Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr paź 24, 2018 6:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 29, 2014 3:57 pm 

Witam, przeglądnąłem forum, dużo rzeczy już wiem jednak potrzebuję kogoś, kto objaśni mi wszystko po kolei, jak to będzie w moim przypadku. Otóż mam działalność gospodarczą. Postanowiłem, że w jej ramach będę importować odzież z Chin (aliexpress). Dzwoniłem do urzędu celnego, żeby dowiedzieć się co i jak z cłem i z legalnym ściąganiem tego typu rzeczy. Pani poinformowała mnie, że niezbędny jest nr EORI, który nadadzą mi w najbliższym Urzędzie Celnym. ok. Do tego wspomniała coś o dokumencie SAD, który trzeba będzie wypełniać... moje pytania. Jak to jest z darmową wysyłką China Post Air Mail? gdzie mi to do Polski będzie przychodzić? Pani z Urzędu powiedziała, że do domu przyjdzie mi tylko zawiadomienie, że paczka jest do odebrania. Opłaty to cło (do 150euro bez cła) oraz 23% vat. tylko tak teraz czytam o tym dokumencie SAD... do czego on służy? wiem, że trzeba go wypełnić, ale czy coś się z tego tytułu płaci? i czy za każdym razem bede musiał go wypełniać? przeczytałem na forum, że samemu trudno to zrobić a żeby płacić za każdym razem za agencje...kosmos. z racji tego, że wysyłka jest darmowa, będę zamawiać małe paczki, żeby obeszło się bez cła, ale będzie ich sporo. czy to prawda, że te opłaty z tyułu SAD będą tak duże, że nieopłacalne? Bardzo prosiłbym kogoś zorientowanego o opisanie mi dokładnej drogi mojej paczki z Chin do mojej firmy. Gdzie to trafi, gdzie ja to odbiore, gdzie jakieś opłaty itd. Będę wdzięczny, pozdrawiam :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 4:56 pm 

Dobra a więc krok po kroku,

Jeśli myślisz o handlu ciuszkami to zapomnij o china post bo bedzie na towar czekał 3 miech...i nie wyślesz odpowiedniej ilości.
Sciagamy DHL małe ilości lub morzem wielksze ilości.
SAD to zgłoszenie celne które wypełni agent celny bo Świeżak nie da rady kosztuje to kokoło 100+vat. Po odprawie bedziesz wiedział ile masz cła do zapłaty

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 5:02 pm 

a czym ten SAD muszę wypełniać za każdym razem, z każdą paczką? i czy coś się wtedy płaci?
Jeśli chodzi o China Post Air Mail to na paczkę na osobę prywatną czekałem około 3tyg, a że są to darmowe przesyłki więc można zamówić ich kilka, tylko właśnie problem z tym SADem. jeśli tych paczek będzie np kilka w tygodniu to za każdym razem musze go wypełniać przy pomocy agenta?

Powiem dokładnie o co chodzi. Chcę 3-4 razy w tyg zamawiać paczkę za około 200PLN od różnych osób, przez co zapewnię sobie różnorodność produktów i częste dostawy, jednocześnie obejdzie się bez opłacania cła. Wszystko fajnie, moge biegać do urzędu bo mam pod nosem, ale jeżeli za każdym razem agent ma mi wypełniać SAD to to jednak mija się z celem.

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 8:58 pm 

No niestety samemu zgłoszenia celnego nie zrobisz i agent jest tu potrzebny.
A nie lepiej nazbierać dużo towaru zapakowac z jedna większa i wysłać DHL masz w ciagu 3 dni.

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 9:18 pm 

niby tak, ale DHL prawie 300zł, do tego jeżeli zamówię to wszystko w jednej paczce to będzie to musiał być towar od jednego sprzedającego czyli mniejszy wybór, do tego cło dochodzi bo wyniesie to ponad 150euro...DHL też ma jakiś swój procent z tego co wiem. podsumowując, nie ma opcji żeby legalnie dostawać towar w mniejszych paczkach? zawsze to będzie nieopłacalne przez ten nieszczęsny SAD?

