Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Pt maja 29, 2020 2:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 27, 2007 12:00 pm 

Witam,
Handel z naszymi chińskimi Przyjaciółmi, to nie tylko nudne negocjacje na temat wykończenia powierzchni towaru, ilości zapadek itp, moze byc na prawde smiesznie! Przyklad z dzisiaj:
(rozmowa przez komunikator, tak w ogóle to początek rozmowy, 2 minuta tejże, po przedstawieniu się, firm i produktów o których mamy rozmawiać):

"evan: can i ask for some question your personal question?
Martin: sure!
evan: how old are you? are you married?"

hrr... mały szok! :) A może tak potencjalnych klientów weryfikują? hah
Zachecam do zamieszczania podobnych "smaczków" :)
Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr sie 29, 2007 4:20 pm 

Marcinowski napisał(a):
Witam,
Handel z naszymi chińskimi Przyjaciółmi, to nie tylko nudne negocjacje na temat wykończenia powierzchni towaru, ilości zapadek itp, moze byc na prawde smiesznie! Przyklad z dzisiaj:
(rozmowa przez komunikator, tak w ogóle to początek rozmowy, 2 minuta tejże, po przedstawieniu się, firm i produktów o których mamy rozmawiać):

"evan: can i ask for some question your personal question?
Martin: sure!
evan: how old are you? are you married?"

hrr... mały szok! :) A może tak potencjalnych klientów weryfikują? hah
Zachecam do zamieszczania podobnych "smaczków" :)
Pozdrawiam

Oj.. też miałem podobne sytuacje :) Tak w ogóle ludzie w działach sprzedaży, są bardzo mili. Często to ich pierwsza praca, po skończeniu studiów, także starają się bardzo :)
Z resztą ich kultura jest troszkę inna od naszej :) Troszke inne jest tam pojęcie "męskiej przyjaźni".
Będąc w Szanghaju, widziałem chłopaków trzymających się za ręce, ponoć tylko przyjaciele :)
Również pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 07, 2007 1:20 am 

Dzisiaj rozmawiam z Chinczykiem w Hong Kongu. Bardzo mily chlopak, az "za bardzo". Probuje nawet po polsku rozmawiac.. przy uzyciu translatora. No i rozmawiamy tak mniej oficjalnie... chcial powiedziec, ze w Hong Kongu taka sama pogoda, jak w innych chińskich miastach (tu:Xuzhou), a translator mu cos takiego podpowiedział:
"jego zawsze słoneczny w porcelana wciąż oni zrobić dużo dzieci"
:):):):)

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 12:04 pm 

Już się trochę na importowałem, a jak na pytanie ile mam lat, odpowiadam i widzę zdziwienie, kontrahenci są naprawdę mili, ale biorąc pod uwagę mój wiek to i tak dla nich duży, nawet bardzo duży szok. Ile ja razy słyszałem pytanie czy jestem żonaty :-) czy mam dziewczynę itp. Był czas że miałem tylko "mniej" oficjalne zdjęcie, no i posłałem je do kilku znajomych chińczyków... Rozczarowanie uległo zmianie bo wyglądam trochę starzej(chyba przez siłownie).

Istnieje stereotyp że Chińczycy są bardzo niscy... Znam kilkunastu chińczyków i każdy z nich ma więcej jak 170cm wzrostu :| czyli nie są tacy niscy, biorąc pod uwagę że ja mam 180cm... moi koledzy coś od 170cm...
Chyba się trochę wyrównało :P Ale widziałem dużo chińczyków którzy nie mieli 170cm.

Co do tego forum to zaraz mnie zbluzgacie ale jak dla mnie powinno być mniej importerów :P albo przynajmniej założyć jakąś organizacje zrzeszającą (istnieje taka?). Po co uczyć kogoś czegoś za co się nie jednokrotnie zapłaciło? a nauka kosztuje... Może znajdywanie towaru na BigChina powinno być płatne np. sms-em? Ja np. za swoją naukę importu(chociaż i tak bardzo, bardzo niewiele wiem) zapłaciłem dobrych kilka tysięcy złotych. Jeszcze ciągle się uczę, od marca chcę iść na kurs chińskiego do waw-y. Wymienić się relacjami owszem, ale nie wymieniać się kontaktami :? to tak jak powiedzieć gdzie jest kopalnia złota... Jako że DHL(chyba sponsor) jest tu (CHYBA) sponsorem, a oni im więcej importerów/exporterów mają większe zyski... będą propagować importowanie ;P i dodam od siebie że "importu" nie nauczy się człowiek w jeden dzień, nawet nie w rok, to żmudna praca, chociaż ja ja lubie, jako że nie zajmuje się tylko importem ale i handlem, marketingiem, doradztwem, eksportem(to w niedalekiej przyszłości) , dziwię się innym importerom że to propagują... Owszem BigChina pomaga importerom, i bardzo dobrze, ale jak dla mnie powinno być to zamknięte zrzeszenie, i powinno mieć składkę członkowską, albo coś w tym rodzaju. (pewnie zaraz mnie zbluzgacie ;P )

