Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest N cze 07, 2020 10:52 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 08, 2007 3:19 pm 

Nie ma głupich pytań,

natomiast głupio jest zadawać je bezustannie,

gdy odpowiedzi leżą dookoła :)

Pytajcie o wszystko, a bardziej doświadczeni importerzy i eksperci od zagadnień importu będą Wam odpowiadać. Pamiętajcie tylko, że bardzo często na dane pytanie już jest odpowiedź, wystarczy tylko dobrze rozejrzeć się po forum lub w samym serwisie http://www.BigChina.pl

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 09, 2007 12:22 pm 

troche juz sobie poczytalem w bigchina o imporcie, znajomy tez importuje, przymierzam sie wiec powolutku, tylko trzeba troszke pieniedzy uzbierac, a potem wstrzelic sie w allegro, a moze wspolnie cos pomimportujemy?:) jak ktos ma propozycje to poslucham

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 09, 2007 12:33 pm 

jestem początkjującym w tym temacie, chcę importować, mam ok. 7-8 tysięcy, w co radzicie zainwestować?

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 09, 2007 2:20 pm 

henryk napisał(a):
jestem początkjującym w tym temacie, chcę importować, mam ok. 7-8 tysięcy, w co radzicie zainwestować?

czego PLN czy USD bo to bardzo ważne

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 09, 2007 7:52 pm 

jestem tesz poczatkujacym w tym temacie mam na poczatek 10.000 tys czy to starczy akurat nie chodze i chcialbym sprzedawac w necie co mozna za to kupic i cos zarobic

Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2007 9:51 am 

Hmm, nie chcę psuć Panom zabawy, ale takie informacje zwykle bardzo dużo kosztują, a jeszcze częściej w ogóle nie są na sprzedaż. Nie piszę tego złośliwie, po prostu wiem, jak handlowcy z dobrymi pomysłami ich strzegą.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2007 10:29 am 

oczywiscie ze strzego tylko jak zaczac od czego nie musza pisac jakie produkty kupowac bo ci co sprowadzaja z chin to maja miliony a nie grosze i i nie beda bawili sie na forum z nami chodzi po pierwsze aby znac kogos z chin pewnego ze zaplaci mu sie i ma towar i tu jest problem tego kogos bo polscy hurtownicy co sprowadzaja towar z chin maja tak wysokie ceny ze szkoda mowic pisze o mp4 mp3 i jeszcze chca zeby brac towar minimum od 500 do 1000 sztuk naprzyklad mp4 unich jest za 124 zl przy hurcie a na alegro taki sam sprzet jest po 129 zl i tu czeba zaplacic za wystawienie + prowizja i tu nie widze zysku szkoda slow

Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2007 11:18 am 

W tym, moim zdaniem, tkwi podstawowy problem dla osób chcących rozpocząć import z Chin. Rynek elektroniczny i tekstylny w Polsce (i w większości krajów świata) jest już przesycony towarami chińskimi i opanowany przez duże firmy. Ja widzę dwa wyjścia: oczywiste - należy skontaktować się bezpośrednio z fabryką i wynegocjować atrakcyjną cenę, choć jest to trudne bez sporego kapitału na duże zamówienie i możliwości jego zaryzykowania; mniej oczywiste - wyszukanie niszy rynkowej i zainwestowanie w towary mniej popularne i oczywiste jeżeli chodzi o Chiny, np. półprodukty jubilerskie, rękodzieło, gry, komiksy - generalnie towary bardziej specjalistyczne bądź przeznaczone dla pasjonatów bądź określonych, wąskich grup odbiorców.

Oczywiście to wszystko to tylko moje osobiste wnioski, proszę nie brać powyższych informacji w żaden sposób na wiarę. Przed zainwestowaniem pieniędzy w cokolwiek należy najpierw przynajmniej pobieżnie rozeznać potencjalny rynek i kanały zbytu.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2007 6:03 pm 

a ty czym sie zajmujesz co sprzedajesz moze masz jakies pewne namiary kupna cos z chin w polsce

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 6:38 am 

Ja mieszkam w Pekinie i uczę się tu języka. Pracuję dorywczo, póki co tylko jako tłumacz.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 8:09 am 

a masz cos do sprzedania lub jakies namiary na firme itp i z tego co wiem czeba kupowac testery czyli zeby nie placic duzego cla

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 9:13 am 

I jak to wygląda w Chinach, czy w fabrykach rzeczywiście pracują dzieci?

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 12:11 pm 

@tedplay: Niestety nie mam żadnych namiarów, przykro mi.

@slawek_e: Na własne oczy nic nie widziałem, ale słyszałem, ze często gęsto w fabrykach (głównie odzieżowych) pracują młode dziewczyny ze wsi, którym płaci się grosze.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 14, 2007 2:03 am 

@slawek_e: Troche fabryk w Chinach zwiedzilem i jak do tej pory NIE spotkalem sie z praca dzieci. Jasne - wcale to nie znaczy, ze cos takiego nie ma miejsca. Ale z drugiej strony znaczy to tez, ze nie jest tutaj tak, jak wielu osobom w Polsce sie wydaje.

@ximinez: Witam kolege. Niby nie po fachu. bo nie jestem sinologiem, ale zawsze milo spotkac rodaka przebywajacego w Chinach. Nawet, jesli to spotkanie na forum dyskusyjnym :-)

A teraz do meritum. Zgadza sie. Z Chin importuje sie juz wszystko. Wiec jesli cos doradzic malym importerom, to wyszukanie owej niszy na rynku. Ale i slusznie zauwazasz - pierwszym krokiem jest dokladna analiza rynku. Uwierzcie mi - to jest klucz do wszystkiego. Nie wystarczy wyszukac cos taniego w Chinach. Trzeba jeszcze do kupna tego czegos zacheciec w Polsce. A jak to zrobic? Ano, po to wlasnie trzeba zrobic to rozpoznanie rynku :-)

Strefa czasowa: UTC + 1