Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N lut 16, 2020 7:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 21, 2009 7:21 pm 

Witam proszę mi napisac jak będę wracał do plski to co i ile będę mógł miec w bagazu podręcznym i w luku oczywiście nie mam zamiaru przemycac żadnych podrób poprostu jeżeli będą dwie kurtki trzy pary spodni i 4 pary butów i okularów czy się przyczepią > Dzięki za odpowiedź

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 21, 2009 9:40 pm 

Wiesz, nie powinieneś mieć żadnych problemów przynajmniej w Warszawie. Ja z tego co pamiętam to raz sprawdzali mi w Niemczech bagaż podręczny, ale to była bardziej kontrola pod względem bezpieczeństwa i nie miałam problemów z niczym. A reszta no to oczywiście wg. zaleceń przewoźnika- można doczytać na stronce.

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 22, 2009 9:55 am 

Dzięki bardzo :-)

Tytuł: extra waga
PostNapisane: Cz paź 22, 2009 9:17 pm 
jedne zklientow ostanio zapalcil za sam przewo nadwagi z Guangzhou do Czengdu 2$ za kilo, w Amsterdamie 12 euro za kazde ilo nadwagi, wczesniej przewozil nawet po 45 kilo na podrecznym
Uwaga krytykom podam emaila do
gosica
Peter

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 22, 2009 9:40 pm 

prosze mi napisac gdzie trzeba wymieniac dolary na juany i czy dolary można nosic przy sobie bo przecież jak zadeklaruje np wwóz do chin 5000 dolarów i będę je miał przy sobie to chyba nie moga mi nic zrobic. a wymienie na juany dopero jak znajde swój towar i będe miał zamiar kupic
\:-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 26, 2009 7:58 pm 

czesc, wymieniaj dolary TYLKO I WYLACZNIE w banku w chinach. Nie skus sie pod zadnym pozorem (wiekszy kurs niz w banku) wymienic kase na ulicy. Dostaniesz papierki,ktore beda lezaly u ciebie w domu. Ja juz mam kilka takich banknotow. W banku tez uwazaj. Mnie nawet w banku wykiwali. Mam kolege chinczyka w Guanghou i on mi powiedzial,ze w banku obcokrojowcom tez daja falszywki. Takze uwazaj na kazdym kroku. Gdzie lecisz, do jakiego miasta?

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 26, 2009 8:35 pm 

bezpiecznie wymienisz na lotnisku. tam z tego co sie orientuje nie kantuja

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 26, 2009 8:53 pm 

to prawda, na lotnisku jest duzo bezpieczniej ale wymienialem na lotnisku 2tys. $ i na te dwa tys. 200yuan"ow byly falszywe.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 6:46 am 

co do nadwagi to zalezy tez od linii lotniczych - niektore sa bardziej restrykcyjne od innych. ja jutro lece do HK swissairem. latam dosc czesto ale pierwszy raz przez szwajcarie i ciekawe jak oni to spraw nadwagi podchodza. z tego co pamietam to airfrance dokladnie badal wage i sie czepial do andwagi ale jakos nigdy nie placilem. co do przewozonej waluty to raz mi sprawdzali przy przejsciu przez bramke w warszawie czy nie wywoze za duzo - mialem ponad 10 tys. $. teraz przewoze mniej bo robie sobie przelewy do swojego chinskiego konta w bank of china jak potrzeba kasy. a tylko raz dostalem jakies 3 lata temu falszywe 50 juanow od taksmana w shenzhen ale je gdzies uplynnilem dalej :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 12:06 pm 

gr200 napisał(a):
co do nadwagi to zalezy tez od linii lotniczych - niektore sa bardziej restrykcyjne od innych. ja jutro lece do HK swissairem. latam dosc czesto ale pierwszy raz przez szwajcarie i ciekawe jak oni to spraw nadwagi podchodza. z tego co pamietam to airfrance dokladnie badal wage i sie czepial do andwagi ale jakos nigdy nie placilem. co do przewozonej waluty to raz mi sprawdzali przy przejsciu przez bramke w warszawie czy nie wywoze za duzo - mialem ponad 10 tys. $. teraz przewoze mniej bo robie sobie przelewy do swojego chinskiego konta w bank of china jak potrzeba kasy. a tylko raz dostalem jakies 3 lata temu falszywe 50 juanow od taksmana w shenzhen ale je gdzies uplynnilem dalej :)

