Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn paź 22, 2018 2:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 04, 2010 11:47 am 

Witaj Michael 22
Odnośnie CIF ów obsługiwanych via EUROConso... zobacz wątek http://www.forum.bigchina.pl/viewtopic.php?t=4518

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: N lis 07, 2010 3:55 pm 

Michael22 napisał(a):
slavecky napisał(a):
MAG.z.Wawy napisał(a):
No wlasnie.
Samego CISFu wychodzi jakies 25eur w/m.

jestes lepszy daj mi swoja oferte, ja mam gdzies czy wysylam z Toba czy z jakims Zenem czy z kimkolwiek jeszcze, chce miec tania usluge dla klienta, i zapomnij misiu o FOB, bo jak tu dojda koszty to bedziesz sie potem tlumaczyl przed klientem.

konkretnie oczekuje na kompleksowa oferte. LCL i kontenery. Za chwile wysylamy kilka puszek...

FOB tez mozesz mi dac, ale my kosztow nie pokrywamy w Chinach, wiesz dobrze jakich.

A powiedz , kto w Polsce rozładowuje towar... konkretnie jaka firma? Euroconsol?

nie interesuje mnie kto rozladowuje towar, do momentu kiedy wszystkie stawkiwpisane sa w B/L.

Widziales to kiedys?

Ja mam w dupie kto to przewozi. Ma byc ubezpieczone i dostawa ma byc dla klienta tam gdzie sobie zyczy.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: N lis 07, 2010 3:56 pm 

Artur_air napisał(a):
Witaj Michael 22
Odnośnie CIF ów obsługiwanych via EUROConso... zobacz wątek http://www.forum.bigchina.pl/viewtopic.php?t=4518

Z Euroconsolem pracuje jak musze...

Pokaz swoje stawki ...

Tylko szybko, nie ociagaj sie.

Za chwile bedziemy wiedzieli kim jestes :)

My w sumie nie lubimy takich męd.

Dla mnie Euroconsol, Cosco, ZEN czy inny przewoznik to jest zaden problem.

Powiedz kim ty jestes.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 10:40 pm 

Jestem w trakcie importu pierwszej niewielkiej przesyłki (150 kg, 3,7m3), wysłana na warunkach CIF, zapłaciłam Chińczykowi za wysyłkę dokładnie 482 dolary czyli żadna promocyjna cena która mogłaby sugerować jakieś kosmiczne stawki po przypłynięciu do Polski (czytałam o takich przypadkach tu na forum) a tu niespodzianka....ze wstępnych obliczeń firma BOXLINE poinformowała mnie że opłaty w Gdyni będą wynosiły ok 525 EURO!!!

Dokładnie wyszczególnili:

LCL service – obsługa ładunków drobnicowych w terminalu przeliczone według CBM. (objętość) 251,6 EURO

ISPS – opłata ubezpieczeniowa w porcie. 5,55 EURO

Release order - opłaty dokumentacyjne. 75 EURO

T 1 dokument – zabezpieczenie celne na czas tranzytu z portu do magazynu. 45 EURO

G.S.C. – general surcharge compensation, opłata nakładana ze strony Chińskiej. 92,5 EURO

E.R.S. – przelicznik walutowy prowadzony ze strony Chińskiej różnica Euro – Dollar. 37 EURO

A.S.S. – opłata antyprzemytowa nakładana w porcie według CBM. 18,5 EURO

Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi powiedzieć czy to są standardowe opłaty w takiej kosmicznej wysokości czy to jakiś 'wałek'? Z Chińczykiem się skontaktowałam i napisał mi że oni pokryli wszystkie koszty związane z eksportem i transportem z Chin do Polski a koszty z wiązane z importem musi pokryć importer czyli ja (czyli niby te koszty wymienione wyżej). Czytałam na forum o różnych przekrętach tego typu firm i zastanawiam się czy to kolejny z nich czy jakieś moje niedopatrzenie?
Z góry dziękuje za pomoc.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 01, 2012 2:56 pm 

Tweet napisał(a):
Jestem w trakcie importu pierwszej niewielkiej przesyłki (150 kg, 3,7m3), wysłana na warunkach CIF, zapłaciłam Chińczykowi za wysyłkę dokładnie 482 dolary czyli żadna promocyjna cena która mogłaby sugerować jakieś kosmiczne stawki po przypłynięciu do Polski (czytałam o takich przypadkach tu na forum) a tu niespodzianka....ze wstępnych obliczeń firma BOXLINE poinformowała mnie że opłaty w Gdyni będą wynosiły ok 525 EURO!!!

