Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn mar 30, 2020 7:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 11:45 am 

andachiel napisał(a):
aphkez napisał(a):
jeśli robicie transakcje na 10% i znika wam 2% z marży to faktycznie boli... nic na to nie poradzę... to tak, jakby ściągnąć spodnie i wypiąć dupę... może później boleć...

Nie no faktycznie, ja żyje w krainie czarów zdanie powyżej to Oda do radości na cześć Importerów co mają mniej niż 50% marży.

Kod:
czy każdy na świecie musi zarobić tyle samo? i co to znaczy w grupie możemy więcej?
to pachnie socjalizmem... każdemu po równo!

Daleko mi od tego, ale współpracujący i wymieniający się doświadczeniami importerzy a nie wyzywający się i kpiący z innych są bardziej wartościowi od tych drugich.
A na tym forum mamy tego aż nad wyraz przykładów.

Cytuj:
stękacie jak stare baby...
nie każdy może zostać lekarzem / adwokatem / premierem... nie każdy musi być importerem.
jak wam tak Ciężko to trzeba zmienić profesję...

Nikomu nie jest ciężko, to ty tworzysz problemy tam gdzie ich nie ma. To ty tutaj starasz się wszędzie udowodnić że masz rację....przy okazji dzieląc się tym jakie to wielkie marże twój szef zgarnia na towarze.
Nie będę ci już nawet przypominał stwierdzenia że każdy importer ma gdzieś wzrastające ceny frachtu...co jak się nagle okazało nie jest prawdą.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 1:52 pm 

andachiel napisał(a):
aphkez napisał(a):
jeśli robicie transakcje na 10% i znika wam 2% z marży to faktycznie boli... nic na to nie poradzę... to tak, jakby ściągnąć spodnie i wypiąć dupę... może później boleć...

Nie no faktycznie, ja żyje w krainie czarów zdanie powyżej to Oda do radości na cześć Importerów co mają mniej niż 50% marży.

chodzi o to, że robi się różne interesy... czasami na 100%, czasami na 50%, czasami na 10%... (powtórzę drukowanyami: CYFRY TO PRZYKŁAD) i każdy decydując się na zrobienie transakcji ma świadomość ryzyka... niepotrzebnie odbierasz wszystko personalnie... to dotyczy tak samo mnie... robiąc deal'a mam świadomość, że może mnie dupa boleć na sam koniec... i nie będę z tego robił afery... bo się kurs zmienił, albo cena frachtu... liczy się zadowolony klient...

andachiel napisał(a):
Daleko mi od tego, ale współpracujący i wymieniający się doświadczeniami importerzy a nie wyzywający się i kpiący z innych są bardziej wartościowi od tych drugich.
A na tym forum mamy tego aż nad wyraz przykładów.

kto tu kogo wyzywa... kto tutaj z kogo kpi? błagam... pokaż mi w którym miejscu zachowuję się w ten sposób?

andachiel napisał(a):
Nikomu nie jest ciężko, to ty tworzysz problemy tam gdzie ich nie ma. To ty tutaj starasz się wszędzie udowodnić że masz rację....

udowodnić, że mam rację? nic nikomu nie muszę udowadniać... prezentuję tylko odmienne stanowisko... bez forexów, niemców i socjalizmu... to wszystko.

andachiel napisał(a):
przy okazji dzieląc się tym jakie to wielkie marże twój szef zgarnia na towarze

powtórzę po raz kolejny drukowanymi: CYFRY TO PRZYKŁAD (50%, 48%, 10%)... nawet nie masz pojęcia, czy mam szefa, czy nie... może sam jestem szefem? wielka niewiadoma... na pewno nie będę na forum rozmawiał o rzeczywistych marżach i zyskach... niczym się zatem nie dzielę... nie martw się...

andachiel napisał(a):
Nie będę ci już nawet przypominał stwierdzenia że każdy importer ma gdzieś wzrastające ceny frachtu...co jak się nagle okazało nie jest prawdą.

nie pisałem nigdzie, że KAŻDY... zatem nie mogło okazać się, że to nieprawda... choćby dlatego, że znam kilku ludzi, którzy mają do tematu takie samo podejście jak ja... muszą wysłać... wysyłają... czasami wysyłają samolotem, czasami pociągiem... jak jest taka potrzeba... życie...

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 2:46 pm 

No i świetnie że podzieliłeś się swoim doświadczeniem na ten temat. Każdy sobie przeanalizuje i zrobi co będzie uważał za słuszne.
Niemców i twój socjalizm wkładamy miedzy bajki. Aha i Chiny nie są aż tak wielkie aby nie można było wiedzieć jaki Polak gdzie pracuje. co robi szczególnie w fyrtlu Guangdong. No i jest nas tam naprawdę nie za wielu
Pozdrawiam.

