Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn maja 21, 2018 6:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 08, 2007 9:32 pm 

Import z Chin to dopiero połowa drogi do sukcesu. Sprowadzony towar trzeba przecież gdzieś sprzedać. Kanały dystrybucji są różne. Najmniejsi importerzy działają na Allegro i poprzez sklepy internetowe. Więksi oprócz wspomnianych kanałów otwierają często hurtownię importowanego sprzętu, a kanały dystrybucji poszerzają o sprzedaż w hipermarketach. Sposobów na sprzedaż towarów jest wiele. Jakie macie doświadczenia i pomysły w tym temacie?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2007 8:40 pm 

Witam
Od 17lat prowadze działalność handlową , od 12 jestem przedstawicielem importera , mam stały rynek zbytu i dobrą dystrybucję .zastanawiam się nad wlasnym importem ale mam obawy . zawsze myslałem że aby dostać dobrą cenę trzeba ściągać ilości kontenerowe, i najlepiej zacząć od wizyty w fabryce.
Czy to możliwe żeby zamawiając towar o wartości 10 000 dol.dostać dobrącenę
proszę o podzielenie się doświadczeniami jeżeli ktoś zprowadza towar w ten sposób
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2007 11:31 pm 

Drogi Zbyszku, zależy od branży i niszy jaką w niej znalazleś. Tak naprawdę to 10 tysięcy USD może być bardzo dużo i bardzo mało. Przykładowo, gdy jeszcze "bawiłem się" w import mp3 playerów 2 lata temu, to chociaż rynek wciąż się rozwiijał to za taką kwotę nie kupiłbym nic ciekawego w dobrej cenie. Z drugiej strony, jest wiele ciekawych tematów, na które pewnie taka kwota wystarczy, trzeba szukać.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2007 2:14 pm 

Trafiłem na to forum bardziej z ciekawości, bo sam importowałem kiedyś odtwarzacze mp3 z fabryki w Shenzhen, ale przeglądając posty widzę, że to mało wiarygodne forum... 10 tys dolarów na początek to mało?! :lol:
Kupa śmiechu! Ja zaczynałem od 2tys $ za 100 próbek, a potem dogadałem się z nimi na transport minimum 200 odtwarzaczy. za 10 tys to miałbym ich ponad 500 (zważając na upust). Przy czym w grudniu, czyli świątecznym miesiącu przez allegro i internetowy sklep sprzedawało się różnych mp3 ok 200. Teraz pewnie jeszcze mniej, bo konkurencja jest duża.
Ciekaw jestem gdzie Pan Michał sprzedawał ponad 500 odtwarzaczy, chyba że to był "super bizness", czyli zapas na pół roku.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2007 2:26 pm 

No i co ja mam Mateuszowi napisać? Że jest laikiem? Że nie czyta ze zrozumieniem? Że nie ma odpowiedniego doświadczenia i wiedzy (tak wynika z tego co napisał), ale chce pouczać innych? No nic, użytkowniku Mateusz, jeśli postarasz się podejść do tematu z nastawieniem "jestem ciekawy jak robią to inni", a nie "skoro ja mam tak, to inni nie mogą mieć inaczej", wówczas będzie to jakaś podstawa do dyskusji.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2007 3:24 pm 

Mógłbyś napisać prawdę, typu "tak sprowadzałem mp3, ale nie wypaliło bo się na tym nie znałem", albo "kupiłem mp3 za 10 tys dolarów a potem nie miałem gdzie tego sprzedać, bo ceny konkurencji z dnia na dzień spadały".
Wystarczy, żebyś pochwalił się co osiągnąłeś dzięki importowi, bo starałem się przeczytać wszystkie odpowiedzi, zagnieździć się w firmie CNT i widzę, że poprostu wpadła w tłum detalistów... czyżby przez porażki importowe?
Firma CNT sprzedaje detal na allegro i produkuje strony www (firma jakich miliony), skoro dawno zabrałeś się za import, i włożyłeś 10 tys $, no to sorry ale musisz mieć kupę kasy, bo ja z 2 tys$ naprawdę wyciągnąłem więcej niż produkowanie stron i sprzedaż przez allegro. Ale nie będę się licytował. Dobrze przynajmniej, że są tu jacyś specjaliści z DHL...

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2007 4:25 pm 

Mateuszu nie dogadamy się z kilku prostych przyczyn:
- nie masz większego pojęcia o handlu
- nie masz żadnego pojęcia o wyszukiwaniu informacji
- nie masz umiejętności marketingowych, nie umiesz stosować tego narzędzia
- masz problem wartości własnej osoby i by się dowartościować chcesz się licytować, ja tego problemu nie mam, nie mam też potrzeby chwalenia się, tym bardziej, że w biznesie dyskrecja jest czasem wskazana

Podkreślam, że oceniam Cię na podstawie tego co tu napisałeś, być może w rzeczywistości jesteś inny, a tutaj zdarzył Ci się jedynie wypadek przy pracy.

