Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Pt sie 07, 2020 10:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 23, 2013 1:32 pm 

Mam pytanko

Chciałbym zamówić towar statkiem z Chin.
Firma proponuje mi dostawę CIF Gdynia, kiedy napisałem do kilku firm którym miałbym zlecić rozładunek mojego towaru w Gdyni oraz formalności celne kazali mi wybrać formę FOB, ponieważ mówili że w CIF mogą być ukryte koszty.
Lecz z tego co się orientuje dla importera forma CIF jest lepsza od FOB.
Może firmy pośredniczące mają w tym jakiś interes?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr sty 23, 2013 5:56 pm 

Osobiście mało znam chińczyków, którzy lubię kwotować CIF.

Dziś fracht kosztuje x. towar + fracht dla uproszczenia = 2x. Chinczyk dziś podaje Ci cenę cif 2x. Produkuje a przez miesiac fracht rosnie do 2x. dostawca jest x w plecy.

Że koszty mogą być ukryte - fakt. Zależy z kim chcesz popłynąć.

Generalnie to wszystko się da ustalić, dowiedzieć.

A jako armatora polecam vector global logistic.

Sorka ze chaotyczność posta.
Jak coś więcej to wal na mail.

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: Śr sty 23, 2013 10:56 pm 

Jeszcze jakieś sugestie ? :)

PostNapisane: Śr sty 23, 2013 11:49 pm 

male deale robi sie na FOB, duze tylko na CIF

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

PostNapisane: Śr sty 23, 2013 11:50 pm 

Odpisałem Ci na maila.

Musisz zrozumieć (Ty i wszyscy inni piszący podobne posty), że w większości przypadków ludzie tutaj naprawdę chcą pomóc.
Ale nie można pisać szyfrem bo nikt nie będzie mógł się w żaden sposób ustosunkować.

Napisałeś np : zamówiłem FOB i miałem duże koszty. I teraz dla Ciebie duże to może być 100 usd bo kupiłeś coś za 1000 i to było 10%.
Ale dla mnie to żadne duże. No chyba, że cię jakiś eurokonsol czy inny confreight naciągnął na maila z awizacją kontenera za 100 usd - to inna piosenka :)

Ja zawsze w takich sprawach przypominam sobie moje początki na forum o arkuszu kalkulacyjnym. Wchodziłem i pisałem "no mam taki arkusz i mi źle liczy bo powinno być 5 a jest 6" i mi się wydawalo, że wszyscy mnie rozumieją i łaczą się w bólu. ale szybko mnie sprowadzali na ziemię odpowiedziami w stylu "a jaki masz format danych" "a to formułą czy makrem" "a to z tego arkusza czy innego" i się okazywało, że to co mi się wydawało oczywiste nagle takim być przestawało.
U nas na bigchina jest podobnie :)

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 12:13 am 

imptex napisał(a):
Odpisałem Ci na maila.

Musisz zrozumieć (Ty i wszyscy inni piszący podobne posty), że w większości przypadków ludzie tutaj naprawdę chcą pomóc.
Ale nie można pisać szyfrem bo nikt nie będzie mógł się w żaden sposób ustosunkować.

Napisałeś np : zamówiłem FOB i miałem duże koszty. I teraz dla Ciebie duże to może być 100 usd bo kupiłeś coś za 1000 i to było 10%.
Ale dla mnie to żadne duże. No chyba, że cię jakiś eurokonsol czy inny confreight naciągnął na maila z awizacją kontenera za 100 usd - to inna piosenka :)

Ja zawsze w takich sprawach przypominam sobie moje początki na forum o arkuszu kalkulacyjnym. Wchodziłem i pisałem "no mam taki arkusz i mi źle liczy bo powinno być 5 a jest 6" i mi się wydawalo, że wszyscy mnie rozumieją i łaczą się w bólu. ale szybko mnie sprowadzali na ziemię odpowiedziami w stylu "a jaki masz format danych" "a to formułą czy makrem" "a to z tego arkusza czy innego" i się okazywało, że to co mi się wydawało oczywiste nagle takim być przestawało.
U nas na bigchina jest podobnie :)

Posuwasz sie za daleko. Eurokonsol - Bronowicki. Znasz? Bo Tomek na przyklad pomogl mojej glupiej klientce, ktora mnie zezwala... zaplacila mi 125.000USD i bedac u niej w firmie w wolce kossowskiej powiedzialem jej prosto w trwarz: NIGDY WIECEJ NIE CHCE ROBIC Z TOBA ZADNYCH INTERESOW! po tym jak krzyczala na mnie kontener nie do hamburga tylko do la spezi (co to k. jest?)

