Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz gru 12, 2019 8:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 12, 2019 1:07 pm 

Dzień dobry,
Zwracam się o pomoc i mam nadzieję, że pomożecie mi znaleźć odpowiedź. Mam działalność gospodarczą, jestem VAT-owcem i zamówiłam towar z Chin, wysyłka kosztowała $198 i odbywała się na zasadach DDP, ale szła do Polski przez Niemcy i tam została oclona. Nie mam dokumentów z tego oclenia, paczka została przesłana w zbiorczym kontenerze, dzwoniłam do agencji celnej UPS (bo Chinka u której zamawiałam towar pisała, że będzie to wysłane tą firma) w Niemczech, ale oni powiedzieli, że tych dokumentów nie ma, przysłali tylko screen ze swojego programu, że cło zostało z góry zapłacone za tę przesyłkę. Moja księgowa doradziła mi, żebym zapłaciła podatek tu w Polsce za ten towar i zrobiłam to. Teraz moje pytanie, czy moja księgowa potrzebuje dokument potwierdzający, że cło zostało zapłacone w Niemczech, czy wystarczy tylko zapłacić w Polsce podatek, żeby była możliwość sprzedaży? Chciałabym się dowiedzieć, bo nie wiem, czy mogę zamówić towar od tego dostawcy, czy raczej go zmienić, żeby nie mieć później problemów z urzędami. Jedyny dokument jaki mi przysłano to faktura z Chin, na fakturze są dane moje i firmy z Chin oraz kwoty za zakupiony towar i przesyłkę. Jak najlepiej to wszystko zorganizować, proszę o pomoc.
Z góry dziękuję :)
Joanis

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt lis 15, 2019 10:22 pm 

Ja również mam podobny problem, dołączam się do pytania.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1