Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Pn wrz 27, 2021 10:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomocy.
PostNapisane: Wt paź 11, 2011 5:51 pm 

Znalazłem na stronie bigchina.pl w dziale Chińscy eksporterzy firmę jest opisana ogólnie o tej firmie i jest po prawej stronie napisane :

premium
SPRAWDZONY

Co to oznacza ???
Może to być oszust??
Z góry dziękuje za cenne rady. :D

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 12, 2011 8:37 am 

Oznaczenia te (premium oraz SPRAWDZONY) świadczą o szczególnym członkostwie chińskiej firmy w BigChina.pl.
- Członkostwo PREMIUM polega przede wszystkim na zwiększonej możliwości prezentacji produktów.
- Członek typu SPRAWDZONY oznacza dodatkowo, że został on sprawdzony przez BigChina pod względem legalności działania we właściwych chińskich urzędach, a także wysoko oceniony przez BigChina za przejrzystość działania i dostęp do informacji o firmie, a także chęć do współpracy.

marketing@bigchina.pl

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 5:21 pm 

Ewa Świerkot napisał(a):
Oznaczenia te (premium oraz SPRAWDZONY) świadczą o szczególnym członkostwie chińskiej firmy w BigChina.pl.
- Członkostwo PREMIUM polega przede wszystkim na zwiększonej możliwości prezentacji produktów.
- Członek typu SPRAWDZONY oznacza dodatkowo, że został on sprawdzony przez BigChina pod względem legalności działania we właściwych chińskich urzędach, a także wysoko oceniony przez BigChina za przejrzystość działania i dostęp do informacji o firmie, a także chęć do współpracy.

Czyli tak naprawde ogolnie rzecz biorac nic...

Na 100% nikt nie zwizytowal firmy nie ogladal ich produkcji, a co najwazniejsze zadnych wysylek.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 19, 2011 1:49 pm 
Site Admin

Członkostwo SPRAWDZONY oznacza, że dana firma działa w Chinach legalnie. Nie jest gwarancją, że mamy do czynienia z wiarygodnym, uczciwym czy rzetelnym dostawcą. Ale takiej gwarancji nie da NIKT i NIGDY. Weryfikacja dokumentów firmy świadczy zatem, że dana firma istnieje, jest zarejestrowana w stosownych urzędach. Aż tyle i tylko tyle.

W każdym bądź razie nie NIC , Panie Slavecky.

Dokładnej weryfikacji firm chińskich dokonujemy w ramach usług importowych i oczywiście warto każdego potencjalnego kontrahenta sprawdzić: samodzielnie lub korzystając z pomocy specjalistów.
Wystarczy zlecić nam taką dyspozycję, a my odwiedzimy fabrykę, skontrolujemy towar, a może nawet wynegocjujemy lepszą cenę.

Pozdrawiam,

pkielbus@bigchina.pl

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 9:52 pm 

Paulina Kiełbus napisał(a):
Ale takiej gwarancji nie da NIKT i NIGDY. Weryfikacja dokumentów firmy świadczy zatem, że dana firma istnieje, jest zarejestrowana w stosownych urzędach. Aż tyle i tylko tyle.

Taka odpowiedz jest absolutnie nieprofesjonalna i to jest chyba zart.

Przepraszam, kazda firme wizytuje osobicie, kazdy towar odbieram i sprawdzam osobiscie ... i 100% gwarancje moge dac.

Nie wysylam Chinczykow, ktorzy dla nas pracuja, ale jade z zona na kazdy odbior towatu tylko i wylacznie ja i sprawdzam go i pieczetuje.

Dlatego zdarza sie, ze potrafimy odrzucic nawet 90% produkcji.

Tyle, ze my tu jestesmy na miejscu.

Czego wiecej sie spodziewac?

