Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So sie 08, 2020 3:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 7:01 pm 

A więc są fundusze i chęć zarobku.
Po przeczytaniu książki pana Łebkowskiego zorientowałem się jak wygląda import mniej więcej.
Tutaj mam kilka pytań.
Jak wiadomo na alibabie roi się od oszustów. Jako że jest to dla nas najłatwiejsze źródło informacji o chińskich proucentach i produktach jednak spróbowałem poszukać tam.
Wybieram producentów, którzy są tam Gold Supplier co najmniej 2 lata, którzy posiadają stronę internetową. Sprawdzam też na stronie who.is jak długo strona jest zarejestrowana. W google również czy nie ma stron z informacją o oszustwach itp. A tych co znalazłem to nawet są jakieś informacje że się wystawiają na targach.
Czy jest coś co jeszcze mogę zrobić aby samemu sprawdzić takich delikwentów?
Czy na podstawie tych kryteriów mogę rzetelnie sprawdzić firmę?

Jak wygląda wymiana dokumentów od momentu gdy złożę zamówienie do czasu kiedy zrobię wpłatę na konto? tzn czy i kiedy dostane umowę sprzedaży by w przypadku problemów mieć coś w ręku.

Kiedy się płaci cło? tzn. płace za towar plus przesyłka i od tego cło a potem od całości VAT? Czy cło od samego towaru i VAT też.

Być może tam się znajdzie jakaś elektronika typu mp4/5 itp. Rozumiem że muszę się upewnić co do certyfukatu CE, a co jeśli chodzi o sisvel? Jakich produktów to dotyczy i czy na samej stronie sisvel można wszystkie te firmy sprawdzić?

Jeśli znacie jakieś ciekawe miejsca gdzie moge znaleźć potencjalne fabryki/hurtowników oprócz alibaby i google?

Swoją drogą odpowiedzi z ofertami jakie dostałem w większości ceny są podobne do tych z allegro a niektóre to tylko około 20-30% różnicy...spróbujemy negocjacji ale myślałem, że jednak ceny wyglądają troszke lepiej a do tego trzeba doliczyć jeszcze opłaty.

Jeśli to będzie mała przesyłka typy karty pamięci czy coś w tym rozmiarze to czy lepiej wysłać samolotem?
Ciężko mi jest znaleźć jakąś tabelę cen cargo.

Dzięki za czytanie i ewentualne odpowiedzi.
Każda wskazówka czy też konstruktywna krytyka będą pomocne.
Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 2:34 pm 

Nie dostaniesz umowy sprzedaży , tylko fakturę pro forma z danymi do zapłaty i na jej podstawie robisz przelew.

Vat placisz od całosci : towar + koszt transportu+cło

Z elektronika ciężko się przebić, jest popyta na Allegro, ale ceny pozaniżali do minimum, głównie szaraki bez firmy, mogą oferować 22% taniej
lub handlarze co oferują towar prosto z CHin, czym niszcza sukcesywnie rynek

PostNapisane: Śr paź 13, 2010 3:42 pm 

Niestety, kolejny, "niepowtarzalny" pomysł na elektronikę - oczywiście, tę najprostszą i najbardziej oczywistą, zgodnie z zasadą "na allegro się sprzedaje"...

Skomentuję tylko fragment:
kubisiemce napisał(a):
Swoją drogą odpowiedzi z ofertami jakie dostałem w większości ceny są podobne do tych z allegro a niektóre to tylko około 20-30% różnicy...spróbujemy negocjacji ale myślałem, że jednak ceny wyglądają troszke lepiej a do tego trzeba doliczyć jeszcze opłaty.

Rynek elektroniki użytkowej wygląda tak, jak wspomniał wyżej Michael22.
Ceny na typową, niemarkową chińszczyznę są zaniżone do minimum przez pseudofirmy niepłacące podatków, z niskimi kosztami własnymi i przy regułach "duży obrót, niska prowizja".
Do tego dochodzą dropshippingowcy (system promowany m.in. przez pseudoznawców importu), którzy robią niezły biznes, ale na granicy prawa i etyki biznesu.

Co do Pańskiej wypowiedzi - jak Pan sobie wyobraża negocjacje? Ceny wysłane przez producentów zapewne tak właśnie wyglądają (z perspektywy handlu zdalnego) i na zadowalające obniżki nie ma co liczyć.

Mimo wszystko, powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 4:46 pm 

Ostatnio jest wysyp dropshippingowcow na Allegro, oferują towar 20-30% taniej od minimum opłacalności , ciekawe jak odwiedzi ich US, wezmą dane z Allegro, a ich nie obchodzi jak, po co i dlaczego, tylko to co sprzedał musi odprowadzać podatki.

Przeliczyłem z ciekawości mp4, bez VAT, CŁA , bez kosztow prowadzenia dzialalnosci jest minimalny zysk...tak sie niszczy rynek.
Jak tu uczciwy przesdiębiorcy mogą prosperować?
Dziś elektronika , w przyszłosći może być już wszystko...

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 8:01 pm 

No tak z ta drobnica elektroniczna rac
ja, niewiele sie da zarobic.

Co jednak sądzicie o sposobie w jaki sprawdzam producentów? (ilosc lat na alibabie, google, who.is).
Czy coś online można jeszcze zrobić?

rozumiem już z VATem,
a cło od towaru czy towar plus transport i od tego cło?

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 10:23 pm 

cło od towaru+transport
Dobrze sprawdzasz, ale są jeszcze inne sposoby, nic nie wkluczy oszustów niestety.

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 14, 2010 4:34 pm 

Widzę, że nie zdradzisz jakie są te sposoby ;)

Może ktoś da namiary na ten transport litniczy?
tzn chcialbym zobaczyc jakie sa przykladowe koszty przy tego rozaju tronsporcie plus minus

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 14, 2010 4:39 pm 

Michael22 napisał(a):
Nie dostaniesz umowy sprzedaży , tylko fakturę pro forma z danymi do zapłaty i na jej podstawie robisz przelew.

Vat placisz od całosci : towar + koszt transportu+cło

Z elektronika ciężko się przebić, jest popyta na Allegro, ale ceny pozaniżali do minimum, głównie szaraki bez firmy, mogą oferować 22% taniej
lub handlarze co oferują towar prosto z CHin, czym niszcza sukcesywnie rynek

Bzdura. Zawsze mozesz podpisac kontrakt. Potem zaplata za proforme...

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 14, 2010 7:07 pm 

kubisiemce napisał(a):
Może ktoś da namiary na ten transport litniczy?
tzn chcialbym zobaczyc jakie sa przykladowe koszty przy tego rozaju tronsporcie plus minus

Ja przesyłasz nie duże ilości (mniej niż 70 kg) to lepiej zamówić kuriera od drzwi do drzwi. Najtaniej chyba mają oni: http://www.cargoways.pl/informacje.html , albo mozesz próbować zwykłą pocztą czy jakimś EMS-em, ale ja wtedy chyba będzie to dłużej szło.
Transport morski w przypadku mp3 mógłby się opłacać, jakbyś miał przynajmniej metr sześcienny towaru (chociaż najlepiej mieć przynajmniej 4-5 metrów sześciennych, a najtaniej to już cały kontener). Ale elektronika może źle znoisć wilgoć, to też trzeba brać pod uwagę.

Strefa czasowa: UTC + 1