PostNapisane: Pt maja 30, 2014 2:54 pm 

Zaczynanie interesu od założenia że sie nie będzie płaciło cła jest błednym założeniem i skreśla ten biznes.

PostNapisane: Pt maja 30, 2014 4:04 pm 

musisz sobie przekalkulowc , Cło vat i koszt odprawy oraz koszt wysyłki np DHL i zobaczyć jak na tym wyjdziesz

Jeśli się nie będzie opłacać to odpuścić, nie ma co kombinować jak tu Państwo wydymać bo nic dobrego z tego nie wyjdzie, wcześniej czy później

Ja liczę cło vat, kurs dolara, odpraw, koszt przesyłki i mam czarno na białym jaką marże na tym zrobie, jak mi nie pasuje, to szukam dalej innego produktu.

PostNapisane: Pn cze 02, 2014 12:48 pm 

Prowadząc DG musisz płacić cło i podatek bo jak rozliczysz zakup ????

Jeżeli chodzi o odprawę celna zapraszam na PW to się dogadamy.

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj
Spedycja lotnicza, morska, drogowa
Kontakt: tel.603080199 mail: info@cargosad.pl

PostNapisane: Wt cze 03, 2014 8:30 am 

[quote="Cargo Sad Service"]Prowadząc DG musisz płacić cło i podatek bo jak rozliczysz zakup ????

Nie musi, jak sprzeda na lewo i nie zarejestruje , lub nie nabije paragonów itd ale to właśnie do 1 kontroli jest dobre

PostNapisane: Śr paź 01, 2014 7:30 pm 

Cześć,

Mam pytanie, dlaczego prowadząc działalność gospodarczą musi zapłacić cło i podatek? Mnóstwo przesyłek DG wpada w zbiorówki i przedsiębiorcy nie płacą cła i podatku. Poza tym, Pan pisze, że ma DG, więc dlaczego nie skorzystać z 33a? Przewinęło mi się gdzieś 150 EUR do zbiorówki. Ja jestem jednak przekonany, że towary objęte odprawą zbiorową ze zwolnieniem cła i podatku muszą mieć wartość poniżej 22 EUR. Wyprowadźcie mnie pls z błędu jeżeli nie mam racji, bo też jestem nowy. no właśnie - witam jestem nowy i czytam wasze posty żeby się czegoś nauczyć, jest tu naprawdę dużo profesjonalistów i fajnych ofert.

Pozdrawiam,
ŁC

PostNapisane: Śr paź 01, 2014 8:54 pm 

Lukas.Centkowski napisał(a):
Cześć,

Mam pytanie, dlaczego prowadząc działalność gospodarczą musi zapłacić cło i podatek? Mnóstwo przesyłek DG wpada w zbiorówki i przedsiębiorcy nie płacą cła i podatku. Poza tym, Pan pisze, że ma DG, więc dlaczego nie skorzystać z 33a? Przewinęło mi się gdzieś 150 EUR do zbiorówki. Ja jestem jednak przekonany, że towary objęte odprawą zbiorową ze zwolnieniem cła i podatku muszą mieć wartość poniżej 22 EUR. Wyprowadźcie mnie pls z błędu jeżeli nie mam racji, bo też jestem nowy. no właśnie - witam jestem nowy i czytam wasze posty żeby się czegoś nauczyć, jest tu naprawdę dużo profesjonalistów i fajnych ofert.

Pozdrawiam,
ŁC

SAD zbiorczy, tylko do kwoty 22 EURO i to tylko mogą robić operatorzy pocztowi, od 22 do 150 EURO - odprawa celna na SAD ale zwolnienie z cła, powyżej 150 EURO płacisz wszystkie opłaty - cło i VAT mówimy oczywiście o DG.

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj

PostNapisane: Pn lis 03, 2014 11:45 am 

Przesyłki do 150 EUR ( wartość towaru+transport +wszelkie inne koszty zw. z nabycie po stronie zagranicznej np. licencje ) zwolnone są z należności przywozowych . Teoretycznie przesyłka powinna trafić do urzędu celnego pocztowego właściwego dla Pana siedziby . Kwestia zgłoszenia celnego : wszystko zależy od praktyki w oddziale. Spotkałam się z tym, że w jednym oddziale ( pocztowym) UC po prostu przystawił pieczątkę na paczce ( towar nie podlega odprawie ) , podczas gdy w innym ( lotnisko ) zażądano zgłoszenia celnego ze zwolnieniem z należności .