Tytuł:
PostNapisane: So paź 22, 2011 10:51 pm 

Weryfikacje, o których pisze Pani Ewa są nazwijmy to "bardzo wstępnymi" - informacja, że firma działa legalnie to cenna wiedza, ale faktycznie tematu nie wyczerpuje.

Jest jeszcze wiele opcji pozwalających dowiedzieć się coś o firmie i to bez potrzeby wizytacji.

Trudno też oczekiwać od BigChina, że będzie dogłębnie prześwietlało wszystkich jak leci. A zważywszy na to, że najlepszy obraz daje zawsze sama współpraca jest to trochę niemożliwe, aby portal robił tak wielobranżowe zakupy :D

Rozumiem Panie Slavecky, że reklamuje Pan swoje usługi, które są bardzo pożyteczne w tym co robimy i zdecydowanie jest to właściwe na to miejsce.

Musi Pan jednak pamiętać, że część osób (zwłaszcza początkujących) nie stać na tak dokładną weryfikację, bądź chcą zarobić jak najwięcej i żałują kasy na nią - ich prawo działać według znanej strategii "jakoś to będzie" - tylko niech później nie płaczą ponosząc tego koszty. Jak ponosimy ryzyko ponieśmy też i jego konsekwencje (w którą stronę by one nie poszły).

Ja akurat nigdy nie weryfikowałem na takim poziomie dostawców. Moi szefowie nie opłacają firm, które to robią, ani nie wizytujemy osobiście naszych Chińskich przyjaciół. Nie mając takich możliwości musiałem sobie wypracować swój własny "system weryfikacji" mając do dyspozycji jedynie internet. Na szczęście sprawdza się już trzeci rok i do tej pory nie mieliśmy żadnych istotnych problemów. Co nie znaczy, że odpukać, przy pierwszej wtopie nie dostanę polecenia znalezienia firmy oferującej usługi takie jak pańska firma.

Pierwszą myślą przy imporcie jest oczywiście wyeliminowanie pośredników (zawieram w tej definicji także firmy wykonujące audyty). Da radę to zrobić, ale pamiętajcie jak nie macie/nie chcecie wydawać kasy to musicie przewidywać wszelkie problemy i dwa razy więcej główkować jak się przed nimi zabezpieczyć.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 24, 2011 10:30 am 
Site Admin

slavecky napisał(a):
Ale takiej gwarancji nie da NIKT i NIGDY. Weryfikacja dokumentów firmy świadczy zatem, że dana firma istnieje, jest zarejestrowana w stosownych urzędach. Aż tyle i tylko tyle.

Przepraszam, kazda firme wizytuje osobicie, kazdy towar odbieram i sprawdzam osobiscie ... i 100% gwarancje moge dac.

Nie wysylam Chinczykow, ktorzy dla nas pracuja, ale jade z zona na kazdy odbior towatu tylko i wylacznie ja i sprawdzam go i pieczetuje.

Panie Slavecky, mam wrażenie, że nie zrozumiał Pan mojej odpowiedzi.
Sugeruję, aby przed przystąpieniem do negacji każdej niemalże wypowiedzi na tym forum, postarał się Pan najpierw zrozumieć jej treść.

Moja odpowiedź, którą Pan cytuje dotyczyła członkostw w portalu BigChina.pl, a nie naszych usług. Nie rozumiem na jakiej podstawie porównuje Pan swoje odpłatne usługi z naszymi darmowymi weryfikacjami chińskich dostawców zarejestrowanych w serwisie? My rozmawiamy o weryfikacji kontrahenta przed przystąpieniem do współpracy, a Pan opowiada o swoich kontrolach towaru. Żeby skontrolować towar przed wysyłką, trzeba go najpierw zamówić. A my mówimy tutaj o etapie poszukiwania dostawców.

