Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Cz lip 02, 2020 7:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 24, 2014 4:20 pm 

Firma: http://www.balticoriental.com

Do momentu kiedy sprawa sie nie wyjasni nie bede pisal duzo, ale ta firma, podajac nam do Chin koszty na LCL za probki; zupelnie inne koszty nagle podala klientowi kiedy towar przyplynal. Na fakturze podala koszty tak wysokie, ze chyba sa rekordzista.

Poczekamy na spokojnie i jesli sie nie ogarna opublikuje ich maile do Chin z cenami i ich koszty do klienta z mailami i fakturami. Maja niefart, ze jestem Polakiem i tu i tu moge sprawdzic...

Jedna kwestia, pytajcie swoich dostawcow i sprawdzajcie, czy to nie ten agent w Polsce. Polecam ich unikac jak ognia!

Po raz kolejny obale mit, ze to nie Chinczycy oszukuja, ale polskie firmy dobijaja takie koszty, ze mala glowa.

Towar wysylala moja spolka, wszytskie koszty lacznie z frachtem byly oplacone.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 7:08 pm 

że sie tak zapytam - jaka była stawka frachtowa ?? Inaczej - ile odbiegala od "rynkowej" ?

żeby było śmieszniej, BOL to firma prowadzona przez 2 moich bardzo dobrych znajomych z wczesnych lat kariery w spedycji morskiej...

Ciekawe co na to Jacek i Piotr...

czy moge podesłać im link do wątku ?

pzdr
paw

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 7:51 pm 

Ja korzystałam z BOL zarówno na collect jak i na prepaid ze stawką ustalaną w Chinach (stawki lokalne były "zafixowane' przy nadaniu) i wszystko sie zgadzało. W przypadku BOL-a jeszcze się nie spotkałam ze znacznym zawyżaniem stawek lokalnych.

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Wt sie 26, 2014 7:15 am 

ja sie spotkalem tylko i wylacznie z tym, ze maja w dziwnym miejscu magazyn w PL ;)

PostNapisane: Wt sie 26, 2014 8:44 am 

Pawel_seaoo napisał(a):
że sie tak zapytam - jaka była stawka frachtowa ?? Inaczej - ile odbiegala od "rynkowej" ?

żeby było śmieszniej, BOL to firma prowadzona przez 2 moich bardzo dobrych znajomych z wczesnych lat kariery w spedycji morskiej...

Ciekawe co na to Jacek i Piotr...

czy moge podesłać im link do wątku ?

pzdr
paw

Panie Pawle proszę przekazać ten watek swoim kolegom.

Panie Sławomirze czekamy na dalsze wyjaśnienia.

Nie stajemy tu po żadnej stronie, ale prosiłbym o wyjaśnienie tej sprawy, bo potem mogą się zacząć nieprzyjemne sprawy o oszczerstwa, oszustwa, niszczenie wizerunku itd. itp.

PostNapisane: Śr sie 27, 2014 12:29 pm 

Stawki byly ustalane przed nadaniem ladunku po dwoch stronach, klient kupowal towar na EXW i zarowno po jednej i po drugiej stronie mielismy czyste relacje, bo koszty placil klient. Pozniej, czesc faktury zostala obnizona po stronie polskiej CISF zostal skasowany calkowicie (widac dalej), wynosil 160EURO. Faktura byla rozliczana z Euro, a nie z USD tak ja wystlali naszemu agentowi w Chinach.

Dzisiaj sprawa zostala wyjasniona do konca, klient zaplacil mimo wszystko za duzo bo w EURO (musial szybko odebrac ten towar, zeby sprawdzic na maszynach), ale agent z Chin interweniowal ponownie i ma miec oddana kase i rozliczone w dolarach, jakby nie patrzec stosunek Euro do USD to 30%.

