Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N wrz 22, 2019 2:44 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 24, 2015 7:15 pm 

Dostałem wiadomość od Agencji Celnej:

Cytuj:
Towar dla którego PIH wydał opinię negatywną, nie zostanie dopuszczony do obrotu. Oznacza to, że towar nie opuści magazynu celnego.

Urząd Celny ma 30 dni na wydanie decyzji, odnośnie pozostałego towaru, lamp.
Jak tylko otrzymamy "Postanowienie" z UC od razu je prześlę.

W przypadku, jeżeli postanowi Pan zniszczyć towar, my z naszej strony sprawdzimy ile będzie wynosił koszt tej procedury.
Na wykonanie zniszczenia potrzebna jest zgoda Izby Celnej. Czas otrzymania pozwolenia to nawet 2 tygodnie.

Proszę porozmawiać, z nadawcą przesyłki, czy przyjmie towar z powrotem? Prawdopodobnie taniej będzie odesłać ją do Pakistanu.

Niezależnie jaką decyzję Pan podejmie, towar należy rozdzielić na magazynie, posortować oraz ponownie zważyć.
Wagi towarów, które są podane na packing list są niewspółmierne z rzeczywistością (są bardzo mocno zawyżone).

Czy można coś jeszcze zrobić. Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego urząd może tak długo rozpatrywać moje zgłoszenie, mój towar jest w magazynie od 5 lutego czyli już prawie 3 tygodnie, a do tego mają dojść jeszcze 30 dni ..,

Rozumiem, że problem był z żarówkami - ok. Z kablami jest ciekawie sprowadzane są w 3 częściach ale jednak całe, oprawka ma certyfikat CE, kabel i wtyczka jedynie VDE. Czy mogę coś z tym jeszcze zrobić? Czy kabel i wtyczka muszą mieć CE?
Dlaczego urząd może zamiast mnie decydować o przeznaczeniu wyrobów. Czy jeśli przesłałbym razem z kablami i żarówkami papier toaletowy to też by stwierdził że jest to klosz a nie papier?

Jakie są koszta zniszczenia towaru?
Dlaczego w Warszawie przeszedł cały kontener towaru takiego samego towaru a w Gdyni nie przeszła tak mała paczka ...
Nigdzie nie pisałem, że sól kamienna to klosze na lampy - co najwyżej na Packing list i invoice Pakistańczycy napisali - Rock salt products: salt lamps.

Czy można coś zrobić z kosztami magazynowania?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr lut 25, 2015 9:27 am 

AMyszkowski napisał(a):
Dostałem wiadomość od Agencji Celnej:

Cytuj:
Towar dla którego PIH wydał opinię negatywną, nie zostanie dopuszczony do obrotu. Oznacza to, że towar nie opuści magazynu celnego.

Urząd Celny ma 30 dni na wydanie decyzji, odnośnie pozostałego towaru, lamp.
Jak tylko otrzymamy "Postanowienie" z UC od razu je prześlę.

W przypadku, jeżeli postanowi Pan zniszczyć towar, my z naszej strony sprawdzimy ile będzie wynosił koszt tej procedury.
Na wykonanie zniszczenia potrzebna jest zgoda Izby Celnej. Czas otrzymania pozwolenia to nawet 2 tygodnie.

Proszę porozmawiać, z nadawcą przesyłki, czy przyjmie towar z powrotem? Prawdopodobnie taniej będzie odesłać ją do Pakistanu.

Niezależnie jaką decyzję Pan podejmie, towar należy rozdzielić na magazynie, posortować oraz ponownie zważyć.
Wagi towarów, które są podane na packing list są niewspółmierne z rzeczywistością (są bardzo mocno zawyżone).