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Pn lis 03, 2014 12:07 pm 

blueye napisał(a):
Przesyłki do 150 EUR ( wartość towaru+transport +wszelkie inne koszty zw. z nabycie po stronie zagranicznej np. licencje ) zwolnone są z należności przywozowych . Teoretycznie przesyłka powinna trafić do urzędu celnego pocztowego właściwego dla Pana siedziby . Kwestia zgłoszenia celnego : wszystko zależy od praktyki w oddziale. Spotkałam się z tym, że w jednym oddziale ( pocztowym) UC po prostu przystawił pieczątkę na paczce ( towar nie podlega odprawie ) , podczas gdy w innym ( lotnisko ) zażądano zgłoszenia celnego ze zwolnieniem z należności .

Nie "z należności przywozowych" tylko i wyłącznie z cła, VAT płacimy obowiązkowo.

Nie zależy od " praktyki w oddziale" tylko od kwoty deklaracji jaką wystawił Chinczyk a zazwyczaj mocno zaniżają kwotę na deklaracji i jeżeli U.C. nie zażyczy sobie sprawdzenia, Poczta to puszcza.

PostNapisane: Pn lis 03, 2014 12:33 pm 

Koleżanko, Kolego z Cargo Sad Service - proszę mnie nie poprawiać .. jeśli piszę że w oddziale - to w oddziale . Doświadczyliśmy takich sytuacji więc mówię o konretnych zdarzeniach, a nie wyssanych z palca...
Poprawiając czyjąś wypowiedź - radzę doczytać do końca ( pisałam : lotnisko ) ...chyba że to forma robienia sobie reklamy poprzez czarny PR konkurencji ..
I chyba jakaś niezgodność się tu wkradła : jeśli piszesz ze VAT należy obowiązkowo opłacić - to dlaczego poczta to puszcza :-) Czy to możliwe , że PP działa na szkodę Skarbu Państwa ?
Pozdrawiam serdecznie !!

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Pn lis 03, 2014 1:05 pm 

blueye napisał(a):
Koleżanko, Kolego z Cargo Sad Service - proszę mnie nie poprawiać .. jeśli piszę że w oddziale - to w oddziale . Doświadczyliśmy takich sytuacji więc mówię o konretnych zdarzeniach, a nie wyssanych z palca...
Poprawiając czyjąś wypowiedź - radzę doczytać do końca ( pisałam : lotnisko ) ...chyba że to forma robienia sobie reklamy poprzez czarny PR konkurencji ..
I chyba jakaś niezgodność się tu wkradła : jeśli piszesz ze VAT należy obowiązkowo opłacić - to dlaczego poczta to puszcza :-) Czy to możliwe , że PP działa na szkodę Skarbu Państwa ?
Pozdrawiam serdecznie !!

Nie poprawiam tylko koryguję, Poczta Polska nie ma obowiązku rewizji każdej paczki i jeżeli na deklaracji jest kwota 20 USD to to puszczają, chyba że UC zażyczy sobie rewizji i wartość przesyłki nie zgadza się z deklaracją, wtedy paczka jest zatrzymana i kierowana do odprawy celnej lub innego przeznaczenia. Ta sama zasada działa również na lotnisku u kurierów, z tym że DHL, UPS, Fedex potrafi sprawdzić towar bez nakazu przez UC.

Pisząc, że do 150 EUR towar jest zwolniony z należności przywozowych wprowadza Pan w błąd niedoświadczonego importera bo za taką przesyłkę trzeba zapłacić VAT.

Rozumie, że Państwo to wiecie i zastosowaliście skrót myślowy, ale z tego forum korzystają ludzie niedoświadczeni i trzeba im tłumaczyć bez skrótów myślowych :)

Natomiast jeśli chodzi o reklamę i PR to nie ja odpowiadam na post z przed miesiąca :)

Ja również pozdrawiam serdecznie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1