Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Pn lip 26, 2021 9:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 15, 2019 10:31 pm 

Witam, zamówiłem kilkadziesiąt sztuk produktu który o dziwo nie został zatrzymany na granicy, tylko wysłany do mnie bez naliczenia VAT i CŁA. Nie mam więc dokumentów, żeby to sprzdać. Czy można te podatki opłacić, dostać fakturę i sprzedać? Jeśli tak to jak.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn lis 18, 2019 3:56 pm 

Niestety nie możesz tego legalnie sprzedać. Jeśli przesyłka przyszła z Chin, towar został prawdopodobnie wysłany jako próbki lub przesyłka prywatna niskiej wartości.
Jest jeszcze taka opcja, że został dostarczony z magazynu w EU a tylko sprzedającym jest chińczyk. Jeśli jest na to papier, to można sprzedać dalej.

airsea4u@gmail.com

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz lis 28, 2019 4:10 pm 

hej

PostNapisane: Pn gru 02, 2019 11:35 pm 

skrzyp napisał(a):
Niestety nie możesz tego legalnie sprzedać. Jeśli przesyłka przyszła z Chin, towar został prawdopodobnie wysłany jako próbki lub przesyłka prywatna niskiej wartości.
Jest jeszcze taka opcja, że został dostarczony z magazynu w EU a tylko sprzedającym jest chińczyk. Jeśli jest na to papier, to można sprzedać dalej.

Jak uniknąć takich niespodzianek na przyszłość? Na alibaba mam wpisane jako firma, mam pisać do nich wcześniej, żeby specjalnie oznaczali przesyłki czy co?

PostNapisane: Pn gru 23, 2019 11:37 am 

to jest dobre pytanie, wie ktoś może coś o tym?

PostNapisane: Śr lis 04, 2020 6:44 pm 

Niestety ja się na tych kwestiach nie znam do końca, ale jak najbardziej interesuję się kwestiami podatkowymi. Już nawet czytałem na stronie https://taxology.co/jaki-vat-obowiazuje-w-austrii/ o tym jaki podatek VAT obowiązuje w Austrii gdyż ja będę się tam rozliczać.

PostNapisane: N lis 22, 2020 6:31 pm 

Też jestem ciekawy jak to wygląda w praktyce, chciałbym kupić kilkadziesiąt sztuk towaru i sprzedawać bez firmy, jako działalność nierejestrowana. Jak sprzedam taki towar bez cła i VATu, a potem odprowadzę podatek do US, to pewnie się doczepią. Ktoś napisze, jak to zrobić, żeby było dobrze? Nie chcę dla paru stówek narobić sobie kłopotu.

PostNapisane: Pn lis 23, 2020 9:37 am 

Witam, a słyszeliście coś o nowych przepisach, które mają wejść w życie 1 stycznia 2021 roku? Od tej daty każda przesyłka spoza Unii Europejskiej będzie objęta obowiązkowym podatkiem VAT, a powyżej wartości 150 euro konieczna będzie także procedura celna, co oznacza, że zapłacimy także cło.

PostNapisane: N sty 10, 2021 10:46 am 

skrzyp napisał(a):

To prawda.
Ale myślę, że jest możliwość zapłacenia podatków i dokonania odprawy celnej

PostNapisane: N sty 10, 2021 10:58 am 

Usługa VAT Compliance to profesjonalna usługa oferowana przez wyspecjalizowane firmy doradcze, polegająca na skierowanej do przedsiębiorcy pomocy w zakresie rozliczania podatku od towarów i usług. Przedsiębiorca, który chce dokonywać transakcji wewnątrzwspólnotowych lub sprzedawać oferowane produkty klientom z państw należących do Unii Europejskiej, musi liczyć się z koniecznością zarejestrowania się jako podatnik VAT UE. Nie trzeba jednak robić tego samodzielnie – z pomocą przychodzi wsparcie zewnętrznej firmy, która zadba o formalności i zajmie się rozliczeniami.

PostNapisane: N sty 10, 2021 11:02 am 

Outsourcing usług księgowych jest rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Jak wynika z raportu KPMG „Outsourcing usług księgowych, prawnych i podatkowych w przedsiębiorstwach w Polsce”, ok. 65 proc. polskich firm korzysta z pomocy zewnętrznych specjalistów, gdy mowa o rozliczeniach z fiskusem.

PostNapisane: N sty 10, 2021 11:08 am 

Teraz poziom sprzedaży spadł. Przeanalizowałem sprzedaż w moim sklepie. A teraz składam mniej zamówień. A potem są opóźnienia w dostawach.
W odniesieniu do płacenia podatków zalecam monitorowanie terminów płatności podatków oraz rejestrację dokumentów podatkowych. Kary są wysokie.

PostNapisane: N sty 10, 2021 11:13 am 

Zgodność z podatkiem VAT jest bardzo ważna. Ja też zapłaciłem mandat. Istnieją firmy outsourcingowe, które świadczą usługi księgowe i kontrolują opłacanie podatku VAT.

PostNapisane: N sty 10, 2021 12:26 pm 

so.ni_19 napisał(a):
Witam, a słyszeliście coś o nowych przepisach, które mają wejść w życie 1 stycznia 2021 roku? Od tej daty każda przesyłka spoza Unii Europejskiej będzie objęta obowiązkowym podatkiem VAT, a powyżej wartości 150 euro konieczna będzie także procedura celna, co oznacza, że zapłacimy także cło.

Więc to wcale nie jest problem.
Mogę opowiedzieć o swoim doświadczeniu. Moja firma sprzedaje towary w różnych krajach UE. Opata VAT jest ważną częścią moich zobowiązań podatkowych. VAT jest różny w różnych krajach UE. I używam oprogramowania do raportowania VAT LOVAT dla sprzedawców e-commerce. Aby uzyskać dostęp do usługi, musisz uzyskać eori number vat. Jest to dostępne dla różnych krajów. System działa prosto i szybko oraz uwzględnia specyfikę podstawy opodatkowania. Jest to zrozumiałe dla każdego użytkownika. W okresie pracy nigdy nie miałem problemów z obsługą podatkową ;) :)

Strefa czasowa: UTC + 1