Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn gru 09, 2019 2:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 19, 2012 11:46 am 

Witam,

Towar który zamówiłem z Chin przypłynął statkiem do portu w Gdyni i od 25.04 został przekazany do magazynu Eurocxxxxxl.
Pełnomocnictwo udzieliłem firmie DxTxA Gdyxxx która miała się zająć zwolnieniem towaru z urzędu celnego itp.
Dodam tylko, że te dwie firmy ze sobą współpracują.

Firma Eurocxxx wystawiła mi fakturę za rozładunek na śmieszną wysoką kwotę 180 Euro.
Nie wiem czemu aż tak drogo wymiary to 3 kartony, wymiar 3 kartonów to 0,4m3 , każdy po 20 kg, cała przesyłka to 0,4m3 i 60kg wagi
W awizacji za którą zapłaciłem Firmie Euroconsol jest napisane:

"Pierwsze 4 dni robocze są wolne od opłat składowych.. Składowe na magazynie: 5 EUR x W/M za dobę min.
1 W/M."

Nie jest dokładnie określone , czy jeżeli mój ładunek ma mniej niż 1m3 czy mniej niż 1 tone jestem zwolniony z kosztów magazynowania czy nie , ale widocznie chcą mi wystawić fakturę.

W= czytałem i chodzi o wagę , stawka do 1 tony a mój towar to 0,06t
M= m3 a mój towar to 0,4m3
Czyli stawka powinna być naliczana do 0,4m3 a
tutaj się pojawia cytat w awizacji " 5 EUR x W/M za dobę min.
1 W/M." nie jest sprecyzowane czy jestem zwolniony czy nie , nie jest też nigdzie napisane że stawkę będą zaokrąglać do 1.

teraz druga sprawa, nim kontener został rozładowany to pisałem do firmy Euroxx i DxTxA Gdynxxx , że chcę to zrobić jak najniższym kosztem i nie chcę magazynować towaru ,urząd celny nie chciał wypuścić najpierw towaru i dopiero wczoraj tego dokonano, tak to caly czas przysylalem te dokumenty firmie DXTXA ktore chcieli , niestety nie odpisali mi na moje maile ze nie chce magazynowac tylko dalej pisali o te dokumenty które chcą ode mnie otrzymać ponieważ dałem pełnomocnictwo firmie DxTxA Gdyxxx
Zignorowali moje prośby o magazynowanie? Czy to nie jest przekroczenie zakresu obowiązków które im powieżylem i działanie jako falsus procurator?

Kolejna sprawa to to , że wczoraj napisałem do firmy Euroxxx czy mój towar będzie zwolniony i mogę go odebrać , napisałem o 15:14, odpowiedz dostalem o 15:40 zamiast już z kosztami i fakturą , to o tym że muszę poniesc koszty magazynowania, jak odpisalem o 16 o wystawienie faktury to odpowiedzi już nie dostałem, więc co przedluzyli magazynowanie o ten weekend?
Czy w weekendy nie liczy sie magazynowania?

P.S. Kiedys jak pisalem do tej firmy to odpisywali nawet po godzinie 19

Proszę o pomoc

Ostatnio edytowano So maja 19, 2012 11:50 am przez adrianh, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: So maja 19, 2012 11:47 am 

Nie polecam nikomu tej firmy !!!!!!!!

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 21, 2012 8:45 am 

Witam, okreslenie min 1 w/m oznacza, ża obciążenie będzie liczone za 1 m3/1t nawet jesli przesyłka będzie mniejsza. NIestety składowe z powodu braku zwolnieniea przesyłki przez UC nie jest zalezne od Pana woli. Jesli nie zwolnili przesyłki, trzeba płacić do czasu odbioru. Składowe jest liczone za dni kalendarzowe nie robocze. Wysokośc składowego 5 EUR za dobę ( lub 15 PLN)jest kwotą obowiązująca w wiekszości spedycji, tyle tylko że zazwyczaj jest wolnych 7 dni...
tyle w kwestii tłumaczenia działalności konkurencji;-)

airsea4u@gmail.com

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 21, 2012 9:26 am 

Urząd Celny zwolnił przesyłkę w piątek, czyli od piątku płacę za składowe czy wcześniej?

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 21, 2012 7:59 pm 

Składowe jest płatne w tym przypadku za dni od 5-go do dnia podjęcia przez Pana z magazynu (wg tego co Pan napisał, rozumiem, że odbiera Pan samodzielnie, spedytor Panu nie wysyła)

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Pn lip 22, 2019 5:16 pm 

Właśnie myślałam nad otwarciem swojego marketu chińskiego i zastanawiam się, gdzie mogłabym magazynować swój towar. Znajomy ostatnio coś wspomniał o firmie Ejko http://ejko.com.pl ponoć ta firma świadczy usługi z zakresu magazynowania, logistyki, a nawet transportu. Może więc warto byłoby się do nich zgłosić. Może im mogłabym faktycznie zlecić magazynowanie?

PostNapisane: Wt paź 29, 2019 10:45 am 

hjeka

Strefa czasowa: UTC + 1