Czy można coś jeszcze zrobić. Przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego urząd może tak długo rozpatrywać moje zgłoszenie, mój towar jest w magazynie od 5 lutego czyli już prawie 3 tygodnie, a do tego mają dojść jeszcze 30 dni ..,

Rozumiem, że problem był z żarówkami - ok. Z kablami jest ciekawie sprowadzane są w 3 częściach ale jednak całe, oprawka ma certyfikat CE, kabel i wtyczka jedynie VDE. Czy mogę coś z tym jeszcze zrobić? Czy kabel i wtyczka muszą mieć CE?
Dlaczego urząd może zamiast mnie decydować o przeznaczeniu wyrobów. Czy jeśli przesłałbym razem z kablami i żarówkami papier toaletowy to też by stwierdził że jest to klosz a nie papier?

Jakie są koszta zniszczenia towaru?
Dlaczego w Warszawie przeszedł cały kontener towaru takiego samego towaru a w Gdyni nie przeszła tak mała paczka ...
Nigdzie nie pisałem, że sól kamienna to klosze na lampy - co najwyżej na Packing list i invoice Pakistańczycy napisali - Rock salt products: salt lamps.

Czy można coś zrobić z kosztami magazynowania?

3 tygodnie to naprawdę dobry czas jak na UC...wiec nie ma co narzekać mają terminy i tak się trzymają przeważnie odpowiadają w ostatniej chwili.

Co do zniszczenia lub odeslania mnie sie osobiscie wydaje że zniszczenie będzie tańsze. Przecież wysylająć trzeba odprawić towar w porcie w Polsce oraz opłacić ponownie z tego co wiem plus a Pakistanie też za pewne coś zapłacą więc już lepiej ich w to nie mieszać jeśli chce sie mieć dobry kontakt z tym kontrahentem. Tym bardziej że jest to tylko 300 sztuk. Niech agencja to sprawdzi i będzie miał pan jasność. Z tego co wiem kiedyś płaciło sie 40zl za godzinę pracy celnika plus jeszcze jakies tam koszta urzedowe oraz oczywiscie koszta utylizacji myślę że 300zarówek zamknie sie w 1000PLN. Decyzja bedzie szybciej niż dwa tygodnie.

Kolejna sprawa kable. Nie za bardzo rozumiem sytuacji z kablami. To jest to CE czy jego nie ma? Ma pan papier mówiący że towar ma CE z wyszczególnionymi modelami które sie znajdują w tej przesyłce? Jeśli tak to procedura naprawcza i wystarczy nanieść to co im tam brakuje na te kable skoro celnik stwierdził brak a agent celny nie zaprzeczył to znaczy że musi lub coś jest źle zdeklarowane. Jak dobrze pójdzie to zaakceptują i puszczą.

Co do lamp i decydowania. Tak urząd może decydować bo musi kierować się stanem faktycznym. Wydaje mi się że po prostu agent celny jest mało pomocny i mówiąc w prost słaby a co chyba kluczowe w tej sprawie lamp i reszty towaru to po prostu dokumenty dostarczone i przygotowane przez pana i Pakistańczyków to kompletna porażką która jestem przekonany rozpoczęła cały ten bałagan i zabawę i to w dokumentacji należy upatrywać większości problemów które są po prostu niewiarygodne i fałszywe to też przetrzepali cały towar a jak się okazało że mają racje to teraz cisną. Proszę mnie źle nie zrozumieć ale jeśli w dokumentacji (fakturach i packing list) pisze "Salt lamp" czy coś takiego a pan mówi że to sól....no sorry ale celnik aż tak głupi nie jest. Wszystkie dokumenty muszą mieć spójność jeśli jest co innego a pan deklaruje co innego no to się sprawdza dlaczego.Dodatkowo okazuje się że towar ma złe wagi etc no to celnicy wsadzili swoje łapska i wszystko wypunktowali.

Co do przechodzenia i nie przechodzenia....niech sie pan cieszy że taki mały jak by zatrzymali większy to były by większe koszta i problemy nie ma co płakać a wyciągnąć dobrą lekcję z tego zdarzenia. Swoją drogą nie polecam ciągnąć kontenerów do warszawy a odprawiać wszystko w Gdyni/Gdańsk ew DE

Koszty magazynowania? Kto panu ten towar obsługuje? Jest on na magazynie spedytora czy gdzie? Jeśli szedł klasycznie na FOB to trzeba dogadać się ze spedytorem jeśli to jakaś drobnica CIF to mamy kolejna lekcję nie wysyłania towaru na takich zasadach.

