca tak, ze chce sie wymiotowac po pierwszym kieliszku w smaku wszystkie takie same a ceny): 5RMB - 26.000RMB (za 5 nie probowalem, ale probowalem za jakies 100RMB, 300 moze i kilka razy przy kontrakcie ta za 26.000 - porazka!)
26. Bacardi white w sklepie 7 eleven 120RMB.
27. Swinka - 13-17RMB za 0.5kg zalezy od mięska....
28. Woda mineralna w bance 19L - od dzisiaj 150RMB za 10 butli.
29. ...

kolejne pozycje bede dopisywal w miare moich mozliwosci ;-)

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Ostatnio edytowano Śr paź 26, 2011 10:37 pm przez slavecky, łącznie edytowano 3 razy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 9:23 pm 

tomtomtom napisał(a):
niezle :mrgreen:

Chiny nie sa tanie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 11:22 pm 

tomtomtom napisał(a):
zastanawiam sie jak tam daja sobie rade miejscowi, ktorzy srednio zarabiaja duzo mniej niz Polacy?

malo kto zarabia mniej niz Polacy. W tym jest problem.

W fabrykach ludzie pracuja, ale maja mieszkanie i zarcie i ten 1000 zlotych na reke...

nikt z moich znajomych (przyjaciol mojej zony) albo moich nie zarabia mniej niz 20.000RMB na miesiac.... NIKT!

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2011 9:36 am 

slavecky napisał(a):
tomtomtom napisał(a):
zastanawiam sie jak tam daja sobie rade miejscowi, ktorzy srednio zarabiaja duzo mniej niz Polacy?

W fabrykach ludzie pracuja, ale maja mieszkanie i zarcie i ten 1000 zlotych na reke...

nikt z moich znajomych (przyjaciol mojej zony) albo moich nie zarabia mniej niz 20.000RMB na miesiac.... NIKT!

O rany,prawdziwy highlife,jakoś nie wierze.Po kilku wizytach w różnych dużych miastach i setkach rozmów z ludzmi na przeróżnych stanowiskach śmiało moge powiedzieć-bzdura!
Chyba że Twoi znajomi to sama śmietanka biznesowa..ale to równieź mało realne.
Szkoda że zamieszczasz na forum bajki które wypaczają prawdziwy obraz Chin w oczach Polaków.
Spytaj ile zarabia taksówkarz,pomocnik w barze albo tragarz.Spytaj policjanta o jego państwową pensje ,odrób zadanie na ulicy na takiej choćby Zhanquian Rd a potem zweryfikuj to ze swoją wizją z ktoregoś tam piętra biurowca.

Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 8:19 am 

gallardo napisał(a):
slavecky napisał(a):
tomtomtom napisał(a):

O rany,prawdziwy highlife,jakoś nie wierze.Po kilku wizytach w różnych dużych miastach i setkach rozmów z ludzmi na przeróżnych stanowiskach śmiało moge powiedzieć-bzdura!
Chyba że Twoi znajomi to sama śmietanka biznesowa..ale to równieź mało realne.
Szkoda że zamieszczasz na forum bajki które wypaczają prawdziwy obraz Chin w oczach Polaków.
Spytaj ile zarabia taksówkarz,pomocnik w barze albo tragarz.Spytaj policjanta o jego państwową pensje ,odrób zadanie na ulicy na takiej choćby Zhanquian Rd a potem zweryfikuj to ze swoją wizją z ktoregoś tam piętra biurowca.

Zaraz zaraz, to raczej Ty kolego nie masz pojecia. Moze laska tyle zarabiac. Jesli wysyla duzo kontenerow, jest to bardzo prawdopodobne. Co wiecej ta pensja moze dotyczyc na przyklad 2 czy 3 klientow - nie wierze, ze na 4 bo nikt by na to nie poszedl, chyba ze wysylki raz na 'ruski rok;.

Jeden z mich najlepszych przyjaciol w Chinach facet po filologii francuskiej, z perfekcyjnym francuskim, perfekcyjnym angielskim w Shanghaiu pensja 30.000RMB - miesiecznie.

Manager fabryki ktora kontraktujemy (fabryka sredniej wielkosci lub raczej mala), ktory jest naszym przyjacelem rowniez byl na naszym slubie nawet; 200.000 RMB rocznie...

Jesli mowisz o klasie robotniczej to powiem Ci tak, sami placimy bo utrzymujemy fabryki: 2000-3000 rmb trzeba zaplacic.

To nie te czasy moj drogi gdzie ludzie pracowali za 900RMB.

Wierz mi tomtomtom ma wiecej pojecia o stawkach (z tego co pisze), niz Ty masz jakies pojecie o Chinach.

