Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Cz cze 04, 2020 7:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 09, 2007 4:03 pm 

Witam zwracam sei głownie do Pani Agnieszki ale nei tylko prosze o wszelką pomoc,a wiec co nie powinnno nikogo zdziwic jestem bardzo początkujacy a wiec mam zamiar importowac towar z chin oczywiscie elektronika jak na początek .Pytanie jest takie jak wygląda sprawa wszelkich opłat moze tak tu sa pytania;
1-jesli zamawiam 200 sztuk towaru powiedzmy jedna sztuka 13USD całość 2600USD jest to jakas duza paczka to jak bedzie wyglądała sprawa opłat czyli jakiegos cła vatu itp od czego sa te podatki naliczane czy od sztuki czy od całosci czy od wagi poczki (prosze o podanie ile jest tego podatku i cła)(słyszałem ze jesli paczka ma mniej jak 500kg nie płace jakiegos taxu ale czy to prawda i o jaki tax chodzi)
Narazie nie mam jeszcze otwartej działalności ale próbki juz są w drodze ,musze chyba załozyc działalnosc poniewaz chce dac na towar gwarancje i załozenie dziłalnosci jest chyba obowiazkowe.
/jeszcze jedno dostałem informacje ze mój numer paczki to UPS H.....itp
i ze moge jej sie spodziewac w nast tygodniu prosze mi napisac gdzie mam dowiadywac sie o tą paczke ,czy ktos mnie poinformuje czy bede musiał zapłacic za ta paczke podkreslam to próbka .
Bede bardzo wczieczny za pomoc mysle ze nie jeden przyszły uzytkownik tego forum skorzysta na moim poście.Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 09, 2007 4:47 pm 

Witam

Ponawiam prośbę kolegi jestem w podobnej sytuacji

Tytuł:
PostNapisane: So mar 10, 2007 1:33 am 

napisze jak to wyglądało w moim przypadku

zamówiłem coś tam zapłaciłem, towar doszedł do mnie na adres podany w zamówieniu. Ale po okresie ok 4 tygodni firma kurierska DHL bo to ona dostarczyła mi przesyłkę przysłała mi fakture do zapłacenia cła w wysokości 109,72 zamówienie opiewało na 1015,00

narazie nie mam innych doświadczeń aczkolwiek czekam na następne zamówienie ale już nie w polsce tylko w UK zobaczymy jak to bedzie wyglądało tutaj ,firma kurjerska przy tym zamówieniu to FedEx

Tytuł:
PostNapisane: So mar 10, 2007 11:07 am 

dobrze a co to był za towar elektronika czy cos innego czy wartosc tego cła zalezała od rodzaju towaru??

Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2007 1:34 am 

kupiłem elektronike a czy cło było za rodzaj zakupu czy od wartości nie mam pojęcia

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 12:54 pm 

Witam,
Jezeli zamierza Pan rozpoczac dzialalnosc zarobkowa zwiazana z importem towarow, musi Pan otworzyc dzialalnosc gospodarcza tj. uzyskac nr Regon, zaswiadczenie o wpisie do ewidencji gospodarczej, zarejestrowac sie jako podatnik VAT. Oplaty celne sa uzaleznione od rodzaju towaru (dla roznych produktow sa rozne stawki cla okreslone w taryfie celnej), jego wartosci, kosztow transportu i innych oplat z nim zwiazanych. Wartosc podatku VAT = 22% wartosci towaru + wartosci cla + kosztow transportu.
Prosze o podanie dokladnego opisu towaru, aby moc okreslic stawke celna.
Agnieszka Polak

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 10:56 am 

Witam
są to baterie zasilacze itp cena to ok 15USD z przesyłka (3USD) za sztuke powiedzmy ze bedzie z 20 sztuk bateri.I teraz jak wylada opłata celna i vat czy płace to razem czy osobno vat dopiero po sprzedazy??

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 11:13 am 

WItam
potrzecuję pomocy aby ustalić wszystkie dodatkowe koszty :cło i vat.
Mam klienta na zabawki drewniane , producent z Chin chce Unit price:FOB Shanghai USD4.10/pc. proszę mi powiedzieć jaka będzie końcowa cena z opłatami. minimum zamówienia to 1000 sztuk
Bardzo proszę o pomoc :?

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 11:48 am 

Pamiętajcie, że to ile zapłacicie cła, w łatwy sposób możecie sprawdzić tutaj:

http://www.bigchina.pl/taryfy_celne/taryfy_celne.html

Proponuję zacząć od przeglądarki ISZTAR2, a potem ewentualnie skorzystać z kalkulatora taryfowego. To naprawdę nie jest nic trudnego, poza tym uczy zaradności, która importerom jest bardzo potrzebna.

Następnym razem zamiast zadawać po raz któryś to samo pytanie, warto skorzystać z narzędzi, które już są dostępne w serwisie BigChina.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 12:09 pm 

do: tomdiw
Witam,
Aby ustalic stawke celna opis musi byc bardzo precyzyjny np: baterie galwaniczne litowe - 4,7% clo, akumulatory litowo jonowe 2,7%, zasilacze do komputerow 0%, urzadzenia do ladowania akumulatorow 3,3%. Clo i podatek VAT placone sa razem na podstawie zgloszenia celnego.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 12:12 pm 

do: sylkah
Witam,
Informuje, ze stawka cla dla zabawek konstrukcyjnych z Chin wynosi 0%, natomiast podatek VAT 22%. Prosze pamietac o dodatkowych kosztach podnoszacych wartosc celna.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 1:03 pm 

Witam
dodatkowe koszty? co to są za koszty?

PostNapisane: Wt mar 13, 2007 9:57 pm 

dowiedziałem ze jest taka mozliwosc ale dwa ale... za ile( ten informator powiedział mi ze za ok.150$)i w jaki sposób(do kogo trzeba sie zgłosic z tym sprawdzeniew wierzyt.) ,czy cos wogóle takiego istnieje??
pytam dlatego poniewaz moj producent zarzadal wpłaty T/T ( na konto),a po przelewie dopiero wysle towar ,w tej sytuacji ryzykuje tylko ja ,chce zmniejszyc to ryzyko do zera....
Chciałem sie tez dopytac czy istnieje system płatnosci za pobraniem (za mniejsza ilosc towaru)i jak nazywa sie ten system bo niewiem jak mu(temu producentowi )to wyjasnic

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2007 11:48 pm 

Trzeba się mocno wczytać w Twój post by był czytelny:)

Na pewno warto zlecić sprawdzenie fabryki na miejscu. BigChina zresztą też oferuje taką możliwość poprzez nasz oddział w Szanghaju. Jeśli chcesz możemy to dla Ciebie zrobić, tylko skontaktuj się ze mną na privie lub napisz maila z zapytaniem na info@bigchina.pl

Za pobraniem nikt nie wyśle. Możesz wprowadzić coś takiego co się nazywa akredytywa (co to jest akredytywa, było już tłumaczone w serwisie), ale tę formę płatności stosuje się raczej przy naprawdę dużych zamówieniach.

Generalnie jeśli fabryka jest sprawdzona, to nie ma się co bać. Tak jak mówię, skontaktuj się ze mną, a cały proces przebiegnie gładko.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 10:47 am 

do: sylkah

Witam,
Dodatkowe oplaty majace wplyw na wartosc celna a tym samym na podatek VAT to koszty m.in. transportu, ubezpieczenia, przeladunkow, oplaty licencyjene itd.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1