BigChina pełni również usługi importowe, takie jak audyty fabryk czy kontrole towaru, po kompleksową obsługę importu z Chin. Niemniej są to usługi odpłatne. My również, nie tylko posiadamy biuro w Polsce, ale także swoją agencję w Chinach, która odbiera towar w fabryce. Wówczas odpowiedzialność/gwarancja określana jest w umowie o współpracy z importerem. Jakiej gwarancji Pan się spodziewał w przypadku kiedy importer samodzielnie poszukuje dostawców w Internecie?

Panie Carlos, gratuluję rozsądnego podejścia. Oczywiście istnieje wiele możliwości minimalizacji ryzyka związanego z wyborem nieuczciwego kontrahenta. Zapraszam do współpracy, jeżeli zdecydują się Państwo na działania weryfikacyjne na rynku chińskim.

Pozdrawiam

pkielbus@bigchina.pl

Tytuł:
PostNapisane: N paź 30, 2011 10:24 am 

slavecky napisał(a):

Nie martw, się jak ja zleciłem firmie BigChina, raport producentów, i go otrzymałem, to mnie śmiech ogarnął, jakieś firmy krzak powypisywane. Ale oczywiście się ucieszyłem, bo w sumie o to mi chodziło. Ale jeżeli ktoś chciałby importować, na postawie takiego raportu wziętego z internetu, czy alibaby to nie polecam.

Tak więc, jak czytam powyższe posty BigChina o ich usługach to mnie kpina strzela. Może, zaraz napiszą, że mogłem złożyć reklamację, ale na co? Przecież firmy były wypisane. Szkoda, że 1/2 z nich nie odbierała telefonu, nie miała włączonego. PS: Nie dzwoniłem, o 15 czasu PL :), jakby się nasuneła taka miła propozycja, o telefonowanie w nocy.

Aha, zaraz mój post zostanie usunięty, bo wolność słowa czuje nie będzie miała miejsca, albo okaże się, że zła ortografia, interpunkcja, składnia, nie na temat.

Tytuł:
PostNapisane: N paź 30, 2011 10:43 am 

To pochwal sie tym co dostales ;>

Tytuł:
PostNapisane: N paź 30, 2011 11:03 am 

Jak mam się pochwalić? Nie oszukujmy się, ale 80% osób tutaj nie pochwali Ci się niczym, bo jesteś dla nich konkurencją itd. Jak komuś biznes idzie to ciągnie go tak długo jak się da, i nie będzie pisał co dostał od kogo dlaczego.
Z tych powodów, to forum jak już kiedyś pisałem, ma niską wartość, bo to nie jest forum, typu Jak to naprawiłeś? bo wtedy to ma sens, każdy daje radę, każdemu i jest OK. Ale tu chodzi o kasę, czasem nawet dużą, czasem małą, ale pieniądz to pieniądz, i nie liczą się tylko z nimi Ci co na nich śpią, albo są głupi.

Ja was po prostu ostrzegam, lepiej sami szukajcie, niż płaćcie 1000 czy ileś złotych za raport producentów. Co innego, raport naoczny, jakiegoś Chińczyka który fotografuje, sprawdza papiery itd. to ma jakiś sens :), ale to też jest ryzyko w przypadku dochodowego biznesu, który zaraz będzie miało 10 innych osób, w takim przypadku.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 9:25 pm 

kapibara22 napisał(a):
Jak mam się pochwalić? Nie oszukujmy się, ale 80% osób tutaj nie pochwali Ci się niczym, bo jesteś dla nich konkurencją itd. Jak komuś biznes idzie to ciągnie go tak długo jak się da, i nie będzie pisał co dostał od kogo dlaczego.
Z tych powodów, to forum jak już kiedyś pisałem, ma niską wartość, bo to nie jest forum, typu Jak to naprawiłeś? bo wtedy to ma sens, każdy daje radę, każdemu i jest OK. Ale tu chodzi o kasę, czasem nawet dużą, czasem małą, ale pieniądz to pieniądz, i nie liczą się tylko z nimi Ci co na nich śpią, albo są głupi.