Pozdrawiam.

PostNapisane: Śr lut 25, 2015 1:13 pm 

Kable:
Mam certyfikaty na 3 części kabla:
oprawka - certyfikowana CE i na niej jest znaczek CE, nie ma za to danych producenta
kabel - łączący oprawkę z wtyczką, certyfikowane VDE (nie mam na to CE i Pakistańczyk również nie ma dokumentów, że to CE)
wtyczka - certyfikat VDE (nie mam na to CE i Pakistańczyk również nie ma dokumentów, że to CE)

Zniszczenie:
Gdyby do zniszczenia podlegały same żarówki to rzeczywiście nie warto, niestety mam wrażenie, że zniszczeniu będą podlegały żarówki (325 szt.), kable (325 szt.), bryłki soli (300 szt). Dlatego zastanawiam się na próbie zwrotu. Na szczęście z kontrahentem w Pakistanie mam w miarę dobry kontakt i zgodził się na zwrot kabli z żarówkami, prosił jednak żeby wysłać mu samolotem.
Gdyby się, że trzeba niszczyć to wszystko łącznie z solą, to koszta mogą być dużo większe niż odesłanie (tak mi się wydaje).

Taryfikowanie soli jako klosze:
Rzeczywiście, myślę, że błąd jest w rozbieżności nazw. Opisałem stan faktyczny - tj. to co zamawiałem czyli -
Natural Salt Lamps 1-10 kgs - bryła soli kamiennej z wydrążoną dziurą i drewnianą podstawką (1 - 10 kilogramów)

Szczerze mówiąc importowałem towar z myślą o napisaniu pracy magisterskiej i zbadaniu czy rzeczywiście ciepło z żarówek może powodować ulatnianie się jonów ujemnych z żarówek, dlatego też ilość kabli-żarówek jest niewspółmierna z ilością lamp (chciałem ogrzewać je z góry by łatwiej było odczytać dane).

Oczywiście później chciałem odsprzedać, razem czy na części i w jaki sposób to mi już obojętne.

Widocznie będzie to najdroższa niedoszła praca magisterska. Tak to się przynajmniej na razie układa. Chciałbym żeby było inaczej.

Agencja Celna:
Co do agencji, niestety importowałem pierwszy raz pakistańczyk wysłał mi to jako CNF, miałem problemy z nadwyżką kosztów przesyłki, walczyliśmy z tym razem z Pakistańczykiem, sprawa jeszcze nie do końca rozwiązana ale bardziej pozytywnie niż negatywnie. Przesyłka jest w Yellow Cargo w Gdyni i tam zajęło się nią Baltic Oriental Lines, oni też zaproponowali spedycję. W miarę upływu kontaktu zauważyłem, że oni są tylko pośrednikami pomiędzy firmą SPEED, a mną. No cóż.

PostNapisane: Śr lut 25, 2015 3:25 pm 

AMyszkowski napisał(a):
Kable:
Mam certyfikaty na 3 części kabla:
oprawka - certyfikowana CE i na niej jest znaczek CE, nie ma za to danych producenta
kabel - łączący oprawkę z wtyczką, certyfikowane VDE (nie mam na to CE i Pakistańczyk również nie ma dokumentów, że to CE)
wtyczka - certyfikat VDE (nie mam na to CE i Pakistańczyk również nie ma dokumentów, że to CE)
[/code]