Uważam, że ta rozmowa urąga mnie i temu serwisowi i proponuję byś dał sobie spokój. Po prostu do rozmów poniżej pewnego poziomu nie zwykłem schodzić, tym bardziej publicznie. Z uwagi na jakość tego serwisu, każdy Twój kolejny, mijający się z prawdą post będę po prostu kasować.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2007 5:16 pm 

Michał Łebkowski napisał(a):
Mateuszu nie dogadamy się z kilku prostych przyczyn:

Nie dogadamy się wogóle, masz rację. Starasz się przedstawić jako specjalistę przedstawiając fakty made in google, oraz dodając fakty mylące i błędne od siebie
- nie masz większego pojęcia o handlu

Owszem mam, ale jeśli ktoś się nie zna na rzeczy, to może zawsze polemizować. p.s. na jakiej podstawie to wywnioskowałeś? Ceny którą podałem? Czyżbyś nie poradził sobie z przedstawicielami Shenzen?
- nie masz żadnego pojęcia o wyszukiwaniu informacji

Pewnie, że nie mam. A firmę CNT, ich 3 strony i slimp3 znalazła mi córeczka
- nie masz umiejętności marketingowych, nie umiesz stosować tego narzędzia

:lol: Mój ojciec zawsze powtarzał "Nie używaj słów, których znaczenia nie znasz... najlepsze zastosowanie. Zapamiętaj, bardzo przydatne w biznesie!
- masz problem wartości własnej osoby i by się dowartościować chcesz się licytować, ja tego problemu nie mam, nie mam też potrzeby chwalenia się, tym bardziej, że w biznesie dyskrecja jest czasem wskazana

Żeby się pochwalić, trzeba mieć czym. Począwszy od tego, że nawet nie wymieniłem branży w której moja firma funkcjonuje (dyskrecja w biznesie ZAWSZE jest obowiązkowa), to dodałem na końcu, że nie będę się licytował, bo może masz jakieś konto w Szwajcarii, na które wpływają zyski z tych 10 tys $. Napisałem tylko, że zaczynanie z taką kwotą, to jak gra w totolotka.

P.S. Dla posiadaczy takiej kwoty, warto uzbierać jeszcze troszkę i (znając angielski) przelecieć się do Chin. Towar najlepiej zobaczyć i przetestować samemu, taniej też można wynająć kontener do portu w Europie i przede wszystkim więcej utargować (stawiając jako kartę przetargową koszty przelotu + wpłatę w gotówce).
P.S.2 Nie musisz kasować moich postów, ponieważ skierował mnie tu znajomy, chciałem tylko ocenić jak bardzo wartościowy jest serwis. Więcej mnie nie zobaczysz.
P.S.3. Prawda w oczy kole?!

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2007 6:36 pm 

Witam
ponieważ mój angielski jest kiepski , powiedzcie czy kożystając ze schematu zapytań w języku polskim można liczyć na zainteresowanie producenta , czy ktoś wysyłał może w tem sposób pytanie i otrzymał odpowiedz, czy ktoś podjął współpracę korzystając z ofert zamieszczonych na BigChina.

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 24, 2007 8:29 pm 

Do Mateusz: Człowieku uświadomię Ci kilka spraw:

1) Wchodzisz komuś z buciorami, kłamiesz i obrażasz. Do tego robisz to tylko w takim celu (konkurencja?), bo nawet maila podajesz fałszywego.
2) Nie potrafisz czytać (podstawówka się kłania!). Napisałem wyraźnie, w zależności od branży 10 tysięcy to dużo bądź mało.
3) Zamawiałem za większe kwoty, zamawiałem za mniejsze kwoty. Jak zamawiasz więcej, kupujesz taniej. Trudne do zrozumienia, nie? Nie wyręczę się córką jak Ty to robisz, ale założę się, że gdybym zrobił ankietę w przedszkolu, każdy by to zrozumiał. Tylko nie Ty...
4) Sprzedawałeś 200 sztuk miesięcznie w najlepszym okresie? No to brawo. Pełen sukces. Nie masz pojęcia o marketingu, o tworzeniu marki, o kanałach dystrybucji. 200 sztuk sprzedałem w pierwszym miesiącu, gdy współtworzyłem rynek odtwarzaczy w Polsce, a był to najgorszy miesiąc pod względem sprzedaży. W 2004 roku marka SlimP3, którą stworzyłem od podstaw była w pierwszej piątce mp3 playerów na rynku, a klienci robili zapisy i czekali po 3 tygodnie na nowe dostawy. Markę sprzedałem i nie odpowiadam za to co się z nią teraz dzieje. Zmusiła mnie do tego duża kradzież nieubezpieczonego towaru oraz pewna nieudana inwestycja. O pieniądzach nie rozmawiam, bo dżentelmeni o tym nie rozmawiają, ale pewnie tego nie wiesz.
5) Jeśli sprawdzanie mnie powierzyłeś córce (i ma ona 10 lat) to faktycznie mogłeś dojść do takich wniosków do jakich doszedłeś... To, że jesteś ignorantem zachowaj jednak dla siebie, bo nikt Cię nie będzie traktował poważnie.