Do Szwajcarii nie wwoz zadnej wodki bo ci zabiora, ani w jedna ani w druga strone.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 4:42 pm 

slavecky napisał(a):
gr200 napisał(a):

Do Szwajcarii nie wwoz zadnej wodki bo ci zabiora, ani w jedna ani w druga strone.

ale chyba w glownym bagazu to mozna ? a co z zakupionym alkoholem w strefie wolnoclowej ? czy nie honoruja plastikowych workow etc ?
kiedys jak lecialem z shanghaju do shenzhen mialem 1 litr polskiej wodki ze soba ( to byly czasy kiedy plyny mozna bylo normalnie wnosic ) no i przy kontroli bagazu podrecznego wyciagneli mi ta flaszke i powiedzieli ze w chinach nie wolno alkoholu wnosic na poklad ( nie wiedzialem o tym ) . to ja im na to ze skoro tak to ja tego litra wypije na miejscu :) . uwierzyli chyba bo w drodze wyjatku pozwolili mi zabrac to na poklad ale prosili abym nie pil podczas lotu :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 5:03 pm 

Szwajcaria nie jest w unii, jednemu z kontahentow wyciagneli butelki.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 5:21 pm 

slavecky napisał(a):
Szwajcaria nie jest w unii, jednemu z kontahentow wyciagneli butelki.

ja wlasnie czytalem na ich stronie ze mozna do 1 litra ale w specjanym opakowaniu - czyli kupione w strefie wolnoclowej - widocznie nie poprosil o zapakowanie w plastik razem z rachunkiem- teraz na okeciu mozna kupic alkohol i bez specjalnego opakowania wniesc na poklad ale jesli sie ma przesiadke to juz problem. wczesniej na okeciu nie wpuscili do samolotu bez opakowanych plynow. wniesc plynow z zewnatrz lotniska to nie da rady bo juz od poltora roku robia kontrole na wejsciudo strefy

Tytuł:
PostNapisane: So paź 31, 2009 5:13 pm 

temat sprawdzony - mozna przewiezdz bezproblemu alkohol przez szwajcarie ale zafoliowany na lotnisku w polsce - mialem ze soba pol litra - obejrzeli , sprawdzili paragon zakupu i przepuscili. wage sprawdzaja dokladnie - wazyli mi tez podreczny bagaz. zobaczymy jak bede wracal ak bedzie. nowosc czego nie bylo wczesniej to deklaracja stanu zdrowia w Hong Kongu - chodzi o swinska grype. pozdrowienia z shenzhen

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 18, 2009 1:35 am 

wlasnie wrocilem z Chin. jesli chodzi o plyny to tak jak pisalem wczesniej - powyzej 100 ml musi byc zafoliowane po dokonaniu zakupu na lotnisku i nie ma problemu. co do nadwagi to za pare kg wiecej niz norma nie bylo problemu . wieksze restrykcje sa odnosnie bagazu podrecznego - chodzi glownie o wymiary. generalnie swissair jest ok. na lotnisku w warszawie mialem kontrole celna ( to juz druga jaka mialem ). nie ma sensu nic ukrywac bo i tak bagaze jak i wszystko co sie ma przy sobie jest przeswietlane. celnicy wiedza kto wraca z kierunku azjatyckiego. pytaja glownie o zegarki , kamery , pamieci i inna elektronike . ja mialem kika drobnych prezentow tak wiec wszystko przebieglo ok. pytali tez o e-papierosy - czy z tym towarem jest cos nie tak ?

Strefa czasowa: UTC + 1