Towar dzisiaj zostal odebrany reszta kasy ma zostac oddana, wygladalo to tak na poczatku z Polskiej strony:

Ladunek 1.6cmb, probki plyt plexi do fabryki:

Po ustaleniu kosztow po wszystkich stronach, koszty podane przez agenta Baltic oriental Lines w Polsce naszemu agentowi w Chinach:

Cytuj:
目的港的费用:
1.THC :USD 75 W/M
2.LCL:USD35 w/m
3.D/O: USD70/BL
4.ERS (Equipment Repositioning Surcharge):USD 8 w/m

Po przyplynieciu towaru koszty z BOL:

Cytuj:
Dzień dobry,

Informujemy, że na dzień 23/08 planowane jest wejście statku z towarem dla Państwa

1PALETA/1240kg/1.63cbm EXTRUDED ACRILIC SHEET

Do zwolnienia towaru wymwgane są 3 sztuki oryginalnych Bill of Lading, proszę je wysłać na adres:

Baltic Oriental Lines Sp. z o.o.
ul.Waszyngtona 34/36 pok.333
81-342 Gdynia

Poniżej informacja o kosztach ciążących na przesyłce, płatnych przed wydaniem towaru:

1.THC: 122,25 EURO
2.LCL SERVICE: 57,05 EURO
3.D/O FEE: 85 EURO
4.ERS: 13,04 EURO
5.ISPS: 15 EURO
6.CISF: 159,41 EURO ??? Co to jest ????

Składowanie: 3 pierwsze doby wolne od opłat (od dnia dostępności towaru w magazynie celnym BCT) ??? WTF - mialo byc 7 ??? nawet Chinczyk padl na pysk!

Każda następna rozpoczęta doba: 12,23 euro/doba ??? WTF ???

Koszt podjęcia towaru z terminalu BCT: 85 pln ??? WTF ???

Kolejny email po interwencji:

Cytuj:
Towar dla Państwa został złożony w magazynie celnym Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego ul. Kwiatkowskiego 60 Gdynia,można przystępować do czynności celnych - dokumenty z rozładunku w załączeniu.
Która agencja celna zajmie się odprawą/trasnportem?

Przypominam, że do zwolnienia towaru wymagane są 3 szt. oryginalnych bill of lading,proszę je wysłać na adresj/n

Baltic Oriental Lines Sp. z o.o.
ul.Waszyngtona 34/36 pok.333
81-342 Gdynia

Składowanie: 3 pierwsze dni wolne od opłat Każda następna rozpoczęta doba: 12,23 pln

Jednocześnie informuję, że otrzymaliśmy od naszego agenta z Chin informację o radukcji kosztów ciążących na przesyłce - j/n !!! glupa pala do konca bo nie wiedza, ze po tej stronie jest Polak, Chinczyk ich z...utal chyba po calosci !!!

1.THC: 122,25 EURO
2.LCL SERVICE: 57,05 EURO
3.D/O FEE: 70 EURO
4.ERS: 13,04 EURO

Powrócę z fakturą

Klient wreszcie musial odebrac ten towar wiec to oplacil, ale nijak ma sie to z tym co mial zaplacic wg. pierwszego maila.

Firma dziwna nie pozwalaja na wpisywanie kosztow LCL mam na mysli armatora.

Reasumujac stoimy na tym, ze maja obliczyc to w USD, wystawic fakture koregujaca i oddac nadplacona kase.

Tylko dzieki intwerwencji Chinczyka.

W dniu dzisiejszym jak wspomnialem dostalismy namiar do Pana jak nizej (otrzymalem to jako zrzut wiec tak przedstawiam):

Obrazek

Ktory wyjasnil, ze niestety nastapila pomylka i zamiast USD policzyli w EUR, ciekawe ile takich pomylek jeszcze sie trafia.

Wyslalem do tego agenta w Polsce 2 ladunki, o pierwszym nie bede wspominal, bo to jest szok, ale to bylo w lipcu, klient nieswiadomy nie zadzwonil do mnie i towar odebral. anyway ja uwazam, ze nigdy wiecej tej firmy.

fakt jest taki, ze oni sobie nie zdawali sprawy, ze tu w Chinach jest Polak i klient, ktory nota bene jest moim przyjacielem, bo takie mam relacje z klientami, zadzwoni do mnie i powie: slawek k. mac co to za koszty w Polsce mi d...ebali. a my od razu sie za to zabralismy i to jest kontrola kosztow.

armator nie zezwolil na wpisanie kosztow lcl w B/L, ale w kadym przypadku wpisujemy koszty w konosament i nie ma mozliwosci, zeby ktos zalozyl walka.

ja jak uslysze jeszcze raz, ze odbiorca jest ta firma, to bardzo grubo sie zastanowie, chyba, ze pokaza klase i beda pracowali jak normalna firma.

