Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest N lip 12, 2020 1:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Czy jesteś zadowolony z kosztów połączeń do Chin?
Tak, uważam, że są tanie 60%  60%  [ 3 ]
Nie, chcę płacić mniej 40%  40%  [ 2 ]
Tak sobie, ale pewnie taniej się już nie da 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 07, 2012 11:46 am 

Proszę o wypowiedzi w temacie: jakich rozwiązań telekomunikacyjnych używacie do rozmów z chińskimi kontrahentami i ile Was one kosztują.
Skype, tel. stacjonarny, komórka, IP telefon, ...

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2012 2:36 pm 

Dzwonię poprzez Skype.Koszt na telefon doChin komórka czy stacjonarny ok 9groszy/min brutto.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 16, 2012 9:10 pm 

Ja używam DMC. To dialer, który montujesz na karcie SIM raz i więcej o nim nie musisz pamiętać.
Rozmowy do Chin kosztują na komórkę i stacjonarny 2,5 eurocenta, czyli około 10 groszy!!! :D
Nie zmieniasz numeru telefonu ani żadnych kodów nie wstukujesz; wybierasz numer z kontaktów i dzwonisz. Super wygodne!!! Mobilne jak komórka, tanie jak skype 8)
Tutaj więcej: www.rozmawiajzadarmo.eu

PostNapisane: So sie 18, 2012 8:22 pm 

zdrapka napisał(a):
Proszę o wypowiedzi w temacie: jakich rozwiązań telekomunikacyjnych używacie do rozmów z chińskimi kontrahentami i ile Was one kosztują.
Skype, tel. stacjonarny, komórka, IP telefon, ...

Mimo ze jestesmy w Chinach oddalem glos na: "Tak, uważam, że są tanie"

Motywuje dlaczego:

Mamy tu zainstalowane systemy VOIP oparte na telefonach SNOM. Telefony obsluguja po kilkanascie numerow wiec u nas wyglada to w sposob nastepujacy:

Jeden SNOM podlaczony do netu obsluguje 6 numerow z 6 roznych krajow, z ktorymi najczesciej wspolpracujemy: Polska, Australia, Austria, USA, Niemcy.... Klienci z tych krajow dzwonia na numery lokalne w ich krajach.

Jak to sie tyczy Chin, dosc czesto wykonujemy rozmowy poprzez Polske z Chinami, czy to na numer stacjonarny czy na numer komorkowy jest jedna oplata czyli 8 groszy. Taniej, niz ja dzwoniac z tego polskiego numeru na komorki w Polsce. W Polsce oplaty na komorki w granicach 25 groszy za minute... na stacjonarne (nie pamietam) chyba tez okolo 8 groszy. Reasumujac: jesli dosc czesto korzystacie z komunikacji telefonicznej z Chinami warto, kupic dobry telefon (polecam SNOM) i wybrac odpowiedniego dostawce. My po wielu probach osiedlismy w HaloNet. Probowalem dosc duzo roznych firm, ale jakosc byla tragiczna. Po jednym z moich negatywnych komentarzy na temet jednej ze spolek swiadczacej te uslugi, zglosil sie do mnie wyjatkowo mily Pan z HaloNet i nasze problemy w Polsce sie skonczyly.

Po mailu o takiej tresci:

Cytuj:
Witam serdecznie,
Przeczytałem Pana komentarz na etelefonia.pl i pozwoliłem sobie napisać do Pana. Reprezentuję telefonię internetową HaloNet i chciałbym zaproponować niezobowiązujące testy naszej usługi. Mamy bardzo dobrą i przyjazną pomoc techniczną, dla której konfiguracja telefonów Snom nie powinna stanowić problemu. Jeśli byłby Pan zainteresowany takimi testami, podeślę dane do konta testowego.

--
Pozdrawiam

Po testach zostalismy z HaloNet'em.

Nie chce tu reklamowac uslugi tej firmy, ale dla nas jesli chodzi o Polske dziala idealnie, to samo w przypadku wykonywania polaczen zagranicznych.

Dla nas podstawa pracy jest telefon i internet bedac oddalonymi od klientow o tysiace kilometrow. Klientow widujemy raz - dwa razy do roku, w momencie kiedy my przyjezdzamy do nich lub oni przyjezdzaja do nas. Dla mnie ten system sprawdza sie idealnie.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

PostNapisane: N gru 30, 2012 9:03 am 

Dla osób zainteresowanych tanim dzwonieniem do Chin, chciałbym zaoferować karte telefoniczna znanego operatora połaczeń VOIP. Cena połaczeń do Chin za minutę to oficjalnie wg cennika połaczeń 16 groszy zarówno na telefon komórkowy jak i stacjonarny tamtejszego operatora w promocji minutowej (np. 10 minutowa rozmowa na tel. komórkowy). Karta VOIP jest ważna bezterminowo.
Preferuję sprzedaz przez Allegro dla pewności transakcji. Karty moge przesłać pocztą (dodatkowa opłata za list pocztowy) lub jeśli komus bardzo zależy na czasie - numery kart moge wysłać e-mailem. W tej opcji klient otrzymuje dodatkowe 9 zł na rozmowy.
Sprzedaję w pakietach po 30 zł. A na koniec odpowiedź na pytanie dlaczego warto te kartę kupic u mnie. Dlatego, ponieważ oferuje ją 3 razy taniej. Została mi ilość kart na kilkaset złotych, którą chciałbym odsprzedać.
Czyli kupując karty za 30 zł, de facto otrzymujesz karty za 90 zł i masz 3x wiecej minut do wygadania.
Czyli dzwonisz do Chin za 5 groszy za minutę. Zainteresowani moga odezwać się na kartyTG@op.pl. Pozdrawiam.

Strefa czasowa: UTC + 1