Z premedytacją nie skasowałem Twojego posta, bo jak się jest głupim to się za to płaci. Niech się ludzie z Ciebie śmieją i niech to będzie przestroga dla kolejnych ludzi, którzy myślą, że zjedli wszystkie rozumy.

Zdenerwowałeś mnie, bo działajać na szkodę serwisu sprawiłeś, że musiałem zniżyć się do Twojego poziomu i wdać się w tą dziecinną wymianę zdań. Jesteś zakompleksiony i próbujesz podważyć moje kompetencje bezczelnie kłamiąc. Ja swoją wartość (i miejsce w szeregu!) znam i gdybyś mi to powiedział prywatnie za stratę czasu uznałbym odpowiedzenie Ci choćby jednym słowem. Ty jednak podważając moje kompetencje w tym miejscu, podważasz kompetencje serwisu, a na to po prostu nie pozwolę, tym bardziej, że bardzo ciężko pracuje nad nim trochę osób. Moje kompetencje są następujące:
- importowałem z Chin przez 3 lata oraz współtworzyłem jedną z największych w Europie sieci hosteli - mimo młodego wieku (26 lat) mam niemałe doświadczenie w handlu międzynarodowym
- choć w Chinach byłem tylko raz (brak czasu nie pozwala na więcej), mam tam bardzo dobre kontakty handlowe, podobnie jest w Polsce
- mam doświadczenie (i sukcesy, na tyle na ile pozwalały finanse) w marketingu produktów i usług, a także skutecznej sprzedaży ich w Polsce (wprowadzenie i wypromowanie na rynek monitorów Gateway, SlimP3, sieci hosteli, BigChina i kilku jeszcze mniejszych projektów), doradzałem również w zakresu marketingu kilkudziesięciu firmom, a moja firma ma za sobą realizację kilkudziesięciu serwisów internetowych i systemów do zarządzania firmą - czasem występuje w mediach, przypuszczam, że z powodu moich kompetencji, a nie tego, że noszę koszulę w paski
- swobodnie poruszam się w świecie mediów, dzięki czemu jeszcze skuteczniej mogę promować idee i produkty, a także pozyskiwać do współpracy dużych partnerów (fakt, że o BigChina trąbiły największe media w Polsce, a głównym partnerem jest DHL chyba najlepiej o tym świadczą)

Oczywiście conajmniej kilkaset ludzi w Polsce, ma większe ode mnie kompetencje w zakresie prowadzenia takiego serwisu (i często są dwukrotnie starsi, więc mieli więcej czasu by te kompetencje zdobyć). Importowali dłużej, na większą skalę, mają więcej znajomości, są bogatsi itd. Ten serwis stworzyłem jednak ja i staram się go prowadzić najlepiej jak umiem. Jestem zawsze otwarty na krytykę, ale nie na chamstwo, w dodatku głupie chamstwo...

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 11:33 am 

zbyszekm napisał(a):
Witam
ponieważ mój angielski jest kiepski , powiedzcie czy kożystając ze schematu zapytań w języku polskim można liczyć na zainteresowanie producenta , czy ktoś wysyłał może w tem sposób pytanie i otrzymał odpowiedz, czy ktoś podjął współpracę korzystając z ofert zamieszczonych na BigChina.

W Chinach językiem polskim nic nie zdziałasz. Jeśli masz choćby podstawy angielskiego, warto spróbować nawiązać kontakt z hurtownią (drogą mailową oczywiście). Przedstawiciele większości małych producentów w chinach również słabo mówią po angielsku więc nie ma czego się obawiać. Słownik w rękę i trzeba ryzykować. Dopiero po nawiązaniu kontaktu, uzgodnieniu ceny próbek (nie kupuj nigdy towaru w całości od ręki!!) i wszystkich formalności, trzeba poprosić osobę z dobrą znajomością angielskiego o dogranie wszelkich szczegółów (faktury, przelewy, cła, przesyłki itd).
W większe hurtownie na początek lepiej się nie pakować. Mają one własne przedstawicielstwa często w postaci europejskich, bardzo przebiegłych ludzi (holendrzy, anglicy...).