PostNapisane: Śr sie 27, 2014 2:11 pm 

Sluchajcie Panowie, prawda jest taka, ze ja nigdy nie wyjade na zadna firme jesli jest uczciwa, nie jest to w moim interesie, na transporcie nie zarabiamy grosza i chcemy, zeby nasi klienci mieli transport normalny, z nie z kosztami podwojonymi czy potrojonymi.

Mnie koszty transportu w sumie nie interesuja i moglbym sie na to wypiac. CIF zawsze robimy i tylko dlatego, ze mamy w 100% kontrole nad Polakami, bo Chinczyk, ktory wysyla tysiace kontenerow przezyje bez Polaka, a Polak bez Chinczyka, jesli ten zerwie z nim umowe... nie do konca.

PostNapisane: Śr sie 27, 2014 2:54 pm 

Pawel_seaoo napisał(a):
podesłałem ;-)

pzdr
paw

ciekawie jak sie wypowie ze myli se 3 razy.... niech oddaje kase i to wszystko. moj klient, ktory robi ze mna troche duze deale, powiedzial mi jedno, slawek w zyciu nie widzialem takich walkow...

nasz najwiekszy problem polegal na tym, ze dostarczylismy towar do nich. koniec i kropka, ale i tak oddadza kase ktora musza oddac. Chinczycy ich zmusza.

PostNapisane: So sie 30, 2014 1:50 pm 

Pawel_seaoo napisał(a):
podesłałem ;-)

pzdr
paw

no i gdzie jest Pana kolega, taki uczciwy...?

wczoraj moj klient dostal telefon z tej firmy, ze oddadza wszystkie pieniadze i bardzo przepraszaja... mam nadzieje, ze tak bedzie bo dopoki nie rozlicza sie do zera, nie odpuszcze!

niech sie naucza co to znaczy uczciwosc.

PostNapisane: Śr wrz 03, 2014 6:32 pm 

[quote="Pawel_seaoo"]Panie Sławku,

Złośliwości proszę schować do kieszeni. Link do tego wątku przekazałem i na tym kończy się moja działalność.

Wszelkie uwagi sugeruję wymieniać bezpośrednio z zainteresowanymi.

Panie Pawle, ale bron Boze, nie mialem nic przeciwko Panu. Pan nie ma nic z tym wspolnego i bardzo zle mnie Pan odebral. Wszelkie zlosliwosci moge kierowac tylko w stosunku do tej firmy i ansolutnie nie do Pana.

Pana post nawet potwierdzil to, ze Pan jako uczciwy czlowiek napisal do swojego kolegi i moze dzieki temu sprawa zostala zalatwiona do konca.

My zdobylismy sobie pewna renome wsrod importerow i wiekszych i mniejszych nasza uczciwoscia.

Pan zapewne nie zna tego, ale w latach 2007-2008 na portalu big china grasowal jeden osobnik, ktory masowo oszukiwal swoich klientow. 2 z nich nawet przejelismy, bo majac swoich klientow mam jakas pozycje wyrobiona, tym bardziej, ze takich firm jak moja mozna 'na palcach jednej reki policzyc'. Jest nqas moze czterech. Doslownie 4. Reszta to takie male firemki, ktore pracuja z Polski i maja chinczykow :) (to kolejny temat jak sie robi audyty jak chinczycy biora kase).

Ja nie musze klientom dobijac stawek i nie musze robic takich numerow jakie zrobila ta firma. My nie zarabiamy na transporcie w ogole. Dostajemy stawki i takie stawki przedstawiamy klientom. To nie byl pierwszy raz. Pana kolega czytal ten wpis i gdyby mial klase pierwsze co by zrobil zadzwonil by do klienta odprawianego miesiac wczesniej i zalatwil z nim sprawe. Bo chcieli naciągnąć mojego klienta zupelnie nieswiadomego duzo lepiej. Sprawa wyszla dopiero teraz.

