Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So lip 11, 2020 11:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Sample
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 1:11 pm 

Myślicie ze to jest uczciwe
"a set of sample need to be charged around USD500/set including the air feight fee. We will refund part of them if you make an order from us when you are satisfied with the samples."

Dodam ze sam koszt sampli nie jest większy niz 120 $ bez wysyłki. Ja sobie to tak tłumacze iz jest to fabryka i nie chce sie bawić w jakiś wysyłanie sampli do ludzi nie ma kasy na nie. Jak juz pisałem to fabryka z całkiem dużym MOQ a dokładnie 500 sztuk.

Co o tym sadzicie?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 2:55 pm 

Zależy o jakim produkcie mówimy.
Cena jednostkowa niewiele sugeruje - w każdym razie rozumiem, że te 120$ to cena jednej sztuki/oczekiwana cena sampla.

Generalnie, zapewnienie, że firma zrefunduje koszt próbek przy pierwszym zamówieniu jest uczciwym postawieniem sprawy z ich strony.
Dziwić może cena, ale to kwestia indywidualna. Może dali lekko zaporową, żeby ograniczyć wykorzystywanie tej formy "zakupu" przez niepoważnych kontrahentów (przez nie-firmy), ale może to też być scam.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 02, 2010 11:33 am 

set of sample to zbiór podobnego towaru w rożnej konfiguracji. Dodam ze firma wygląda bardzo rzetelnie nie dlatego ze ma 2 year gold meber ale ich strona itp. Szukałem tez jakiś negatywnych opinie i nie nie mogłem tez znaleść ale dobrych tez nie znalazłem. W ofercie dostałem ładny exel (profesjonalny) z podanymi wagami, z transportem. I niestety kontem prywatnym po zapytaniu iz sa fabryka napewno maja konto firmowe dostałem odpowiedz:

"YES, we have company account, but if you transfer the payment to our company account, the government will charge 10% tax, would you like to give extra 10% to us? why we use a private account, because we like to reduce the cost for our client. any needs please let me know. by the way, this account have received more than millons of dollars, no problem for that. thank you."

Wydaje sie dosc wygodna odpowiedz co jest tez prawda jak sie czyta forum
Zamówienie normalne chce zrobić na około 5000$ no i wcześniej 500$ za sample i 10% to dość dużo jako dodatkowy koszt.

Co o tym sadzicie?

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 05, 2010 9:07 am 

emo napisał(a):
set of sample to zbiór podobnego towaru w rożnej konfiguracji. Dodam ze firma wygląda bardzo rzetelnie nie dlatego ze ma 2 year gold meber ale ich strona itp. Szukałem tez jakiś negatywnych opinie i nie nie mogłem tez znaleść ale dobrych tez nie znalazłem. W ofercie dostałem ładny exel (profesjonalny) z podanymi wagami, z transportem. I niestety kontem prywatnym po zapytaniu iz sa fabryka napewno maja konto firmowe dostałem odpowiedz:

"YES, we have company account, but if you transfer the payment to our company account, the government will charge 10% tax, would you like to give extra 10% to us? why we use a private account, because we like to reduce the cost for our client. any needs please let me know. by the way, this account have received more than millons of dollars, no problem for that. thank you."

Wydaje sie dosc wygodna odpowiedz co jest tez prawda jak sie czyta forum
Zamówienie normalne chce zrobić na około 5000$ no i wcześniej 500$ za sample i 10% to dość dużo jako dodatkowy koszt.

Co o tym sadzicie?

Z pewnoscia wartosc sampli jest zawyzona, jest to norma i standard w postepowaniu z producentami, wyobraz sobie na przyklad uruchomienie linii produkcyjnej dla 1 sztuki czy kilku towaru. Bez problemu napewno Ci zrefunduja. Przy koszcie 500 USD musisz rowniez wziac pod uwage wage i wielkosc sampli. Wyraznie napisali, ze w ten koszt zalaczone sa koszty przesylki - 500 USD including air freight fee.