Ja was po prostu ostrzegam, lepiej sami szukajcie, niż płaćcie 1000 czy ileś złotych za raport producentów. Co innego, raport naoczny, jakiegoś Chińczyka który fotografuje, sprawdza papiery itd. to ma jakiś sens :), ale to też jest ryzyko w przypadku dochodowego biznesu, który zaraz będzie miało 10 innych osób, w takim przypadku.

No raczej w tym watku moge zgodzic sie z autorem.

tym bardziej, ze masa oszustow prowadzi fabryki legalnie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 9:41 pm 

slavecky napisał(a):

Panie Slavecky, mam wrażenie, że nie zrozumiał Pan mojej odpowiedzi.
Sugeruję, aby przed przystąpieniem do negacji każdej niemalże wypowiedzi na tym forum, postarał się Pan najpierw zrozumieć jej treść.

Moja odpowiedź, którą Pan cytuje dotyczyła członkostw w portalu BigChina.pl, a nie naszych usług. Nie rozumiem na jakiej podstawie porównuje Pan swoje odpłatne usługi z naszymi darmowymi weryfikacjami chińskich dostawców zarejestrowanych w serwisie? My rozmawiamy o weryfikacji kontrahenta przed przystąpieniem do współpracy, a Pan opowiada o swoich kontrolach towaru. Żeby skontrolować towar przed wysyłką, trzeba go najpierw zamówić. A my mówimy tutaj o etapie poszukiwania dostawców.

BigChina pełni również usługi importowe, takie jak audyty fabryk czy kontrole towaru, po kompleksową obsługę importu z Chin. Niemniej są to usługi odpłatne. My również, nie tylko posiadamy biuro w Polsce, ale także swoją agencję w Chinach, która odbiera towar w fabryce. Wówczas odpowiedzialność/gwarancja określana jest w umowie o współpracy z importerem. Jakiej gwarancji Pan się spodziewał w przypadku kiedy importer samodzielnie poszukuje dostawców w Internecie?

Panie Carlos, gratuluję rozsądnego podejścia. Oczywiście istnieje wiele możliwości minimalizacji ryzyka związanego z wyborem nieuczciwego kontrahenta. Zapraszam do współpracy, jeżeli zdecydują się Państwo na działania weryfikacyjne na rynku chińskim.

Pozdrawiam

Pani Paulino, absolutnie nie porownalem. Zle pani to odebrala. My nie swiadczymy platnych uslug sensu stricte wizytacje i rekomendacje. Jestesmy firma handlowa zajmujaca sie handlem miedzynarodowwym na rynku: Polska 60% dalej: Austria, Australia, Rosja, Niemcy, USA, Szwajcaria.

Zauwazylem tylko, ze nie ma mozliwosci wziecia odpowiedzialnosci za raport wykonywany na przyklad przez Chinczykow, kiedy inspektorzy z najwiekszych europejskich!!! firm potrafia brac lapowki po 1000RMB zeby na przyklad wypuszczac zabawki z miasta, ktore z produkcji zabawek slynie.

Co ciekawe kiedy przyjechalismy na pierwsza inspekcje dla klienta nas tez powitano koperta (widzac mnie Europejczyka). Wzialem ja i spalilem. Bolalo ich, odrzucilismy, ale towar do klienta trafil dobry.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2011 2:14 pm 
Site Admin

Panie Slavecky,

wiem, że takie rzeczy się zdarzają. Ale tak, jak wspominałam, moja odpowiedź dotyczyła członkostw w portalu BigChina.pl i gwarancji na ich uczciwość.
Weryfikacje, kontrole, pośrednictwo w imporcie rządzą się innymi prawami. My także nie weryfikujemy chińskich kontrahentów oraz nie kontrolujemy towarów przez zewnętrzne firmy, ale przez naszych sprawdzonych i długoletnich pracowników w Chinach, którzy informują nas o każdym niedopatrzeniu ze strony producenta. Rzadko zdarza się, aby błędy dotyczyły 90% zamówienia, ale to już jest kwestia wyboru odpowiedniej fabryki dla klienta.

