Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So sie 08, 2020 4:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 2:38 pm 

Witam serdecznie. Zacznę od tego, że jestem tu nowy i wypadałoby się przedstawić. Nazywam się Ariel i poszukuje informacji. Liczę na to, że spotkam się z waszą wyrozumiałością i pomocną duszą.

Poszukuje firm z Chin lub niekoniecznie, które zajmują się produkcją kompletów pościeli dziecięcej. Mianowicie myślę tu zarówno o Hello Kitty jak i Disneya. Kubuś Puchatek, Ksiezniczki, Cars itd. Pragne ściągnąć kilka set sztuk, jeżeli produkt wypali i będzie w korzystnej cenie myślę o dłuższej współpracy.

Druga sprawa szukam również zasłon dziecięcych o tej samej tematyce. Potrzbuje namiary na firmy, które mają licencję na te bajkowe postacie.
Mogą być zarówno gotowe wzory jak i również mogę zaprojektować własne.

Wszelkie pomocne informacje się przydadzą. Z góry dziękuje za pomoc !

Pozdrawiam Ariel

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 20, 2011 7:02 pm 

W 99% przypadkow klienci placa licencje, takie sa fakty.

Mozna zrobic produkcje w firmie, ktora spelni oczekiwania producenta: jest renomowana, ma produkt dobrej jakosci i nie jest domowa manufakturka.

Mozemy takie firmy znalezc, z licencja lub bez?

Kontakt: datalawltd@datalawltd.com

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 06, 2011 3:49 pm 

Kubuś Puchatek i Hello Kitty to znaki towarowe, pilnie strzeżone przez właścicieli. Kubuś Puchatek wart jest ponad 6 miliardów dolarów. Żeby wprowadzić na polski obszar celny artykuły wykorzystujące wizerunki Puchatka lub Kitty trzeba uzyskać licencję z polskiego biura właściciela danego znaku. Projekty muszą być zaaprobowane przez to biuro. Również prototypy wyrobów, które chcemy sprowadzać, czy to są książeczki, pluszowe zabawki, ubranka, czy artykuły gospodarstwa domowego. Licencja dotyczy konkretnego wyrobu, obszaru, na którym można go dystrybuować oraz maksymalnej ilości sztuk, którą można wprowadzić do obrotu. Licencja uzyskana od chińskiego producenta musi zostać potwierdzona i zaaprobowana przez biuro właściciela znaku/wizerunku, któremu podlega terytorium Polski.

pomagam w imporcie z Chin od 1994 roku!

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 26, 2011 9:17 am 

Nie do końca rozumiem.

Chciałbym kupić z jednej z fabryk gotowe produkty. Np pościel ściągnąć ją do Polski i sprzedawać z zyskiem. Za co tu płacić licencję ? Skoro to firma produkująca towar z licencją już opłaciła licencję za znak towarowy. Chciałbym być po prostu pośrednikiem ( jestem handlowcem) To tak jak bym kupił auto z salonu BMW np w Anglii gdzie jest tańsze i sprzedać w Polsce. Również znak towarowy jest zastrzeżony a sprzedawać mogę i kupować nie płacąc za licencję.

Mogę się mylić bo nie uważam się za wszechwiedzącego ale nie do końca rozumiem czemu mam płacić za licencję. Płacę już za gotowy produkt. Np chciałbym ściągnąć kontener pościeli czy tam zasłon. To z mojego punktu widzenia płacę za towar + transport + cło.

Proszę nie reagować pochopnie odpowiadając na posta. Staram się to zrozumieć :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 3:48 am 

Ktora firma placi licencje i ja oplaca i na jaki rynek?

Zle pan rozumuje.

Nie kupuje Pan auta w salonie BMW tylko zleca Pan fabryce wyprodukowanie okreslonego produktu. Ta fabryka moze posiadac licencje na przyklad na region Chin - co sie czesto zdarza. Importujac do Unii lamie Pan prawo.

Licencje udzielane sa tylko i wylacznie na dany obszar i pod okreslone znaki. W taki sposob na przyklad produkowalismy Disneya dla klienta z Brazylii, ktory sam wykupil licencje.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2012 3:02 pm 

Licencja obowiązuje zawsze na dany kraj i wychodząc na dany rynek zawsze musimy na nowo taką licencję nabyć. Jestem jakby w temacie i jak coś to można pisać do mnie na PW i postaram się odpowiedzieć.

Ew. mail: adamsky17887@gmail.com

Edit. Sorry, nie spojrzałem na datę, a jestem tu bezpośrednio w Google. Niemniej jakby ktoś chciał nawiązac współpracę lub się czegoś dowiedzieć to piszcie w temacie lub na PW :)

Strefa czasowa: UTC + 1