Co do Michała Ł. Wyczytałem na stronie, na której w samych superlatywach odnosisz się do siebie (czyżby właśnie wymieniane przez Ciebie co chwila kompleksy?!), że opowiadałeś o spamie... Pewnie to był spam (mielonka, nie szukaj w słowniku), a nie spam komputerowy, bo powinieneś wiedzieć, że większość spamu bierze się właśnie z podawania maili na forach, stronach etc. (oczywiście u was na forum jest czystym pięknym tekstem do pobrania przez spamerów).
Kończę z Tobą dyskusję, bo naprawdę jesteś mało wiarygodny. "200 sztuk sprzedałem w pierwszym miesiącu" no to brawo! Chyba na kleparzu bo przez allegro maks 1500 sztuk patrząc na Twoje konto przez prawie 3 lata....
"W 2004 roku marka SlimP3, którą stworzyłem od podstaw była w pierwszej piątce mp3 playerów na rynku (...) Markę sprzedałem"
http://www.allegro.pl/item170957204_kup_sobie_znana_marke_odtwarzaczy_mp3_70_taniej.html
Marka tak "dobrze" prosperująca za 3 tys złotych? to nawet mniej niz 10% Twoich 10 tys $. Nie wiem jak IPod czy Creative sie pozbierał po tej wiadomości....
p.s. Link też znalazła mi córka.... :? Życzę więcej rozumu przy czytaniu ironicznych uwag...
p.s.2. Wypromowałeś markę Gateway?! Czyli tą amerykańską firmę która nie ma przedstawicielstwa w polsce? No to sukces globalny! Naprawdę nie ma lepszycho od Ciebie! (dla nie wiedzących firma Gateway jest jednym z większych producentów w Stanach, ale nie eksportuje do polski, jest kilka firm w tym "sławna" pod Warszawą, które skupują nadmiar wyprodukowanych monitorów w Stanach i importują je do polski (tzw leżaki magazynowe). To tak jakby Ukrainiec promował w swoim kraju używane maluchy...

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 12:01 pm 

Człowieku zrozum, że na Allegro mieliśmy 4 konta, mało tego nie jest to jedyny kanał sprzedaży. W samym sklepie w centrum Krakowa sprzedawało się kilkaset miesięcznie, gdyż w Krakowie było nas pełno dzięki kampaniom reklamowym. Do tego wielu stałych odbiorców ze sklepów w całej Polsce. Nie wiem czemu tak się doczepiasz do moich pieniędzy, ja w Twoje nie zaglądam. Sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży marki za małe pieniądze, tym bardziej, że marka od roku nie była już promowana i jej wartość leciała na łeb na szyję. Kto Ci taką krzywdę zrobił, że tak bardzo jesteś zgryźliwy? Nie wnikam. Tak samo nie wnikam w Twoją ocenę określania się w superlatywach. Samego siebie przeszedłeś już jednak opisując spam. W ten sposób można się doczepić do każdego kierowcy, że powoduje zanieczyszczenie środowiska i efekt cieplarniany. Dobrze, że przynajmniej Panu Zbyszkowi odpisałeś merytorycznie, inaczej Twój post zostałby skasowany. I proszę jeszcze raz, daj sobie spokój z uszczypliwościami, nie są niczym uzasadnione i zaśmiecają forum.

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 5:56 pm 

wysłałem zapytanie korzystając ze schematu .minęło 5 dni i nie mam żadnej odpowiedzi.
Widocznie w ten sposób kontaktu nie uda się nawiązać , specjalnie wysłałem zapytanie do 3producentów żeby upewnić się że nie jest to pojedynczy przypadek.
jutro wyślę zapytanie w j.angielskim ale,szkoda ze nie ma podziału w BigChina na producentów którzy będą rozmawiać z każdym zainteresowanym i tych którzy tylko z większymi importerami

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 10:50 pm 

Panie Zbyszku, proszę o informację które konkretnie fabryki nie odpisują. Po takiej informacji dzwonimy do danej fabryki i pytamy o powody takiego zachowania. Czasem przyczyną jest nadgorliwy filtr antyspamowy, czasem lekceważenie zapytań o małym ciężarze finansowym, a czasem zwykła niekompetencja.

Tytuł: Witam
PostNapisane: So maja 19, 2007 3:55 am 

10 000 tys dolarow moze wystarczyc nawet na konteiner 20'. Konteiner kosztuje okolo 1'500usd a za reszte mozesz kupic wiele artykulow, aby go zapakowac.

Moge Ci tym powiedziec, poniewaz mieszkam w Chinach i pracuje dla spolki miedzynarodowej, ktora sie zajmuje eksportem.

Paulina :lol:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1