Obawiam sie ze to co nie ma CE a jest wymagane trzeba bedzie zutylizowac wyslać do Pakistanu...
Cytuj:
Zniszczenie:
Gdyby do zniszczenia podlegały same żarówki to rzeczywiście nie warto, niestety mam wrażenie, że zniszczeniu będą podlegały żarówki (325 szt.), kable (325 szt.), bryłki soli (300 szt). Dlatego zastanawiam się na próbie zwrotu. Na szczęście z kontrahentem w Pakistanie mam w miarę dobry kontakt i zgodził się na zwrot kabli z żarówkami, prosił jednak żeby wysłać mu samolotem.
Gdyby się, że trzeba niszczyć to wszystko łącznie z solą, to koszta mogą być dużo większe niż odesłanie (tak mi się wydaje).
[/code]

Nie wiem czemu miałbyś utylizować klosze do lamp. Na to certyfikacji CE chyba nie jest potrzebna i trzeba to po prostu odprawić płacąc cło i vat. Wysylka tego samolotem bedzie strasznie droga tym bardziej że to nie jest jakaś popularna trasa na loty.

Cytuj:
Taryfikowanie soli jako klosze:
Rzeczywiście, myślę, że błąd jest w rozbieżności nazw. Opisałem stan faktyczny - tj. to co zamawiałem czyli -
Natural Salt Lamps 1-10 kgs - bryła soli kamiennej z wydrążoną dziurą i drewnianą podstawką (1 - 10 kilogramów)

Takie coś mimo że agentem celnym nie jestem wygląda jak klosz do lampy.
Cytuj:
Szczerze mówiąc importowałem towar z myślą o napisaniu pracy magisterskiej i zbadaniu czy rzeczywiście ciepło z żarówek może powodować ulatnianie się jonów ujemnych z żarówek, dlatego też ilość kabli-żarówek jest niewspółmierna z ilością lamp (chciałem ogrzewać je z góry by łatwiej było odczytać dane).

Oczywiście później chciałem odsprzedać, razem czy na części i w jaki sposób to mi już obojętne.

Widocznie będzie to najdroższa niedoszła praca magisterska. Tak to się przynajmniej na razie układa. Chciałbym żeby było inaczej.

Myślę że będzie to praca o której będzie się pamiętać przez całe życie i jedna z droższych. Na pocieszenie powiem że ciężkie początki mają super efekty na finale!

Cytuj:
Agencja Celna:
Co do agencji, niestety importowałem pierwszy raz pakistańczyk wysłał mi to jako CNF, miałem problemy z nadwyżką kosztów przesyłki, walczyliśmy z tym razem z Pakistańczykiem, sprawa jeszcze nie do końca rozwiązana ale bardziej pozytywnie niż negatywnie. Przesyłka jest w Yellow Cargo w Gdyni i tam zajęło się nią Baltic Oriental Lines, oni też zaproponowali spedycję. W miarę upływu kontaktu zauważyłem, że oni są tylko pośrednikami pomiędzy firmą SPEED, a mną. No cóż.

I tutaj mamy rozwiązanie całej tej historii. CIF/CNF Firma BOL nie ma w interesie pomaganie panu a tym bardziej szybkie załatwienie sprawy. O CIF/CNF na tym forum można sobie poczytać to metody złodziejskie i oszukańcze. Z tego co czytam nie są oni raczej tak chamscy jak ich wielcy koledzy z branży. Proszę mieć jednak świadomość tego że na tej wysyłce kolega z Pakistanu dostał troche USD do kieszeni i się cieszy. A koszta jakie od pana chce BOL za magazynowanie czy inne operacje jest 300% większa niż bu to było robione na FOB przez normalnego spedytora. Im więcej problemów ma klient tym oni więcej mają kasy za magazynowanie i inny dziwne podatki numery nie chce rzucać oskarżeniami ale taka jest prawda.

W związku z tym proszę również walczyć z BOL o ciecie kosztów bo domyślam się że to będą jakieś chore sumy.
Pozdrawiam.

PostNapisane: Śr lut 25, 2015 6:00 pm 

ja płaciłem za zniszczenie ok 50 kabli i ładowarek usb 100zł + 30zł roboczogodzina celnika, a było ich dwóch

PostNapisane: Cz lut 26, 2015 4:13 am 

Mi sie wydaje ze zniszczenie jest najlepsza opcja. Ale koledzy z BOL za pewne maja pomysl na wieksza kase.