Kwestia jaka wykonujesz prace, dostajesz za to odpowiednie wynagrodzenie. W biznesie nie mowimy o pensjach taksowkarzy (ktore sa niskie, ale i tak dobrze potrafia przyciac), policjantow lub tragarzy, to nie ta branza kolego.

Popatrz ile zarabiaja ludzie w Polsce na najnizszych stanowiskach, dlaczego tego nie podajesz? Kasjerka w supermarkecie, kolezanka mojaj mamy, 600 zlotych....

Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:39 pm 

Taksówkarz może przyciąć?!! Na czym? Na kursie za 16 RMB?? Czy zdażyło Ci sie kiedyś nie dostać reszty od taksówkarza? Pewnie nie,bo taki tu zwyczaj,nie brać napiwków.Ale rozmowe jak zwykle kolega sprowadził do banału, jednoczesnie pochlebstwem zjednując sobie klakę.
Proponuje też oddzielic zarobki chinczykow pracujacych w swiatowych korporacjach od tych pracujacych za "chińskie” stawki,a tych jest zdecydowanie więcej.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 6:18 pm 

gallardo napisał(a):
Taksówkarz może przyciąć?!! Na czym? Na kursie za 16 RMB?? Czy zdażyło Ci sie kiedyś nie dostać reszty od taksówkarza? Pewnie nie,bo taki tu zwyczaj,nie brać napiwków.Ale rozmowe jak zwykle kolega sprowadził do banału, jednoczesnie pochlebstwem zjednując sobie klakę.
Proponuje też oddzielic zarobki chinczykow pracujacych w swiatowych korporacjach od tych pracujacych za "chińskie” stawki,a tych jest zdecydowanie więcej.

Potrafi przyciac na obwiezieniu Cie przez pol miasta, ktorego nie znasz i nawet nie masz pojecia gdzie jestes... Pol miasta w chinach to potrafi byc kilkanascie ladnych kilometrow... Z 200RMB potrafi zrobic sie 450, takie przypadki juz tez widzielismy.

Fabryki: u nas pensja: 2000 do 3000RMB

Tytuł:
PostNapisane: N paź 09, 2011 10:44 am 

Przypadkowo dodales po zerze do cen.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 5:26 pm 

gallardo napisał(a):
Przypadkowo dodales po zerze do cen.

powiedz mi kolego gdzie dodalem zero?

bo juz wykasowalem poprzedni wpis.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:57 pm 

gallardo napisał(a):

Taksowkarz wiozl znajomego Polaka do mnie do domu, normalny kurs 12RMB, 10 + 2 za paliwo, jak go przywiozl podliczyl mu mponad 20RMB... wyszedlem dostal 12 w okno i niech spada...

Potrafia przyciac? No potrafia...

Tak samo jak z Fabrycznej w Lodzi na AK za 40 zlotych.... nawet sie nie chcialem klococ z kolesiem... mimo ze wiem, ze kurs kosztuje okolo 25 PLN. Tak mozna podliczyc wszystkich i kazdego... Idz do supermarketu, zamow sobie zarcie, dostaniesz syf i tez sie bedziesz mogl klocic...

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 19, 2011 3:43 am 

gallardo napisał(a):

Drogi Panie Gallardo,
odnoszę nieodparte wrażenie, że wie Pan tyle o chinach, co ja o balecie, czyli dokładnie nic. Być może zwiedził Pan pół chin, ale w roli ignoranta z europy. Oceniam bardzo surowo, ale dokładnie takie odnoszę wrażenie.
Tutaj w Guangzhou, do którego odnosi się Pan Slavecky, jest troszkę inaczej niż w innych miastach Chin. Najprościej określić to jako ''partyzantka'.
Jak najbardziej prawdą jest, że taksówkarze kroją. Nie włączają taksometrów, lub co najśmieszniejsze, płacą za mały odcinek drogi 2 RMB, a potem potrafią wciskać człowiekowi, że było to 20 rmb. Obcokrajowiec który nie wie co i jak i jest w China pierwszy raz, a w takiej roli był każdy z nas, jest łatwym łupem. W guangzhou jest to nagminnie wykorzystywane. Ja sam pierwszy raz zapłaciłem za transport z lotniska 250 rmb, zamiast 50.
Pan Slavecky zrobił przysługę tworząc ten cennik. Wręcz niektóre ceny są z dolnej granicy. Co do zarobków chińczyków, nie zarabiają oni mało, to odległa przeszłość, kiedy chińczyk pracował za 300-400 rmb na miesiąc. Tutaj wręcz notorycznie brakuje pieniędzy w bankomatach, zwykli ludzie wybierają sobie po 1000-2000rmb jednorazowo. Mam bank pod samym apartamentem więc widzę co się dzieje.
Więc Panie Gallardo,
"jeśli nie masz Pan nic mądrego do powiedzenia to Pan nie śmieć"

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 10:10 pm 

O znajomy Polak sie wtracil do rozmowy. To wlasnie Boniusza frajer taksowkarz gdzie kurs kosztuje 12 rmb chcial skasowac na 20....

