Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest So wrz 21, 2019 6:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 24, 2014 8:50 pm 

Witam,

Chciałbym w ramach działalności gospodarczej importować z Chin bezpośrednio od producenta z Shenzhen rejestratory samochodowe. Mam z nim bezpośredni kontakt i testuję jeden z jego modeli. On również jest zainteresowany współpracą. Szukałem w internecie oraz na forum informacji czy taki zestaw musi posiadać jakieś certyfikaty (CE itp.) ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi a wręcz czasami sprzeczne.Prywatną przesyłkę z rejestratorem otrzymałem DHL-em ale nie wiem czy to jest jedyna firma z którą on współpracuje.Ten model rejestratora jest z segmentu premium z zapisem Full HD, ze szklannym obiektywem, akumulatorem ok. 300mAh oraz z opcją wspołpracy z modułem GPS. Skład zestawu jest typowy: rejestrator, zasilacz samochodowy, przewód USB, uchwyt na szybę plus ewentualnie moduł gps i kabel hdm.Wyrób jest znany na niektórych rynkach ( a także sprzedają w niektórych krajach UE) i w mojej ocenie nie odbiega jakością od sprzedawanych w Polsce kamer np. DOD-ach czy Marcus-4. Producent ma swoją stronę oraz dodatkowe strony wyrobów, które produkuje pod swoją marką oraz jako OEM lub jako MOQ. W przesłanej mi prezentacji firmy są informacje, zdjęcia z targów, struktura firmy oraz m.in. informacja o posiadanych certyfikatach (jak to ujął has passed international certyfications ISO 90001, CE&RoHs, Kukas and C - Tick). Ponieważ jest to mój pierwszy kontakt z problemem importu i do tego z poza UE, i nie posiadam żadnego doświadczenia, moje pytania brzmią:
1. Czy ten konkretny wyrób musi posiadać jakieś certyfikaty?
2. Jeżeli musi posiadać to jak powiniem zostać oznaczony ( wyrób, opakowanie)?
3. Jakie dokumenty muszą zostać przesłane przez producenta aby przesyłka nie została zatrzymana na cle?
4. Jaki Commodity Code powienien wpisać aby opłaty celne zostały prawidłowo naliczone (najlepiej jak najniższe)?
5. Czy musi być instrukcja w języku polskim, bo np. zaskoczył mnie i kamerę przesłał z wgranym menu także w języku polskim, ale instrukcja już nie,
W ISZTAR znalazłem podobny wyrób pod linkiem:
http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/witdoc_PL?id=00286&year=2014&version=18819&Year=2014&Month=10&Day=22
W tej chwili sytuacja wygłąda tak, że testuję wyrób, naprawiamy błędy programowe i jeżeli wszystko bedzie ok to zamówię pierwszą niewielką, niejako próbnę partię towaru. Chcę zebrać wszelkie informacje by wiedzieć jakie mam mieć względem niego wymagania i tak aby nie mieć problemów z odprawą celną. Jestem przygotowany na poniesienie koniecznych opłat ale nie chciałbym np. przepłacać w przypadku np. złej interpretacji przez agencję celną ani też zatrzymania i zwrotu towaru. Bardzo proszę o wszelkie uwagi, nawet te, które nie zawierają się w moich pytaniach, istotne dla początkującego importera, tak aby ewentualne frycowe nie było dla mnie zbyt bolesne.
Pozdrawiam
Krzysiek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N sie 24, 2014 10:32 pm 

Ce powinno byc jako to rejestrator audio video, i CE na ładowarkach

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 7:35 am 

Rozumiem, ze CE powinno zostać naniesione czy naklejone na ładowarki, ale na rejestratorze to będzie raczej trudno ze względu na brak miejsca. Czy wystarczy umieszczenie symbolu na opakowaniu czy instrukcji? Czy producent nie powinien dołączyć dokumentu posiadania certyfikatu (kopia czy oryginał?) uwiarygodniającego posiadanie certyfikatu, bo w sumie to wszystko można "nakleić".

