Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N lis 18, 2018 9:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 21, 2018 10:45 am 

Moj mały przyjaciel w chinach zaproponowal mi import droga morska. Kosztuje 1/3 tego co placilem kurierowi wiec chce zaryzykowac.

Czy ktos mi moze powiedziec jak to bedzie wygladalo. Wczesniej robilem przez kurierow ktorzy za slona oplata ogarniali temat musze powiedziec ze wzorowo :)

1. Czy dostane jakis numer przesylki ?
2. Gdzie dopłynie moja przesylka ?
3. Skad bede wiedział ze dopłyneła ?
4. Gdzie szukac agencji co mi to odprawi ?
5. Kto i za ile mi to wysle od agencji juz do mnie ?
6. Czy agencja powinna byc z danego portu czy moge to zrobic przez lokalna agencje.
7. Jakieś rady ? Wiem jakie dokumenty musze miec... i podejrzewam ze te same co przy imporcie przez kurierow (PI,opis towaru, potwierdzenia przelewu).

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr sie 22, 2018 10:46 am 

Cześc, jesli nadawca zaproponował ci transport LCL ( drobnicowy) na warunkach CIF/CFR - koniecznie poproś go, zeby sprawdził ze swoim spedytorem i podał ci koszty loklane w Polsce, bo możesz bardzo(!) sie zdzwić ich wysokością. Bez opłacenia tych kosztów nie będziesz mógł ruszyć przesyłki z magazynu w PL. W 99% w sumie wychodzi dużo drożej niż jakbyś sam organizował transport morski LCL na warunkach FOB. Poczytaj na forum o chińskim CIF-ie, KONIECZNIE. Sprawa wygląda diametralnie różnie niż w przypadku przesyłek kurierskich.
A porpos Twoich pytań
1. Czy dostane jakis numer przesylki ?Po numerze kontenera w którym jest towar mozna go śledzić
2. Gdzie dopłynie moja przesylka ? Zalezy gdzie zabukuje nadawca, jesli to on organizuje transport - zazwyczaj do Gdyni.
3. Skad bede wiedział ze dopłyneła ? Dostaniesz informację od spedycji która będzie obsługiwała przesyłkę w PL kilka dni przed dopłynięciem.
4. Gdzie szukac agencji co mi to odprawi ? Spedytor który powiadomi Cie, sam zapewne zaproponuje odprawę, ale możesz wybrać każdą inną AC
5. Kto i za ile mi to wysle od agencji juz do mnie ? jw
6. Czy agencja powinna byc z danego portu czy moge to zrobic przez lokalna agencje.Teoretycznie może każda w kraju, ale w przypadku inspekcji pracownik AC musi przy tym byc, więc "bierze się" AC w poblizu miejsca clenia
7. Jakieś rady ? Wiem jakie dokumenty musze miec... i podejrzewam ze te same co przy imporcie przez kurierow (PI,opis towaru, potwierdzenia przelewu).dokładnie te same dokumenty

airsea4u@gmail.com

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1