@kapibara22
Nie zamierzam moderować czy też usuwać Pana postu. Mam jednak prawo odeprzeć zarzuty i to czynię.
Jeżeli zamówił Pan od nas raport i był z niego niezadowolony, dlaczego nie otrzymaliśmy takiej informacji? Stwierdził Pan, że reklamacja nie miała sensu? Dlaczego i na jakiej podstawie? Jeżeli rzeczywiście, firmy, które otrzymał Pan w raporcie nie istniały lub dane były nieaktualne, z pewnością wyszukalibyśmy dla Pana kolejne. Jeżeli natomiast przyczyną Pana niezadowolenia był fakt, że dana firma nie odpisała na maila lub nie odebrała od Pana telefonu, to z całym szacunkiem, nie możemy za to odpowiadać, ale oczywiście moglibyśmy skontaktować się z producentem w celu wyjaśnienia problemu.
Raport producentów polega na przesłaniu ustalonej liczby kontrahentów produkujących opisany przez zamawiającego towar. Jeżeli nadesłane przez nas firmy produkowały ustalony towar i były legalnie działającymi w Chinach fabrykami, to Pana zastrzeżenia są bezpodstawne.
Zgadzam się z Panem Slavecy: "masa oszustów prowadzi fabryki legalnie". Stąd, jak już wcześniej pisałam, nie jest możliwa gwarancja na tym etapie. Zamówienie raportu producentów nie jest gwarantem, że każda wymieniona w nim firma będzie zainteresowana współpracą z Panem lub nigdy Pana nie oszuka. Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć.
To usługa skierowana do importerów, którzy chcą zlecić wyszukanie producentów specjalistom, nie chcą lub nie maja czasu zajmować się tym samodzielnie.

Pozdrawiam,

pkielbus@bigchina.pl

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 02, 2011 2:20 pm 
Site Admin

kapibara22 napisał(a):

Wspomniany raport to audyt fabryki - osoby zainteresowane oceną naszego profesjonalizmu, proszę o przesłanie prośby o przykładowy (bezpłatny) raport z audytu lub kontroli towaru na adres: import@bigchina.pl.
Audyty przeprowadzane są indywidualnie na życzenie klienta.

Raportu producentów, niestety nie możemy przesłać, z przyczyn oczywistych. Niemniej jednak kapibara22 zapraszam jednak do złożenia reklamacji na priv. Mam bowiem nadzieję, że Pana uwagi to efekt nieporozumienia.

Pozdrawiam,

pkielbus@bigchina.pl

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 03, 2011 7:01 pm 

Dziękuję za wyjaśnienia, jednak na prawdę nie są już potrzebne reklamacje. Trudno się mówi. Np: Slavecky i inni są zadowoleni, że takie raporty ludzie dostają, w sumie ja też, bo przynajmniej mamy pewność, że gdy ktoś będzie chciał coś zaimportować, a nie wie wogóle co i kto i gdzie to się tak po prostu nie dowie. Z audytu też kiedyś korzystałem, z usług innej firmy niż big china, i akurat byłem zadowolony, firma audytująca solidna, aż za bardzo :) zrobili więcej niż mieli, oraz angielski ok.
Co do audytów, zaużmy że raport producentów 1000 zł, a firm 10 szt. Zakładając, że będziemy mieli szczęście, trafimy 1 sztukę, to na audyty wydamy 10 tys. zł, Razem 11 tys zł. Lepiej pojechać osobiście, a kasy starczy na dwa wyjazdy. No ale jaki biznes jest lepszy jak usługi? Wkład 0zł narzut (nieskończoność) = duży zysk :)
Podsumowując, informacje prawne na forum, i inne około importowe cła itd. są ok, Ale co do szukania dostawców, to zapomnijcie o czymś takim, patrzcie posty wyżej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1