Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz gru 05, 2019 5:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 1:48 am 

Witam Wszystkich!

Slowem wstepu:

Wasz Rodak mieszkajacy w Chinach, w Szanghaju. Mlody cialem i duchem - wszak rocznik 1980 to podobno dobry rocznik ;-)

Co robie w Chinach?

Pracuje. Studiowalem tutaj (w ramach stypendium rzadowego), nastepnie skorzystalem z oferty pracy w Szanghaju jako manager ds handlu. Pracuje dla polskiej firmy.

Czy znam jezyk chinski?

Wciaz sie ucze. Zapytajcie mnie raz jeszcze za kilka lat ;-) Nie jestem sinologiem, wiec ich poziomu jezykowego nie prezentuje. Z wyksztalcenia jestem ekonomista (po AE w Krakowie). Dodatkowo zajmowalem sie problematyka negocjacji (podyplomowo) jak i Dalekim Wschodem (ogolnie - w ramach studiow na UJocie).

Co robie na tym forum?

Korzystam z zaproszenia Michala (dzieki i przy tej okazji Michale :-) ). Bede pisal o wszystkim co zwiazane z Chinami (co zreszta juz robie na stronie mojego bloga: www.szymczyk.foxnet.pl), z perspektywy czlowieka pracujacego tutaj (wiec wybaczcie, ze nie bede zamieszczal wpisow zbyt czesto). Mam nadzieje, ze znajdziecie tutaj Drodzy Czytelnicy cos, co Was zainteresuje, co powie Wam cos wiecej o tym, jakie to 'Panstwo Srodka' jest.

Pozdrawiam serdecznie mniejszych i wiekszych importerow, jak i po prostu osoby ciekawe Chin :-)

Wojtek Szymczyk
zwany w Chinach Wo-yi-jie (沃一杰)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 3:41 am 

Musimy wypracować jakiś system wrzucania postów, bo w obu nazwach występują "zapiski" ;)

A poza tym to gratuluję fajnego bloga, zaraz wrzucę do linków u siebie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 6:56 am 

Hejka!

W koncu obaj piszemy o Chinach, wiec nie ma problemu ;-) I to na dodatek Ty siedzac w Pekinie, ja zas w Szanghaju.

Za gratulacje - dzieki. A i Twojego bloga znam (w koncu nie ma zbyt wielu Rodakow w tych stronach) :-)

Tytuł: Witam!!
PostNapisane: Pt maja 18, 2007 9:41 am 

Fajna stronka, nareszczie jedna porzadna o Chinach.
Masz szczescie, ja szukalam rok czasu jakiejs polskiej firmy dla, ktorej pracowac tutaj, ale nic nie znalazlam i na koniec pracuje dla firmy miedzynarodowej. Mieszkam w Xiamen. Pociagiem d Shanghaiu to tylko 21 godzin. Haha

Wiecie c chinczycy robia, kiedy im umrze pies albo kot?
Dzisiaj to odkrylam. Gotuja zwierzaki i skoro im jest szkoda je zjesc to daja je sasiadom. Tak jest w Xiamen. Myslalam, ze sobie ze mnie zarty robia... ale tak robia naprawde.

Pozdrawiam,
Paulina
Jia1 Xin1

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 28, 2007 11:01 pm 

Wojtek dziś TVP robiła ze mną wywiad na Twój temat. Popatrz jaki z Ciebie ciekawy obiekt:) napisz coś jeszcze!:)

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 31, 2007 4:22 am 

Witam,

to ja tez sie dołacze :) Pracuje dla polskiej firmy, i w tej chwili jestem juz od 2 miesiecy w Quanzhou- to moze nie tak znane miasto jak Pekin, Szanghaj czy Xiamen ale przez to moim zdaniem bardziej chinskie :) tzn brak jakis mocnych wplywow z zachodu ( no moze poza tym ze jest McDonald i KFC :) ale to tyle. Po angielsku to nie ma szans zeby ktos mowil w jakims sklepie czy gdziekolwiek- nawet w McDonaldzie nie mowia :) a bialych to widuje sie tu tak srednio raz na 2 tygodnie, wiec jak ide ulica to sie na mnie gapia jak na jakies zjawisko :)
Na szczescie jestem tu z dwojka kolegow z pracy wiec dajemy sobie jakos rade ;)