Rowniez jemu zalatwila moja zona zajebisty apartament za 2500rmb, gdzie agencja kroila 3500 rmb od lozka w mieszkaniu, a nie nawet od pokoju.

Gallardo, jesli masz o czyms pojecie to zapraszam do normalnej polemiki, a nie do takich bzdetow, ktore wypisujesz, bo o Chinach nie masz wogole pojecia.

Tytuł:
PostNapisane: So paź 29, 2011 7:54 pm 

Boniusz,piszesz jak klon slaveckyego.Ręce opadają z klawiatury...
Ogólnie troche mnie obaj śmieszycie z tą swoją zawziętośćią i ogólną nienawiścia do innych osób.Nijak sie to ma do filozofii wschodu na którym przyszło Wam żyć.Ja Was toleruje z tymi waszymi kompleksami i ułomnościami i wybaczam te wszystkie niemiłe słowa pisane pod moim adresem.Zycze więcej "luzu" w zyciu i na forum:-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 10:08 pm 

gallardo napisał(a):
Ogólnie troche mnie obaj śmieszycie z tą swoją zawziętośćią i ogólną nienawiścia do innych osób.Nijak sie to ma do filozofii wschodu na którym przyszło Wam żyć.Ja Was toleruje z tymi waszymi kompleksami i ułomnościami i wybaczam te wszystkie niemiłe słowa pisane pod moim adresem.Zycze więcej "luzu" w zyciu i na forum:-)

Boniusz kolego, mieszka niedalko mnie dokladnie w ShangDongShangZhu, jego narzeczona jest modelka, ktora ma przez 2 miesiace tu sesje zdjeciowe, zalatwilismy im troche w Chinach.

Co ty mozesz powiedziec o sobie? Kim jestes? tekst został wymoderowany przez Administratora Forum ze względu na umieszczenie obrażliwych treści, ktory wpada na powazne forum i zaczyna pluc?

Przeczytaj swoje wlasne poprzednie wpisy i zmien swoje zdanie.

Ty nie zaslugujesz na to, zeby cie kopnac w zadek. Z osoba Twojego pokroju nawet bym sie nie chcial spotkac w Chinach, gdyz to ja wybieram z kim sie bede mial ochote zobaczyc pajacu.

Na koniec podpisz sie imieniem i nazwiskiem. Masz jaja?

Ostatnio edytowano So lis 05, 2011 2:05 am przez slavecky, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So lis 05, 2011 1:59 am 

tomtomtom napisał(a):
slavecky napisał(a):
gallardo napisał(a):

Boniusz kolego, mieszka niedalrko mnie dokladnie w ShangDongShangZhu, jego narzeczona jest modelka, ktora ma przez 2 miesiace tu sesje zdjeciowe, zalatwilismy im troche w Chinach.

Co ty mozesz powiedziec o sobie? Kim jestes? Pryszczatym gnojem, ktory wpada na powazne forum i zaczyna pluc?

Przeczytaj swoje wlasne poprzednie wpisy i zmien swoje zdanie.

Ty nie zaslugujesz na to, zeby cie kopnac w zadek. Z osoba Twojego pokroju nawet bym sie nie chcial spotkac w Chinach, gdyz to ja wybieram z kim sie bede mial ochote zobaczyc pajacu.

Na koniec podpisz sie imieniem i nazwiskiem. Masz jaja?

Slavecky nie nerwuj sia :lol:
szkoda nerwow na idiote!
ten apartament to 2500 za miesiac? co to za standard?
a chinska modelke to mozesz i mnie przedstawic;)

lepszy niz wiekszosc ma w hotelu :) znajac zycie do jakich hotelow wiekszosc przyjezdza, w Westinie moja zona nigdy nie spotkala nikogo z Polski.

jego dziewczyna nie jest chinska modelka, jest Polka, ktora niedlugo bedzie tu wisiala na wiekszosci reklam jak tak dalej pojda jej sesje zdjeciowe.

niektorzy moga tylko zacisnac posladki... )

nie denerwuje sie, ja wbrew pozorom jestem cholernie wyluzowany :)

odwroc to, i to ja mam ubaw :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1