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 2:57 pm 

Michael22
sam sobie wybrałeś kim chcesz być... więc co ja mam z tym wspólnego? w jakim sensie w Ciebie uderzam?

mam przestać importować... albo pytać Ciebie o zgodę, żebyś mógł zarobić 10%? nie żartuj...
Pozwól klientowi wybrać, co chce kupić... czy od Ciebie czy od poznańskiej firmy i mieć serwis w Polsce...

stękacie jak stare baby...
nie każdy może zostać lekarzem / adwokatem / premierem... nie każdy musi być importerem.
jak wam tak Ciężko to trzeba zmienić profesję...

bawcie się dobrze...[/quote]

Ja nie mam pretensji do nikogo w myśl powiedzenia "każdy orze jak mozę" podziwiam wielkich importerów i robię wszystko by kiedyś się takim stać to logiczne. Nie zatrzymuję rozwoju i zamykam się na wielki import .

Pisałem tylko o różnicy 2% o czym mowa, dla jednego to tyle co nic dla innego to duża, i wszystko w temacie

EOT

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 7:05 pm 

żeby było jasne... nie uważam się, za wielkiego importera... bo nim nie jestem... i nie gardzę małymi importerami... wręcz podziwiam... (dla ścisłości nikim nie gardzę)... konkurencja jest czasami naprawdę potężna... i wiem, że nie jest łatwo coś zarobić... legalnie oczywiście... z cłem, recyklingami i innymi "ułatwieniami"...

na samym początku zasugerowałem, żeby nie rozpraszać się kupnem i sprzedażą waluty... ze nic w ten sposób nie zaoszczędzimy... ze przede wszystkim stracimy z oczu główny cel... czyli import, sprzedaż towaru i rozwój firmy... zamiast tego poznamy kursy walut z poprzednich 3 miesięcy i prognozy na kolejne 6 miesięcy...

zostałem za to zrugany jak pies...
nauczono mnie obsługi bankomatu... do e-kantorów dołożono forex oraz Niemców... (do teraz nie wiem w jakim celu).... nawrzucano mi od ciepłych posadek... przedszkolaków... i nauce czytania ze zrozumieniem...
życzono mi, żeby zabolało mnie rozliczenie przez radę nadzorczą... na deser dorzucono szefa... (chyba rada nadzorcza to na mnie za mało)... zarzucono wyśmiewanie i obrażanie ludzi...

Panie Andachiel
zagotowałeś się za bardzo... a, że brakuje Ci argumentów to atakujesz ludzi... ostygnij...

Michael22
szczerze życzę Ci, aby w niedalekiej przyszłości, aby te wahania walutowo-frachtowe nie bolały...

ps. czy na pewno nie znajdzie się forwarder, który zaoferuje Ci te same stawki przez cały rok? mi się wydaje, że to możliwe... ze wystarczy trafić w dobre miejsce...

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 7:38 pm 

Dzięki , :) ja absolutnie nie atakuje i nie mam Broń Boże pretensji , żebyśmy wszyscy zarobili tego sobie życzmy 8)

PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 12:46 am 

Myślę że zgodnie było by powiedzieć że obojga nas lekko poniosło i się potem z lekka nakręciliśmy. Takie charaktery widocznie.
Koniec końców tak naprawdę że oboje mamy podobne poglądy.
Aby było jasne, jestem daleki ba nawet uważam za idiotyczne latanie po kantorach jak wariat aby zarobić jakieś 20zł. Jedyne co chciałem powiedzieć to to że czasem warto lepiej rozejrzeć się za alternatywami a nie lecieć do byle jakiego kantoru na ulicy czy banku, a starać się wymieniać walutę możliwie najlepszych kursach. Jak widać chyba nie do końca mi to wyszło a jedynie rozpętało 3 dniową batalię z Aphekz i poniekąd zmarnowało nam czas obojgu bo w poglądach chyba się jednak zgadzamy. Nie jestem również żadnym Niemieckim stfu socjalistą, graczem forex, na punkcie waluty hopla na pewno nie mam i wymieniam sporadycznie jak muszę lub kupuję duże ilości po spadkach, nie jestem również przedszkolakiem aczkolwiek czuje się młody 8)

Co do ciebie Ap, jeśli poczułeś się urażony, zrugany, lub jak jak kol wiek źle potraktowany i bezpodstawnie osądzony to cię najzwyczajniej w świecie przepraszam, za swoje nie koniecznie w każdym zdaniu eleganckie zachowanie. W ramach przeprosin zapraszam cb na piwko w HK(strajkującym) lub Shenzhen jeśli masz bliżej. Ja stawiam :mrgreen: Myślę że będzie się gadało lepiej niż na forum.