Ostatnio edytowano Pn sie 25, 2014 9:30 am przez Gadget, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 8:31 am 

Jesli CE to na pewno potrzebny będzie taki dokument

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 11:45 am 

Prawo mówi że CE powinno byc naniesione stale wiec naklejki odpadają ale praktyka swoje.
Dokument musisz mieć na pewno.

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 7:34 pm 

Czy certyfikat CE ma być dołączony do faktury, tak aby urząd celny mógł się z nim zapoznać bez rozpakowania przesyłki, czy też zapakowany łącznie z towarem?
Czy dobrze rozumiem, że producent powinien każdy wytwarzany produkt oddzielnie certyfikować a co za tym idzie jak w moim przypadku powinienem otrzymać dwa dokumenty jeden na kamerę a drugi na ładowarkę.
Czy oprócz prawidłowo wystawionej faktury, ww dokumentów CE oraz prawidłowo oznaczonych towarów powinienem coś jeszcze otrzymać? Np. certyfikat RoHs itp?

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 10:55 pm 

Ty możesz ten CE dostarczyć , musi być tam odpowiedni zapis na fakturze powiązany z tym na CE

PostNapisane: Wt sie 26, 2014 10:15 am 

Dziękuję bardzo za dotychczasową pomoc ale mam kolejne pytanie. Producent mi odpisał, że pomimo wcześniejszego wysłania przesyłki DHL-em to klient decyduje o wyborze kuriera. Mam więc prośbę jakiego kuriera możecie mi polecić dla ok 10-20 zestawów rejestratorów, tak aby termin dostawy był rozsądny (np do 10 dni - Kraków) i dokonana przez niego odprawa celna przebiegła sprawnie. Doczytałem, że DHL bywa upierdliwy i jest najdroższy.

PostNapisane: Wt sie 26, 2014 4:26 pm 

Gadget napisał(a):
Dziękuję bardzo za dotychczasową pomoc ale mam kolejne pytanie. Producent mi odpisał, że pomimo wcześniejszego wysłania przesyłki DHL-em to klient decyduje o wyborze kuriera. Mam więc prośbę jakiego kuriera możecie mi polecić dla ok 10-20 zestawów rejestratorów, tak aby termin dostawy był rozsądny (np do 10 dni - Kraków) i dokonana przez niego odprawa celna przebiegła sprawnie. Doczytałem, że DHL bywa upierdliwy i jest najdroższy.

EMS, FEDEX - reszty nie polecam, chociaż Fedex też czasami daje ..... :P

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj
Spedycja lotnicza, morska, drogowa
Kontakt: tel.603080199 mail: info@cargosad.pl

PostNapisane: Wt sie 26, 2014 4:33 pm 

Gadget napisał(a):
Czy certyfikat CE ma być dołączony do faktury, tak aby urząd celny mógł się z nim zapoznać bez rozpakowania przesyłki, czy też zapakowany łącznie z towarem?
Czy dobrze rozumiem, że producent powinien każdy wytwarzany produkt oddzielnie certyfikować a co za tym idzie jak w moim przypadku powinienem otrzymać dwa dokumenty jeden na kamerę a drugi na ładowarkę.
Czy oprócz prawidłowo wystawionej faktury, ww dokumentów CE oraz prawidłowo oznaczonych towarów powinienem coś jeszcze otrzymać? Np. certyfikat RoHs itp?

Z uwagi na elektroniczne zgłaszanie do odprawy na dzień dzisiejszy do UC nie dostarcza sie ani f-ry ani CE, dostarczasz fakturę i CE gdy UC zażąda weryfikacji zgłoszenia celnego. Tak czy siak deklarację CE musisz posiadać.

Producent może wystawić CE na cały produkt który zawiera urządzenie główne i np ładowarkę. Czyli jedno CE na komplet i oznakowania na każdej składowej.