PostNapisane: Cz mar 05, 2015 6:46 pm 

Ciąg dalszy ...

Porównując koszty wysyłki / zniszczenia wybieram zniszczenie. Zdecydowałem się też zrobić to sam (chyba, że któraś z agencji celnych zaproponuje stosunkowo niską cenę).

W związku z tym tworzę Prośbę do UC o pozwolenie na zniszczenie towaru na podstawie (Dz. U.167 poz. 1748 z dnia 27 lipca 2004 r.)
Pojawiło się kilka pytań:
1) W jaki sposób ustala się wartość Celną części towaru (intuicyjnie zrobiłbym to w ten sposób: sprawdzam jaki % wagi całkowitej to waga towaru do zniszczenia i do wartości towaru do zniszczenia z faktury dodaje jeszcze ten % wartości przesyłki i to wszystko * kurs dolara)
2) Jak się dowiedzieć jaka jest stawka celna [dostałem z Pakistanu FORM A]
3) Informacja o czasowym składowaniu lub przeznaczeniu celnym - chodzi o to gdzie towar będzie składowany do czasu zniszczenia?
4) Sposób zniszczenia rozumiem, że dostanę od firmy utylizującej.
5) Termin - na kiedy ustalać termin, bo rozumiem, że termin muszę umówić z firmą utylizującą i zaproponować UC
6) Trzeba dołączyć "potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię zgłoszenia celnego, na podstawie którego towary zostały objęte tą procedurą" - co to znaczy potwierdzoną? Bo rozumiem, że kopię uzyskam od Agencji Celnej która odprawia mi towar?

Agencja Celna nie chce wydać mi towaru który można już odprawić [sól / lampy solne] dopóki nie ureguluje spraw dotyczących części towaru przeznaczonego do zniszczenia. Daje mi też opcje by zniszczeniem zajęła się inna agencja celna i zabrała ten towar lub by zabrała towar firma utylizująca.

PostNapisane: Wt mar 17, 2015 10:28 am 

Koleżanka z UC mówi,że nastawić się na zniszczenie żarówek.Opinie tą potwierdza także elektryk kraków, mój znajomy.Ufam im.

Ostatnio edytowano Cz mar 26, 2015 12:32 pm przez GrzegorzDede, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt mar 17, 2015 5:37 pm 

I tak też wybrałem - zniszczenie.

Dziś odebrałem część - lampy solne / sól z którą chwilowo był problem, urząd celny wciąż szuka kodu pod który przypisze lampy / sól.

Kable elektryczne z oprawką i wtyczką zostaną zniszczone, koszt zniszczenia to 1100 zł (+vat) + opłaty celne.

PostNapisane: Cz mar 19, 2015 12:20 am 

a po co w ogóle niszczyć ten towar ???

Z tego co tu piszecie towar nie został dopuszczony do obrotu ze względu na prawo unijne dot. CE

W tym przypadku importer może nadać inne przeznaczenie celne czyli: wywóz, zniszczenie lub tranzyt do kraju nie unijnego np. Ukrainę.

Można uratować towar :)

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj
Spedycja lotnicza, morska, drogowa
Kontakt: tel.603080199 mail: info@cargosad.pl

PostNapisane: Pt mar 20, 2015 10:00 am 

do autora wątku, a co z procedurą naprawczą? nie zgodzili się?

PostNapisane: Śr mar 25, 2015 11:00 pm 

Żeby przeprowadzić procedurę naprawczą trzeba posiadać m.in. odpowiednią dokumentację od dostawcy/producenta. W tym wypadku nie było takiej możliwości.

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Pt sie 16, 2019 5:21 pm 

Bałabym się kupować żarówki, czy jakiekolwiek artykuły elektryczne z nieznanych źródeł. W końcu nietrudno byłoby o zwarcie. Jak już to kupować najlepiej w hurtowniach https://amper.pl gdzie ceny są dobre i znanych producentów też artykuły.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1