Aha Quanzhou tak wogole jest w prowincji Fujian- to informacja glownie dla Pauliny :) bo to jakies 1,5h od Xiamen- wiec zapraszamy do nas na obiad i jakies piwko, lub my z mila checia wybierzemy sie do Xiamen :)

Pozdrawiam
Marcin

Tytuł:
PostNapisane: N cze 10, 2007 3:01 pm 

Paulina - pozdrawiam Rodaczke z Xiamen :-) Kto wie - moze kiedys, jak znajde czas, to sie turystycznie wybiore w te regiony :-) Zas za mile slowa pod adresem bloga - dzieki wielkie :-)

Michal - wywiad o mnie? No prosze :-) Az ciekaw jestem, kiedy sie caly material w TVP pokaze :-)

Chineseacrobat - pozdrawiam kolejnego Rodaka na chinskiej ziemi :-) I nic sie nie bac - w koncu Chinczycy sie przyzwyczaja do widoku bladej twarzy ;-) Z tym baniem sie - to oczywiscie zart :-)

Tytuł: Haha
PostNapisane: So cze 16, 2007 1:27 pm 

Dziekuje za pozdrowienia z Shanghai, tez trzeba sie kiedys tam wybrac, ale ostatnio to sama sobie sie dziwie, ze ciagle bardziej leniwa jestem. Moze to ten upal. :lol:
Acrobat: Do Quanzhou natomiast napewno sie wybiore, ale mysle, ze predzej do Xiamen przyjedziecie. :P

A tak pozatym polakow jest coraz wiecej w Chinach. Znalazlam na stronie ambasady polskiej, ze okolo 500 tys. Jak jest to prawda to sie dobrze ukrywaja.. :) bo do tej pory to tylko pieciu spotkalam oprocz Was na forum oczywiscie.. :wink:

PostNapisane: So cze 16, 2007 3:00 pm 

Paulino - dementuje. Nie wiem, gdzie znalazlas te informacje o Polakach (Strona Ambasady powiadasz?), ale zapewniam Cie, ze sa wyssane z palca. Nie ma tylu Polakow w Chinach! To w ogole nierealne! W Szanghaju jest okolo 100, moze 150 osob. I tyle!

Tytuł:
PostNapisane: N cze 17, 2007 8:52 am 

No tez tak mysle, moze ktos zera pomylil. :)
Dawniej bardzo duzo polakow mieszkalo w Harbin, poniewaz budowali kolej, ale wszyscy juz raczej wyjechali z Chin. No to w sumie lepiej dla nas, ze jeszcze nie wielu nas tutaj jest, bo z ta nauka chinskiego to chyba jeszcze przynajmniej z 2 dobre lata.. :P

Tytuł:
PostNapisane: N cze 17, 2007 10:42 am 

Paulino - z Chinami, to nie jak z Anglia czy Irlandia :-) Przez dlugi czas nie bedzie tu zbyt wielu naszych rodakow. Jezyk to tylko jeden z powodow. Wazniejszy - moim zdaniem - to zupelnie inne zycie (warunki) i kultura (jako calosc). Innymi slowy - nie sadze, zeby ludzie sie aklimatyzowali z taka latwoscia, jak w Europie. Przyjechac na wycieczke - spoko, nie ma sprawy. Ale mieszkac tutaj, pracowac, funkcjonowac po prostu - ha, to juz zupelnie inna bajka. Pewnie zreszta wiesz cos o tym :-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 6:46 am 

Zgadzam sie z toba. Dwie inne kultury i edukacje. Trudno ich niekiedy zaakceptowac, to fakt. Wiem, ze trudno jest niekiedy z nimi zyc, ale jak mam myslec mieszkac we Wloszech, pracowac, odkladac, splacac kredyty to mysle, ze zyc w Chinach dla wai guo ren jest o wiele latwiejsze. No i sa placki ziemniaczane, a we Wloszech np nie ma.. :D

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2009 10:48 am 

Witam

Czy znasz kogoś kto mieszka w Xiamen ?
Szukam tłumacza na targi 7 marca
Czy możesz mi pomoc ?
Moj email to mazurekaneta3@op.pl
Pozdrawiam Jerzy

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2009 6:18 pm