Dokładnie wyszczególnili:

LCL service – obsługa ładunków drobnicowych w terminalu przeliczone według CBM. (objętość) 251,6 EURO

ISPS – opłata ubezpieczeniowa w porcie. 5,55 EURO

Release order - opłaty dokumentacyjne. 75 EURO

T 1 dokument – zabezpieczenie celne na czas tranzytu z portu do magazynu. 45 EURO

G.S.C. – general surcharge compensation, opłata nakładana ze strony Chińskiej. 92,5 EURO

E.R.S. – przelicznik walutowy prowadzony ze strony Chińskiej różnica Euro – Dollar. 37 EURO

A.S.S. – opłata antyprzemytowa nakładana w porcie według CBM. 18,5 EURO

Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi powiedzieć czy to są standardowe opłaty w takiej kosmicznej wysokości czy to jakiś 'wałek'? Z Chińczykiem się skontaktowałam i napisał mi że oni pokryli wszystkie koszty związane z eksportem i transportem z Chin do Polski a koszty z wiązane z importem musi pokryć importer czyli ja (czyli niby te koszty wymienione wyżej). Czytałam na forum o różnych przekrętach tego typu firm i zastanawiam się czy to kolejny z nich czy jakieś moje niedopatrzenie?
Z góry dziękuje za pomoc.

No właśnie, tu jest niestety odpowiedź na Pana pytanie .. tak z reguły wygląda chiński CIF .. większość niedoświadczonych importerów się na to `łapie` , a potem koszty powalają ..

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2012 10:42 pm 

Dobra Panowie to teraz czy moglby ktos napisac koszt całkowity (taki orientacyjny) za 1CBM z kosztami odprawy itp itd? Chodzi o wszystkie koszta oczywiscie poza Vatem i Clem.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 12, 2012 8:31 am 

Rafale, a jakis port moze nam podasz?:>

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 12, 2012 9:22 am 

Właśnie aby pomóc w szybkiej wycenie transportu drobnicowego powstał nasz serwis http://www.statkiem.pl. Wystarczy podać port załadunku i wyładunku oraz wagę i wymiary towaru a w ułamku sekundy wyświetlony zostanie całkowity koszt transportu morskiego.

Wycena to nie wszystko, naszej firmie można oczywiście zlecić organizację transportu.

Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu,
Tadek

Mój blog: www.transportowi.pl

Tytuł: Re: stawki LCL
PostNapisane: So gru 22, 2012 11:06 pm 

By się tam na tych Waszych wycenach przydała informacja po jakim kursie waluty liczycie skoro wycenę podajcie na końcu w złotych.

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: Cz gru 27, 2012 10:38 am 

Stawki domyślnie podajemy w złotówkach, ale w prawym górnym rogu ekranu (na lewo od zmiany wersji językowej) można zaznaczyć opcję, aby stawki były wyświetlane w USD lub EUR.

Pozdrawiam,
Tadek

Mój blog: www.transportowi.pl

PostNapisane: Cz gru 27, 2012 3:24 pm 

chodzi mi o to, że 25 usd np za wymianę konosamentu liczone po 3 zlote to 75 a po 4 zlote to 100.
Stąd moja wątpliwość.
Przeliczacie wszystkie składowe na złotówki ale nie podajecie przelicznika.

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: Cz sie 09, 2018 10:52 pm 

Witam wszystkich, czytając co Państwo tutaj piszą to chyba wychodzi na to, że złapałem się na "Chiński CIF". :oops: :oops: Gdy wszystko było opłacone i miało nie być żadnych dodatkowych kosztów okazało się, że w Gdynii najprawdopodobniej będę musiał zapłacić następujące koszty :
1, ISPS: 21 EUR
2, General Surcharge compensation: 42 EUR
3, Exchange Rate Surcharge: 28 ERU
4, T1 Docs for Customs: 45 EUR
5, D/O: 50 EUR
6, Doc Fee: 55 EUR
7, LCL Service Charge: 190 EUR

Totally: 431 EUR

Firma do której mam się zgłosić to BoxLine UCL, która jak widzę ma dość negatywne opinie... Czy orientuje się może ktoś która z tych opłat jest typową opłatą "na siłę" i której z nich można byłoby uniknąć? O firmie dowiedziałem się dopiero dzisiaj (po otrzymaniu B/L)
Dodam, że transportowany towar to 3m3 o wadze 320 kg

Pozdrawiam

PostNapisane: Pt sie 17, 2018 2:43 pm 

Każda z tych firm to firma prywatna .. nie ma takiego pojęcia jak 'opłaty na siłę ' .. każda z nich obciąża takimi opłatami, jakie sobie w swoich cennikach przewidzi .
Warunki dostawy mówią o tym, że wszelkie koszty lokalne ( w Polsce ) są po Pana stronie .. tyle .

Gdzieś na forum widziałam kiedyś osobę , która udostępniła sygnaturę akt bodajże w spr. w zw. z tymi opłatami ,ale chyba nie ma innego wyjścia jak je zapłacić, a potem ewent dochodzić swoich roszczeń. Niestety - za niewiedzę trzeba płacić :(

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Cz sie 30, 2018 1:41 am 

Dziękuje za odpowiedź Pani Izabelo. No cóż, zapłacę innego wyjścia za bardzo nie mam :) Przynajmniej nauczka na całe życie, że CIF to jednak ta droższa opcja ... Jeszcze nie wiadomo ile opłata za agencję celną wyniesie...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1