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj

PostNapisane: Śr sie 27, 2014 9:12 am 

Ponieważ transakcje będę wykonywał pierwszy raz z ostrożności staram się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Sprawa trochę się przeciąga bo jest problem z opcjonalnym modułem gps, który testuję a ten model też chcę zamówić w jednej przesyłce.
Spytałem producenta jaki używa Commodity Code dla wideorejestratorów które wysyła do EU. Podał mi 8525 80 13 90, taki kod w ISZTAR ani np. UK nie występuje. Potwierdził mi dzisiaj, że oni takiego używają ale jeżeli chcę to mogę podać odpowiedni dla mnie. Czy to możliwe żeby chińczycy mieli inne kody, bo zgadzają się tylko pierwsze sześć cyfr?
Wydaje mi się, że właściwy kod to 8525 80 99 00 bo znalazłem analogiczną kamerkę z nazwy zarejestrowaną w bazie http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/witdoc_PL?id=00286&year=2014&version=18819&Year=2014&Month=10&Day=22
Ponieważ kod to wysokość cła, co zrobić w takiej sytuacji podać prawidłowy kod czy nie przejmować się tym i niech swój podają, tylko nie wiem jakie jest cło dla ich kodu, a z kolei wiem, że wysyłają do GB i Czech.

PostNapisane: Śr sie 27, 2014 9:34 am 

Gadget napisał(a):
Ponieważ transakcje będę wykonywał pierwszy raz z ostrożności staram się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Sprawa trochę się przeciąga bo jest problem z opcjonalnym modułem gps, który testuję a ten model też chcę zamówić w jednej przesyłce.
Spytałem producenta jaki używa Commodity Code dla wideorejestratorów które wysyła do EU. Podał mi 8525 80 13 90, taki kod w ISZTAR ani np. UK nie występuje. Potwierdził mi dzisiaj, że oni takiego używają ale jeżeli chcę to mogę podać odpowiedni dla mnie. Czy to możliwe żeby chińczycy mieli inne kody, bo zgadzają się tylko pierwsze sześć cyfr?
Wydaje mi się, że właściwy kod to 8525 80 99 00 bo znalazłem analogiczną kamerkę z nazwy zarejestrowaną w bazie http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/witdoc_PL?id=00286&year=2014&version=18819&Year=2014&Month=10&Day=22
Ponieważ kod to wysokość cła, co zrobić w takiej sytuacji podać prawidłowy kod czy nie przejmować się tym i niech swój podają, tylko nie wiem jakie jest cło dla ich kodu, a z kolei wiem, że wysyłają do GB i Czech.

Nie ma znaczenia jaki kod celny podaje sprzedawca, my musimy się stosować do Taryfy Celnej która u nas obowiązuje i podawać kod celny zgodny z http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/main_PL

Kod celny w Polsce na wideo rejestratory samochodowe to: 8525809190

Kody Celne poszczególnych krajów członkowskich mogą się różnić.

PostNapisane: Śr sie 27, 2014 10:05 am 

@Cargo Sad Service dziękuje bardzo za cenne, dosłownie cenne, informacje bo podany przez Ciebie kod to cło 4,9% a ten który ja znalazłem tj, 8525 80 99 00, (też dla kamery DOD-a) to już 14%, może dlatego, że gps jest na płycie głównej.

PostNapisane: Śr sie 27, 2014 10:17 am 

Cargo Sad Service napisał(a):

ciekawe rzeczy opowiadasz...

PostNapisane: Śr sie 27, 2014 10:46 am 

aphekz napisał(a):
Cargo Sad Service napisał(a):

ciekawe rzeczy opowiadasz...

No własnie jak to jest z tymi kodami bo już sie z dwoma opiniami spotkałem że niby Unia ma takie same a potem że Polska ma inne. Dodam że jak odprawiałem towar w UK to pod tymi samymi kodami cło jedynie było inne :/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1