Musisz sie zastanowic jak duza waga jest tych sampli i jaka objetosc, ogolnie rzecz biorac duza czesc z tych kosztow moze stanowic rowniez koszt wysylki. Wyobraz sobie na przyklad pudlo o wymiarach 550x600x470 i lekkie jak piorko, nikt nie policzy kosztow od rzeczywistej wagi tylko od objetosci, przeliczajac to po objetosci wyjdzie jakies 31.02 czyli zaokragla w gore do 32 kg.

Tips: 55x60x47=155.100/5.000= 32 kg.

Tak agenci przeliczaja wysylki, jesli pudlo zrobi sie lekko wypukle co jest standardem bo wystarczy 1 na drugim postawic, od razu doliczaja centymetr albo dwa do wielkosci pudla.

Co do minimalnej wielkosci zamowienia. Wszystko zalezy od tego jaki to jest towar, tak naprawde moq 500 sztuk nie jest wcale duzym.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 05, 2010 11:49 am 

Dzięki wielkie za odpowiedz
Co do wielkości to jest drobnica ;) Waga paczki sample max 10 kg. Widzę ze kolega dość dobrze obeznany w transporcie.

W ofercie od razu mam obok normalnie ceny za sztukę cenę wraz z transportem albo lotniczym albo morskim.

MOQ:
Waga: około 250 kg (20 kartonow)
Wymiary 1 kartonu: 22.5*15cm

I tak w exelu podane mam powiedzmy obliczenie dla 1440 sztuk, Ale ja chce MMQ=480.
Morska= 1,5$/od sztuki (480x1,5=720$)
Lotnicza= 3,5$/od sztuki (480x3,5= 1680$)

Jak zadałem pytanie czy to FOB czy CIF to dostałem odpowiedz ze ceny podane mam w ofercie.Czyli tak jakby mam transport z ich strony zapewniony tylko czy nie za dużo $, nie orientuje się po prostu.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 05, 2010 9:21 pm 

ja sie wysylkami nie zajmuje... to obrabia departament mojej zony... mnie w sumie to nie interesuje podaje Ci tylko pewne rozwiazania.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 6:38 pm 

Napisałem takiego maila, może nazwy certyfikatów sa złe ale ciezko znaleść tłumaczenie, starałem sie tego nie spartolić:

"Dear Mr XXXXXXXX

Please give me your company account details, I'd like to get some copy Trade
License,Certificate of registry company,Export License and if you have some
another papers about your company I'll be happy to see it, you can send it
by email or fax. I know you're sending goods to USA precisely to XXXXXXX.
Have you ever send to Europe, Poland. I hope you have some references,
company name, www etc. . Basic price for unit is FOB, I'd like choose freight company. Do
you have official company site and can you answer by official email no by
gmail.

I hope this isn't to much for you
Looking forward to your reply"

Dostałem to :

Benificial Name: Nazwa firmy
Bank Name: HSBC
Account No. : numer
Swift Code: HSBCHKHHHKH
Bank Address: 1 Queen's Road Central, HK

Dalej męczyć w sprawie moich pytań, czy to konto jest poprawne i czy wysyłanie na konto firmowe daje mi jakąs gwarancje w razie w topy wiem ze to dosc cieżki temat.W sprawie email, jako takiej strony firmowej nie maja tylko strona gdzie bezpośrednio sprzedają produkty i jest w wzmianka o produkcji. Ale na tej stronie tez jest podany inny adres email niz adres oficjalnej stron. Jakos nie mam zaufania do gmaila. I co o tym myślicie.

Tytuł:
PostNapisane: N lut 21, 2010 8:33 pm 

1680$ za 250kg przy takiej wielkosci kartonow do polski per airfright to jest duzo.

Wyliczylem u mnie max przed swietami 970$ z shenzen, niewiem teraz z kad ty wysylasz.

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 03, 2010 10:58 pm 

A jak sprawa wygląda z finalizacja zamówienia. Czy przy FOBie 30% załadunek, potem 70% i dostanie B/L jest często stosowane. Czy 100% i czekanie co sie dzieje. Bo w sumie nie miałem informacji takiej od partnera o takim systemie płacenia (30-70) czy jak był by nie chętny na ten sposób to znaczy ze coś kreci? Jakie jest wasze doświadczenie na tym polu? Zamówienie nie duże 4000$ ale zawsze jakies.

Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1