Jeśli chcesz i masz ochotę daj znać kiedy ci pasuje.

Pzdr

PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 3:56 am 

andachiel napisał(a):
czuje się młody

to chyba wynika z Twojego nickname... o ile się nie mylę...

andachiel napisał(a):
jeśli poczułeś się urażony

nie, nie jestem urażony... wszystko gra... ot... kolejna draka z moim udziałem... pewnie nie ostatnia...

andachiel napisał(a):
W ramach przeprosin zapraszam cb na piwko w HK(strajkującym) lub Shenzhen jeśli masz bliżej.

niestety, muszę odmówić... jestem uziemiony... mój paszport fruwa gdzieś po świecie... więc lepiej się ze wsi nie wychylać...

PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 8:40 am 

andachiel napisał(a):
nie jestem również przedszkolakiem aczkolwiek czuje się młody

a co ja mam powiedzieć, jak mój nick sugeruje wiek :lol:

PostNapisane: Wt wrz 30, 2014 10:22 am 

andachiel napisał(a):
W ramach przeprosin zapraszam cb na piwko w HK(strajkującym) lub Shenzhen jeśli masz bliżej.

Cytuj:
niestety, muszę odmówić... jestem uziemiony... mój paszport fruwa gdzieś po świecie... więc lepiej się ze wsi nie wychylać...

Ok w takim razie czekam aż do cb wróci, bo niestety w Shenzhen kontrole się ostatnio zdarzają dość często. Tak więc daj znać.

I udanego długiego weekendu.

P.S Nick tu nie ma nic do mojego samopoczucia.

PostNapisane: Cz paź 02, 2014 5:19 pm 

andachiel napisał(a):
Aby było jasne, jestem daleki ba nawet uważam za idiotyczne latanie po kantorach jak wariat aby zarobić jakieś 20zł. Jedyne co chciałem powiedzieć to to że czasem warto lepiej rozejrzeć się za alternatywami a nie lecieć do byle jakiego kantoru na ulicy czy banku, a starać się wymieniać walutę możliwie najlepszych kursach.

Pzdr

W sumie chyba do tego da dysputa się ogranicza. Zdecydowanie bieganie z każdą złotówką i szukanie najlepszego kursu mija się z celem. Popieram jednak Twoje podejście, bo również jestem zdania, że warto rozglądać się za najlepszymi kursami. Dla jasności też dodam, że jeżeli zarobek wysokości paru złotych wymagałby kilku godzin porównywania i skakania z kantoru na kantor, to mija się to z celem. Ale jednocześnie korci mnie by dodać, że jeżeli np. co miesiąc mielibyśmy wymieniać te 20 zł i tak przez wiele lat, to lepiej znaleźć sobie jakiś solidny kantor, a nie wymieniać na chybił-trafił.

PostNapisane: So paź 04, 2014 2:29 pm 

JBJB napisał(a):
W sumie chyba do tego da dysputa się ogranicza. Zdecydowanie bieganie z każdą złotówką i szukanie najlepszego kursu mija się z celem. Popieram jednak Twoje podejście, bo również jestem zdania, że warto rozglądać się za najlepszymi kursami. Dla jasności też dodam, że jeżeli zarobek wysokości paru złotych wymagałby kilku godzin porównywania i skakania z kantoru na kantor, to mija się to z celem. Ale jednocześnie korci mnie by dodać, że jeżeli np. co miesiąc mielibyśmy wymieniać te 20 zł i tak przez wiele lat, to lepiej znaleźć sobie jakiś solidny kantor, a nie wymieniać na chybił-trafił.

Wow, ta dyskusja się trochę rozciągnęła. W każdym razie, udało mi się założyć rachunek w Deutsche Banku (chyba jest ok, tak sądzę). Skorzystałem też z polecanego przez Ciebie kantoru liderwalut.pl. Wszystko poszło na szczęście gładko. Wątek uważam więc za zamknięty. Dzięki wszystkim za rady i pomoc.

Pozdrawiam

PostNapisane: Wt paź 29, 2019 6:57 pm 

Tutaj możesz sobie sprawdzić najbardziej aktualne notowania euro https://comparic.pl/kurs-euro-notowania ... -comparic/ . Poza tym znajdziesz tam mnóstwo ciekawych artykułów związanych właśnie z tą walutą. Podobno to najlepsza strona od takich rzeczy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1