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 9:44 pm 

Witam na forum! Pana doświadczenie na pewno będzie bardzo pomocne.
Odnośnie DHL, to firma ta się na serwisie reklamuje. Serwis nie jest w żaden sposób z nią związany.
Zgadzam się, że importu najlepiej nauczyć się na własnym doświadczeniu. Ale staramy sie pomóc uniknąć chociażby podstawowych błędów, które często przydarzają się początkującym. Sam Pan pisał w innym temacie, że na samym początku zamówił Pan markowy telewizor co się niezbyt przyjemnie skończyło. Staramy się chociażby uzmysławiać początkującym importerom zagrożenia związane z importem markowych produktów.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 8:08 pm 

Odniosę się do dwóch ostatnich postów.
1. DHL faktycznie nie jest powiązany kapitałowo z BigChina Sp. z o.o. i o to chyba Maćkowi chodziło. Natomiast DHL jest oficjalnym partnerem serwisu BigChina.pl i forum.BigChina.pl, co wiąże się z oddelegowanymi przez nich osobami do kontaktu z Państwem. DHL również reklamuje się w naszym wortalu, jak wiele innych firm zresztą.
2. Ja rozumiem, że wiedza jest droga i rozumiem, że musiał Pan zapłacić by się dowiedzieć wielu rzeczy z zakresu importu, a tutaj ta wiedza jest za darmo, ale taka jest polityka BigChina.pl i to się nie zmieni.
3. Zgadzam się z Panem, że za kontakty się powinno płacić. A wiedzą niech się importerzy wymieniają tutaj i myślę, że każdy na tym skorzysta.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 9:05 pm 

Michał dokładnie ujął to o co mi chodziło w kwestii współpracy z DHL.

Staramy się by początkujący importerzy mogli jak najwięcej dowiedzieć się z naszego forum, z doświadczeń bardziej doświadczonych użytkowników. Chcemy pokazać, że import z Chin może być bezpieczny i nie aż tak bardzo trudny, jeśli się posiada pewną wiedzę.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 27, 2008 10:04 pm 

Wracając do samej współpracy to jestem bardzo, bardzo miło zaskoczony. Tak jak pisałem w którymś poście na tym forum, tak powtórzę i w tym, że DHL GF to bardzo bardzo konkurencyjna firma z dobrymi cenami, i bardzo dobrze wyszkolonymi ludźmi... Teraz pozostało mi opłacić fakturę, przypomnieć się żeby przygotowali samochód z windą...

Co do mojego doświadczenia to naprawdę jest ono bardzo, bardzo skromne ale i tak bardzo dziękuje za serdeczne przywitanie. Na forum trafiłem przypadkowo znalazłem jakiegoś waszego użytkownika na biznesforum.pl.

Tytuł: DHL
PostNapisane: So lis 29, 2008 2:31 pm 
jesli sle dokumenty lub mala paczke to DHL jest niezawodny szybki i w sumie najtanszy, za to co daje, jedyne co korzytstam z agentow bo sa duzo tansi niz ofcjalny DHL.
UPS jest ok ale mialem z nimi problemy, ems polcam dla tych co maj ukaldy na poczcie sa wolni ale za to najtansi, i jesli masz kogos kto sle przez Hong Kong to nawet za 5 dni masz w domu towar.
calkapeter@gmail.com

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 08, 2008 6:59 pm 

Witam,

zgadzam się całkowicie z Peterem Calką. Najtańszy jest ems, ale zawsze istnieje ryzyko przy tym kurierze. Jestem natomiast absolutnie przeciwny temu aby za pomoc przy imporcie płacić. Jeden z uzytkowników powyżej to zaproponował. Z pewnoscią kazdy kiedyś zaczynał importować i właśnie po to jest ten serwis zeby pomóc innym początkujacym. Za wiedzę sie płaci i owszem, ale nie mozna w ten sposób traktować innych, którzy też chcą zarabiać i zakładać swoje korporacje ograniczając dostęp do importu. Mamy obecnie gospodarke rynkową i to powinno bhyc mottem dla obecnych przedsiębiorców a nie egoistyczne propozycje.

Tytuł: Profit
PostNapisane: Wt gru 09, 2008 3:08 am 
Z przykroscia musze stwierdzic ze niestety jestem zgnilym kapitalista, wszytko co robie , ma swoja cene, i czesto pozornie pomagam za darmo, tylko po to aby eventualnie zdobyc twoj bizness.
Jesli ktokowliek mowi ze nie che nic za porade to na ogol ta poarada jest wlasnie tyle warta.
Peter
Calkapeter@gmail.com

Strefa czasowa: UTC + 1