Tylko Tomek wyciagnal ten kontener z tego syfu we Wloszech.

Jesli piszesz cos o Euroconsolu to dobrze by bylo gdybys mial wlasne doswiadczenia.

jak ja mialem problem Tomek mi zrekompensowal. Koniec i kropka.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 8:07 am 

Dokładnie to było tak że zamówiłem 2 kartony pewnego produktu ekologicznego do Polski.
Dwa kartony razem dawały 0,4chyba m3

Wartość towaru rzeczywiście wynosiła 1200zł

Po oddaniu się w ręce Euroconsolowi zapłaciłem 2800zł dodatkowo to chyba jednak dużo co?
W tym 500zł za magazynowanie bo te cie*ie miały problemy z urzędem celnym, chociaż dostarczyłem wszystkie dokumenty
o które mnie prosili przed dotarciem przesyłki do portu

Głównie chodzi mi o to , że teraz jak chcę zamówić towar, będzie on rozłożony na kilka skrzyń ponieważ jest duży jest to taka turbina wiatrowa o mocy 1KW to wszyscy Chińczycy z którymi się targuję podają mi cenę CIF GDYNIA.

Znając incoterms CIF jest korzystniejsze od FOB to dlaczego firmy które mają zająć się rozładunkiem w Porcie piszą żeby brać FOB bo w CIF mogą być zaniżone koszty, skoro w CIF i tak Chińczyk pokrywa koszty transportu a ja zlecam polskiej firmie tylko rozładunek, formalnośći celne- czyli koszty portowe.

P.S. slavecky sądząc po kwocie zapłaconej przez klientkę to każda firma by się do Ciebie zgłosiła o to, poza tym każda firma by to tak samo zrobiła jak Euroconsol ale pewnie Euroconsol zarobił sobie na tym 5 razy więcej jak to zawsze w ich przypadku bywa

Ostatnio edytowano Cz sty 24, 2013 10:30 am przez addrian, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 8:41 am 

@słavecky - nie wiem kiedy miało miejsce Twoje zdarzenie. Moje w okolicach 2006 roku i takie mam wspomnienia (podobne do kolegi autora tematu).
Może później się coś zmieniło a dodatkowo jedna jaskółka wiosny nie czyni + może dla znajomych mają inne warunki i inaczej się zachowują.

@addrian - Cifu są jeszcze dwa rodzaje. Z fracht prepaid i fracht collect. Rozumiem, że ty wybrałeś ten pierwszy tak?

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 9:54 am 

Jeszcze nie zamówiłem z tego towaru, ale z tego co z nimi piszę.
Odpisują , że oni pokrywają koszty transportu a po mojej stronie będzie tylko odprawa celna oraz reloading w porcie.

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 9:55 am 

"skoro w CIF i tak Chińczyk pokrywa koszty transportu a ja zlecam polskiej firmie tylko rozładunek, formalnośći celne- czyli koszty portowe."

i tu jest pies pogrzebany , lepiej sprawdz kto na tym CIF przejmie rozladunek , bo sie zdziwisz jak CI dowalą koszta

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 10:02 am 

dlatego szukam taniej firmy ( inny mój post) - przypadek z Euroconsol

Odpisali że jest to CIF prepaid, oni pokrywają koszta frachtu z Chin do Gdyni a ja koszty z Gdyni do magazynu

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 10:12 am 

A zapytałeś kim to będzie płynąć?
A zaproponowałeś, żeby to był CIF prepaid ale ty wskażesz armatora?

Co oni na to?

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 10:14 am 

jeszcze taką wiadomość otrzymałem

FOBshanghai = goods cost + carries fee from our factory to Shanghai port + exporting fee in Shanghai port
CIF Gydnia = goods cost + carries fee from our factory to Shanghai port + exporting fee in Shanghai port + transfer fee from China to GDYNIA

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 10:30 am 

no tak sie definiuje.

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 11:26 am 

To skoro sprzedawca zapewnia mnie , że on pokrywa koszty frachtu, to rozumiem że zależnie od armatora koszty rozładunku mogą wzrosnąć? Ponieważ nie widzę tu innej możliwości?

Kalkulując koszty na stronie statkiem.pl
Razem z odprawą celną rozładunek wynosił ponad 100zł, to jakie może być odchylenie tych kosztów zależnie od armatora? do 200zł? czy może dużo więcej?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1