Moj wpis byl bardziej kierowany do Panskiego kolegi, z ktorym ma Pan kontakt, chcialem, zeby jednak sie wypowiedzial. Nie wypowie sie, gdyz juz wczesniej dzwonili do mojego klienta z przeprosinami i z obietnicami zwrotu calej kasy, ktora wzieli za duzo.

Dla mnie jako dla osoby, ktora robi jakis biznes w Chinach, gdzie jestesmy oddaleni od klientow o 12.000 km uczciowsc to podstawa, bo jesli nie bedziemy uczciwi, nikt nam nie zaufa. Dlatego ja tak bardzo dbam o to i jesli klient mi mowi: slawek, daj spokoj wysylaj na CIF, to ja wysylam na CIF, ale wczesniej jak w tym przypadku tych probek sprawdzam koszty po stronie polskiej. Pech chcial ze Globelink nie zyczyl sobie wpisania kosztow w B/L bo zawsze to robimy i nikt nie ma opcji naciągnięcia naszego klienta. Pech tez chcial, ze Pana koles trafil na nas. W sumie pech tylko dla niego. Teraz tak sie stalo i mam nadzieje, ze ta firma, Pana kolega zwroci kase co do jednej zlotowki i bez slowa.

Kolejna sprawa to taka, ze wysylamy troche duzo kontenerow. Mam mimo wszystko tych 'kilku' klientow i tylko dla jednego wysylam jakies 50-60 kontenerow rocznie. Wiec jestesmy wydaje mi sie firma, z ktora mozna robic dobry biznes jesli tylko sie chce.

Panski kolega pokazal, ze raczej nie chce i ja teraz nie chce robic z nim zadnych biznesow. Z reszta... nie tylko ja. Chinczyk sie na niego tez wypial; przynajmniej tak nam powiedzial. Ja dopilnuje tego zeby tak bylo. I ten agent, na 100% zerwie z nim jakiekolwiek biznesy. Przynajmniej sie o to postaram.

PostNapisane: Wt wrz 09, 2014 4:20 pm 

Oddali kase co do grosza, klient mi potwierdzil. Co nie znaczy, ze sa ok, bo ciekawe ilu jeszcze importerow beda chcieli w ten sposob robic. Teraz mam statystyke: jeden zrobiony w lipcu, drugiemu z sierpnia kasa oddana, to tylko ladunki LCL, probki.

Zero interesow z ta firma, z reszta Chinczyk tez chyba juz nie chce.

PostNapisane: Cz lut 22, 2018 4:37 pm 

Baltic Oriental Lines BOL to jakaś paranoja. Koszty biorą z sufitu. takich cen nie ma chyba nigdzie w całej UE. Omijajcie ich szerokim łukiem. A pani karolina - rep i prezes w jednek osobie to wogóle obiekt osobnych badań naukowych nad bezczelnością.

PostNapisane: Cz lut 22, 2018 5:54 pm 

U każdego spedytora koszty LCL na CIF miałbyś bardzo zawyżone, ponieważ dyktuje je w dużej mierze STRONA CHIŃSKA (czyli chiński spedytor u którego zlecił transport nadawca)! Trzeba było najpierw poczytać forum zanim zleciłeś transport LCL na takich warunkach.

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Wt lip 09, 2019 2:29 pm 

UWAGA UWAGA - TA FIRMA TO ZWYKLI OSZUŚCI - W DODATKU BEZCZELNI ŚMIEJĄ SIĘ W TWARZ SWOIM KLIENTOM
Absolutnie odradzam jakąkolwiek współpracę chyba że chcecie być obciążeni kosmicznymi kosztami.
Importuję towary z Chin od 10 lat i takich oszustów nie spotkałem nawet w chinach :(

PostNapisane: Cz sie 08, 2019 11:28 am 

:mrgreen: :mrgreen:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1